• تاریخ انشار: ۵ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 13610
  • 466 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عاشورای امام حسین(ع) برای هر رده سنی الگو دارد/ لقمه حلال تاثیر مستقیم بر تربیت فرزندان ما دارد

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی علوی با اشاره به شجاعت نوجوانان حاضر در میان اصحاب با وفای حضرت ابا عبدالله(ع)، گفت: اگر می خواهید فرزندان شما سرباز امام زمان(عج) و عاشورایی شوند، باید تربیت درست صورت بگیرد و لقمه پاک و حلال به ایشان داده شود .   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، […]

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی علوی با اشاره به شجاعت نوجوانان حاضر در میان اصحاب با وفای حضرت ابا عبدالله(ع)، گفت: اگر می خواهید فرزندان شما سرباز امام زمان(عج) و عاشورایی شوند، باید تربیت درست صورت بگیرد و لقمه پاک و حلال به ایشان داده شود .

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) ، مراسم عزاداری شب ششم محرم الحرام در حسینیه شهید مصباح از سوی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار گردید.

 

طی این محفل عزاداری، حجت السلام والمسلمین سید مهدی علوی سخنران این مراسم، اظهار داشت: بر اساس روایات ، هر کس که امام حسین(ع) را زیارت کند مانند این می ماند که با خداوند در عرش ملاقات کرده است.

 

وی با توجه با مطلب فوق گفت: معاویه ابن وهب نقل می کند که دیدم امام صادق(ع) سر بر سجده گذاشته و در حال دعا کردن برای زائران قبر ابا عبدالله الحسین(ع) است. سجده طولانی شد و گوش می دادم که حضرت می گفت: خدایا اگر کسی برای زیارت جد غریبم حسین هزینه ای کرد ،هزینه را به او برگردان. اگر کسی در این مسیر سختی می بیند، این سختی را تبدیل به آسانی گردان .

 

بر اساس این روایت ، حضرت باز دعا کردند که خدایا اگر کسی در راه زیارت جدم حسین (ع) دچار بیماری و مرض شد، تو شفا عنایت کن و بعد از اتمام دعا ها سر از سجده برداشت. به امام صادق (ع) نگاه کردم و دیدم که تمام محاسن ایشان خیس شده و عرض کردم آقا جان این همه دعا برای زائران قبر جدتان حسین(ع) است؟ امام فرمودند: معاویه ابن وهب ؛ آن هایی که در آسمان برای زائران حسین (ع) دعا می کنند ، بیشتر از زمینیان هستند . تو نیز اگر می خواهی با رسول الله مصاحفه کنی پس به زیارت جدم حسین(ع) برو.

 

حجت السلام و المسلمین علوی افزود: امام حسین (ع) با شهادتش جاذبه ای ایجاد کرده است که هر کسی جذب می شود .

 

وی با بیان این که هر کسی می خواهد پاک شود باید از طریق ابا عبدالله الحسین وارد شود، افزود: اگر کسی میخواهد پاک ،نورانی و با طهارت شود، می تواند در همین چند روز محرم این کار را انجام دهد .

 

علوی گفت: نهضت امام حسین(ع)، در نصف روز ظهیر عثمانی و حر مخالف را موافق کرد، پس ما هم می توانیم این تغییرات را در خودمان ایجاد کنیم.

 

این عالم دینی علاوه کرد: فردی مثل عبیدالله ابن عباس ؛ پسر عموی پیامبر(ص) فرمانده لشکر ۱۲ هزار نفره بود و معاویه چند فرزند او را به شهادت رسانده بود اما معاویه او را با یک میلیون درهم خرید و با ۸ هزار نفر از سپاه خود به سپاه معاویه پیوست .

 

وی خاطر نشان کرد: وجود مقدس امام حسین (ع) در روز عاشورا می‌فرمایند، اصحاب من در واقعه عاشورا جزو باوفاترین انسان‌ها در زمین بودند.

این عالم دینی با اشاره به کیفیت و کمیت اصحاب امام حسین(ع) در عاشورا خاطر نشان کرد: برای تمام رده های سنی از نوزاد گرفته تا پیرمردها، الگو در میان یاران امام حسین(ع) وجود دارد.

 

 

حجت الاسلام علوی با اشاره به شجاعت نوجوانان حاضر در میان اصحاب با وفای حضرت ابا عبدالله(ع)، گفت: اگر می خواهید فرزندان شما سرباز امام زمان(عج) و عاشورایی شوند، باید تربیت درست صورت بگیرد و لقمه پاک و حلال به ایشان داده شود .

 

نامبرده گفت: تربیت فرزند قبل از تولد آغاز می شود ، به همین دلیل باید در انتخاب همسر دقت کنیم ؛ همسر مومن باید از نظر دینی و اعتقادی با او هم فکر باشد و اگر چنین باشد مطمئنا فرزندان صالح می شوند .

 

وی به عوامل دیگر موثر در تربیت فرزندان اشاره کرد و اظهار داشت: لقمه ای که به خانه می آید باید طیب باشد تا فرزند شما سرباز امام زمان(عج) و عاشوایی شود، هر خانه باید حساب سال خمسی داشته باشد و اگر به این شیوه عمل کند تاثیرات بسیار خوبی در زندگی اش رخ می دهد .

 

این عالم دین تاکید کرد: خانمی که باردار است نباید در سر هر سفره و مجلس عروسی بنشیند زیرا این ها تاثیرات بسیار بدی بر روی نطفه می گذارد و در نهایت هر کس تربیت درست می خواهد باید درست هم عمل کند.

 

حجت الاسلام و المسلمین علوی متذکر شد: به فرزندانمان می آموزیم که فروع دین ده تاست اما در عمل فقط نماز روزه آن را انجام میدهیم آنهم نه به صورت درست و صحیح.

 

وی بیان داشت: متاسفانه امروزه، مسلمانان به خصوص شیعیان نسبت به سایر فروع دین نظیر، جهاد، خمس، زکات، حج ، تولی و تبری  و از همه مهمتر در قبال فریضه امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت شده اند و به بهانه های واهی از انجام و عمل به این فرایض شانه خالی می کنند، خوب نتیجه ی  این بی تفاوتی ها  را به طور مستقیم در  زندگی خود لمس می کنیم.