• تاریخ انشار: ۱۰ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 26858
  • 377 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عاشورای حسینی جریانی برای دشمن شناسی

عاشورای حسینی برای ما دشمن شناسی را می‌آموزاند تا در جامعه کنونی بدانیم که دشمن کیست و با چه اهدافی می خواهد مسلمانان و اسلام را از بین ببرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، سید علی آقا هاشمی دانشجوی دانشگاه بلخ در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان در رابطه به اهداف قیام امام حسین […]

عاشورای حسینی برای ما دشمن شناسی را می‌آموزاند تا در جامعه کنونی بدانیم که دشمن کیست و با چه اهدافی می خواهد مسلمانان و اسلام را از بین ببرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، سید علی آقا هاشمی دانشجوی دانشگاه بلخ در گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان در رابطه به اهداف قیام امام حسین (ع) گفت: عاشورای حسینی برای ما دشمن شناسی را می‌آموزاند تا در جامعه کنونی بدانیم که دشمن کیست و با چی اهدافی می خواهد مسلمانان و اسلام را از بین ببرد.

 

وی افزود: امام حسین علیه السلام دوستی یزید را نپذیرفت چرا؟ چون امام میدانست که یزید فاسد است و دوستی با آن باعث انحراف اسلام می شود، مسئولین حکومتی و رهبران ما باید بدانند که دست دوستی به هر کسی ندهند اگر چی مشکلات فعلی افغانستان از همین دوستی های نسنجیده شروع شده است.

 

رحیمه یزدانی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه بلخ  نیز ادامه داد: جوانان مسلمان مسئولیت دارند تا با الگوگیری از یاران امام حسین علیه السلام زمینه ظهور امام عصر (عج) را فراهم نمایند.

 

یزدانی اظهار داشت: امام حسین علیه السلام در هنگام قیام یاران چون حضرت عباس، علی اکبر و زینب داشت حالا تصور کنید امام زمان (عج) کی را دارد.

 

وی خاطر نشان ساخت: زنان افغانستان در برابر رسالت اسلامی منفعل هستند، چرا زنان کشور باید در خانه ها زندانی باشد یا با فریب رسانه ها در دام فیمنیسم گرفتار شوند؟، چرا زنان افغان با الگو گیری از حضرت زینب مطابق بر شرایط زمان حرکت نمی کند؟.

 

این دانشجوی پزشکی تصریح کرد: زنان مسلمان کلید ظهور امام زمان (عج) هستند و اگر زنان حرکت نکنند و نسل جامعه را تربیت و هدایت نکند مشکلات جامعه نه تنها حل نمی شود بلکه افزایش نیز پیدا خواهد کرد.

 

نور محمد احمدی طلبه مدرسه دینی نیز یادآور شد: محرم و قیام عاشورا مکتب خانه شجاعت، ایثار، غیرت، وفا و از خودگذری است و جوانان عزیز  بایدبدانند محرم تنها ماه عزا نیست بلکه ماه آموزش و تمرین دفاع از دین و ارزش های می باشد.

 

داکتر یحیی دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه بلخ ابراز داشت:  عاشورا جریان استقامت در برابر ظلم و بی عدالتی است و همه جوانان بدانند که عزادارای و زسینه زنی بدون نماز هیچ دردی را دوا نمی کند چون امام حسین علیه السلام برای بر پایی نماز و بیداری امت اسلامی خود را فدا کرد.

 

قابل ذکر است: بخش نظریات دانشجویان در گفتمان دانشجویی خبرگزاری آوا تحت عنوان “فلسفه قیام امام حسین علیه السلام” با حضور ده ها دانشجوی سنی و شیعه در بلخ برگزار گردید.