• تاریخ انشار: ۱۳ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 30276
  • 419 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عالم دین: استکبار جهانی برای نفاق در جامعه اسلامی از زنان و جوانان استفاده می‌کند

  یک عالم دین در کابل در یک گفتمان علمی بیان کرد که استکبار جهانی برای از بین بردن اعتقادات مسلمانان، با استفاده از جوانان و زنان قصد دارد تا با انجام طرح های خائنانه بنیه اقتدار جامعه اسلامی را از بین ببرند.   خبرگزاری آوا-کابل: حجت الاسلام و المسلمین علی اسود بلال عالم دین […]

 

یک عالم دین در کابل در یک گفتمان علمی بیان کرد که استکبار جهانی برای از بین بردن اعتقادات مسلمانان، با استفاده از جوانان و زنان قصد دارد تا با انجام طرح های خائنانه بنیه اقتدار جامعه اسلامی را از بین ببرند.

 

خبرگزاری آوا-کابل: حجت الاسلام و المسلمین علی اسود بلال عالم دین امروز (پنجشنبه) در نشست علمی و فرهنگی به مناسبت سالروز اسارت آل الله و آغاز رسالت زینبی گفت که خط امام حسین (ع) همان خط توحیدی پیامبر بود که پس از حادثه کربلا این رسالت مهم به دوش حضرت زینب و امام زین العابدین (ع) و سایر اسرای اهل بیت قرارگرفت و امروز نیز به دوش پیروان اهلبیت است.

 

بلال با اشاره به جامعه قبل از ظهور اسلام گفت: “بشریت قبل از ظهور پیامبر (ص) در تاریکی و دنیای توحش و بربریت زندگی می کردند، اما وقتی که رسول گرامی اسلام با محموله سنگین رسالت از حرا پایین شد و با ندای “لا اله الا الله تفلحو” امید را در دل ها ایجاد کرد و این رسالت در نهایت بشر را از خطرسقوط نجات داد.”

 

به گفته بلال، رستگاری و بیداری جامعه بشری در گرو تحقق شعائر و برنامه های دینی و ارزشی بود که کلید آن توسط آخرین سفیر وحی الهی حضرت پیامبر زده شد.

 

به باور این عالم دین، کلمه لا اله الا الله در حقیقت تمام آنچه قبل از اسلام در جامعه بشری سایه افکنده بود از جمله شرک و بت پرستی را نفی کرد و صفحه جدیدی را فراروی زندگی بشر باز کرد.

 

او گفت که حضرت پیامبر (ص) بر روی این ویرانه جهل، بنایی را تاسیس کرد که متشکل از معتقدات ارزش های انسانی و عقلانی بود و ۲۳ سال برای تکمیل این بنای عظیم زحمت کشید.

 

بلال خاطرنشان کرد که پیامبر گرامی اسلام در مدت زمان کمتر از ۲۵ سال از مردم متوحش و بیابان گرد عرب آنچنان نیروی قدرتمندی را ساخت که توان دو ابرقدرت بزرگ جهان یعنی روم و ایران که جهان را در آن روز بین خود تقسیم کرده بود، از بین رفت و مسلمانان فریاد می زدند که ما نه گرسنه هستیم و نه پابرهنه، بلکه می خواهیم انسان ها را از ذلت ادیان به عزت اسلام برسانیم.

 

این عالم دین بیان کرد که امام حسین (ع) میراث دار و ادامه دهنده راه و رسمی است که خداوند توسط پیامبرش برای بشریت مقدر کرده بود، زیرا تنها اسلام و ارزش های دینی است که می توانست جامعه متوحش که توسط حکام بنی امیه به خصوص یزید به جهل روآورده بودند، را نجات دهد.

 

او همچنین در بخشی از صحبت هایش گفت که امروز استعمار میکروب های نفاق را در جوامع اسلامی داخل کرده، تا مسلمانان را به نام های مختلف چون سمت، نژاد، قوم، زبان عشیره و قبیله بیچاره کند، اما از گسترش این میکروب های کشنده زمانی جلوگیری خواهد شد که خط امام حسین و خط ولایت فقیه که درحقیقت همان خط امام حسین است و به دست توانای حضرت امام خیمی (ره) به اوج اقتدار رسید، ادامه یابد.

 

به عقیده بلال؛ “اگر خط ولایت کارساز نبود تحریم های سی ساله اقتصادی شیره جان مردم مسلمان ایران و سایر کشورهای اسلامی را می کشید، اما در سایه عظمت راه انبیا و اولیا نه تنها از بین نرفتند، بلکه سرافراز و عزتمند از این مسیر بیرون شدند.”

 

او در ادامه گفت که امروز رسالت زنان مسلمان مهم تر از هر وقت دیگری است و باید کارهای زینبی انجام دهند و درجهت ترویج خط امام حسین بیشتر سهم بگیرند، استکبار جهانی برای اینکه مسلمانان را بیچاره کند، با استفاده از دو قشر جوانان و زنان قصد دارد تا طرح های خائنانه اش را بر این دو قشر اعمال کند تا تمام بساط و بنیه اقتدار و عظمت را از جامعه اسلامی برچیند.