• تاریخ انشار: ۳۰ سنبله ۱۳۹۹
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 30291
  • 330 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عدم مطالعه دینی جوانان سبب گمراهی آنان شده است

  فعالین فرهنگی در هرات می گویند که متاسفانه امروزه فرهنگ مطالعه و مخصوصا مطالعه در عرصه های دینی و اعتقادی در بین جوانان خیلی کمرنگ‌ شده و جوانان و دانشجویان اکثرا تحت تاثیر جریانات و اندیشه های ضد دینی قرار گرفتند که دلیل آن عدم شناخت و آگاهی آنان از دین و مخصوصا مباحث […]

 

فعالین فرهنگی در هرات می گویند که متاسفانه امروزه فرهنگ مطالعه و مخصوصا مطالعه در عرصه های دینی و اعتقادی در بین جوانان خیلی کمرنگ‌ شده و جوانان و دانشجویان اکثرا تحت تاثیر جریانات و اندیشه های ضد دینی قرار گرفتند که دلیل آن عدم شناخت و آگاهی آنان از دین و مخصوصا مباحث اعتقادی است.

به گزارش خبرگزاری آوا _هرات، طی محفلی در مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات برگزار گردیده بود نتایج مسابقه کتابخوانی معرفت زندگی اعلام و به افراد برتر جوایزی تفویض گردید.

در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین مهدی علیزاده بامیانی، مسئول بخش علما و مبلغین دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان هرات طی سخنانی در مراسم اعلام نتایج مسابقه “معرفت زندگی” که از سوی سارندویان هرات با همکاری مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این ولایت برگزار گردیده بود بیان داشت، که در شرایط فعلی فرهنگ کتابخوانی در جامعه ما خیلی مهجور است و فرهنگ مطالعه و تحقیق در بین جوانان و اهل قلم خیلی مرسوم نیست.

وی علاوه نمود؛ فرهنگ مطالعه و پژوهش آنطوریکه باید از طرف نسل جوان و مخصوصا دانشجویان مورد استقبال قرار بگیرد نگرفته است.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه فرهنگ مطالعه و فراگرفتن علم و دانش در دین مقدس اسلام از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است افزود: همین بس که اولین آیه ای که بر پیامبر اکرم(ص) نازل شد خداوند متعال پیامبر را امر به خواندن کرد.

این عالم دین به این نظر است که انسان خوشبخت کسی است که یا اهل مطالعه باشد و یا با کسانی در ارتباط باشد که آنها اهل مطالعه و تفکر باشند‌ و افرادی که به دنبال مطالعه هستند؛ قطعا آنان به دنبال ترویج یک فرهنگ اصیل در بین مردم خود می باشند.

مسئول بخش علما و مبلغین دفتر تبیان در هرات خاطر نشان ساخت: زمانی مطالعه اثر بخش است که ما با مطالعه و تحقیق بتوانیم تغییری در زندگی خویش ایجاد کنیم.

وی از وضعیت فعلی جوانان و دانشجویان ابراز نگرانی کرده و گفت: متاسفانه امروزه فرهنگ مطالعه و مخصوصا مطالعه در عرصه های دینی و اعتقادی در بین جوانان خیلی کمرنگ‌ شده و جوانان و دانشجویان اکثرا تحت تاثیر جریانات و اندیشه های ضد دینی قرار گرفتند که دلیل آن عدم شناخت و آگاهی آنان از دین و مخصوصا مباحث اعتقادی است.

قابل ذکر است که مسابقه کتابخوانی “معرفت زندگی” از سوی جمعی از سارندویان با همکاری دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در منطقه کوره ملی ناحیه سیزدهم شهر هرات برگزار گردیده بود که حدود ۲۰۰ نفر در این مسابقه اشتراک نموده و به ۲۵ نفر با قید قرعه جوایز اهدا گردید.

۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۴۸ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۴۶ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۴۴ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۴۰ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۳۲ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۳۱ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۲۹ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۲۷ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۲۶ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۲۳ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۲۴ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۲۱ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۱۹ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۱۷ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۱۵ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۱۴ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۱۳ ۲۰۲۰۰۹۲۰_۱۴۱۵۱۱