• تاریخ انشار: 13 نوامبر 2014
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1473
  • 1,473 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عاشورا طلوع دوباره ی خورشید تابناک دین و دیانت است

عاشورا فجر بزرگ در اسلام و طلوع دوباره خورشید تابناک دین و دیانت است که توسط فرزندان رشید اسلام در سرزمین طف نمایان شد. به گزارش خبرگزاری آوا، مراسم ترحیم و یادبود از مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن علوی؛ مسوول بخش علما و مبلغین دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت […]

عاشورا فجر بزرگ در اسلام و طلوع دوباره خورشید تابناک دین و دیانت است که توسط فرزندان رشید اسلام در سرزمین طف نمایان شد.

به گزارش خبرگزاری آوا، مراسم ترحیم و یادبود از مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسن علوی؛ مسوول بخش علما و مبلغین دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت هرات، در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در کابل با حضور علما، روحانیون فرهنگیان و اقشار مختلف جامعه امروز پنج شنبه بر گزارشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین حسینی واعظی؛مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس که در این مراسم صحبت می کرد برای مرحوم علوی بهشت برین و برای بازماندگانش صبر جمیل و اجر جزیل از ایزد متعال آرزو کرد.

آقای واعظی در ادامه سخنان خود به نهضت عاشورا اشاره کرد و گفت که اسلام در ظهورش نبوی و در ادامه و بقایش حسینی است.

 

به گفته این عالم دینی عاشورا فجر بزرگ در اسلام و طلوع دوباره خورشید تابناک دین و دیانت است که توسط فرزندان رشید اسلام در سرزمین طف نمایان شد.

 

واعظی همچنان گفت که امام حسین(ع) مصداق بارز سوره مبارکه فجر است که خداوند فرمود” یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه المرضیه” و امام صادق(ع) نیز سفارش کرده است که در نماز خود سوره فجر را بخوانید زیرا وجود امام حسین(ع) یکی از مصادیق نفس مطمئنه است.

 

وی با بیان اینکه شخصیت ممتاز امام حسین(ع) و یاران آن حضرت الگو و سرمشق زندگی هر انسان آزاده است افزود که همه ی ما به عنوان مسلمان نیازمند این هستیم که بیش از پیش به سوی این دانشگاه و مکتب آزادی بخش امام نور حرکت کنیم تا رستگار شویم.

اقای واعظی تصریح کرد: اصلی ترین و بنیادی ترین فضیلت و ارزش در نهضت و انقلاب امام حسین(ع) گوهر معرفت است.

 

به گفته او یاران امام(ع) از آنجاییکه به گوهر معرفت دست پیدا کرده بودند و امام حق و نور هدایت را شناخته بودند، تا پای جان از او حمایت کردند.

به گفته واعظی فریاد سربازان دلیر اسلام در روز عاشورا این بود که مردن در راه حق یک افتخار و مقام است و شهادت برای عزت طلبی یک ارزش است.

به گفته واعظی باید توجه داشت که معرفت، کار انسان را عالی می سازد و عدم معرفت در زندگی مشکل خلق می کند.

 

وی با بیان اینکه در زمان امام حسین(ع) عده ی زیادی از انسان های بی ظرفیت از شناخت امام زمان خود محروم ماندند و نتوانستند در کنار نور هدایت قرار بگیرند افزود که تلاش کنید تا با امام زمان خود حضرت مهدی موعود (عج) که اکنون در پشت پرده غیبت پنهان است معرفت حاصل کرده و با او پیوند و رابطه اخلاقی بر قرار کنید، زیرا او یگانه مظهر حق و وجود او منتهی به خداست.

 

واعظی گفت: شناخت است که مرگ را در کام طفل ۱۳ ساله امام حسن(ع) از عسل شیرین تر می سازد و علی اکبر حسین مرگ را با جان می خرد و می گوید در صورتیکه ما برحق هستیم از شهادت باکی نیست و یا اینکه مادر وهب را آنچنان توانمند می سازد که سر فرزندش را دوباره به دشمن می دهد و می گوید سریکه در راه خدا دادیم دوباره پس نمی گیریم.

 

وی خطاب به مردم افغانستان و به خصوص نسل جوان گفت که معرفت خود را نسبت به دین و ارزشهای دینی به خصوص ولایت بالا ببرید تا حق را از باطل جدا کرده و بدانید که چه کسانی در خط ولایت قرار دارد و چه کسانی قرار ندارند .

مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس گفت: امروز که هجمه های بزرگ فرهنگی و مظاهر باطل در جوامع اسلامی ظهور کرده است و هر روز رو به افزایش است و سردمداران نفاق می خواهند فرهنگ ناب اسلامی را از بین ببرند، نیاز جدی به شناخت از معالم دین و هدف های دشمن است.

 

وی افزود: وظیفه علما و دانشمندان است که برای روشن کردن افکار و اندیشه جوانان تلاش کنند تا در دام شیطان نیفتاده و فریب دسایس دشمنان را نخورند.