• تاریخ انشار: ۱۹ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 27274
  • 379 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عزاداری ها، عشق و ارادت به امام حسین(ع) نباید تنها به ایام محرم و صفر خلاصه شود

آگاهان امور دینی در هرات، خطاب به جوانان می گویند: عزاداری ها، عشق و ارادت به امام حسین(ع) نباید تنها به ایام محرم و صفر خلاصه شود، این گونه عشق و ارادتِ مقطعی دردی از دردهای جامعه را دوا نمی کند و تنها با سینه زدن و نوحه خواندن نمی توانیم جوان انقلابی و عاشورایی […]

آگاهان امور دینی در هرات، خطاب به جوانان می گویند: عزاداری ها، عشق و ارادت به امام حسین(ع) نباید تنها به ایام محرم و صفر خلاصه شود، این گونه عشق و ارادتِ مقطعی دردی از دردهای جامعه را دوا نمی کند و تنها با سینه زدن و نوحه خواندن نمی توانیم جوان انقلابی و عاشورایی باشیم.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، طی مراسمی با شکوه با حضور جمع کثیری از عزاداران حسینی از تاسوعای اباعبدالله الحسین (ع) در مسجد جامع توحید شهرک  رازی ولسوالی کرخ ولایت هرات تجلیل و گرامی داشت به عمل آمد.

 

در این مراسم، سید عبدالله نایاب مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در رابطه با نقش و پیام قیام اباعبدالله الحسین برای جوانان امروز و نقش جوانان برای احیا و تجلیل از عاشورای حسینی،گفت: حادثه جانگدازعاشورا در بین حوادث و اتفاقات رخ داده در تاریخ اسلام و جهان بشریت حادثه ای نادر و ماندگار است. با گذشت هر روز ماندگاری قیام عاشورا در بین آزادگان جهان بیشتر شده و همه روزه به خیل عاشورائیان و کاروان حسینی افزوده می شود.

 

وی در ادامه با طرح این سوال که وظیفه ما به عنوان پیروان امام حسین، عاشورائیان و رهروان این خطه بسیار بزرگ و گران سنگ چیست؟ و جوانان ما با چه رویکردی در این مسیر باید قرار بگیرند بیان داشت: طبق روایات تعداد ۱۸تن از جوانان از خانواده بنی هاشم در حادثه عاشورا حضور داشتند و در راه حسین و قیام حسین بن علی جانانه جنگیدند و به شهادت رسیدند.

 

نایاب ادامه داد: امروزه نیز مدیریت و راه اندازی مراسم های محرم دست جوانان است و توسط آنها اجرا می گردد و جوانان با تمام وجود در این راه قدم بر می دارند.

 

این فعال فرهنگی خاطر نشان ساخت: یکی از ویژگی های مهم جوانان کربلا ایمان راسخ است، جوانان وقتی که در صحنه نبرد و دفاع از دین و حقیقت قرار می گیرند از هیچ چیز و هیچ کس نباید هراس داشته باشند چرا که در مسیر حق قرار دارند.

 

وی، از بصیرت به عنوان دومین پیام قیام کربلا برای جوان مسلمان یاد نموده تاکید کرد: دستگاه تبلیغات و رسانه ای دشمن در کربلا؛ امام حسین را شخص خارجی، شورشی و بغاوت گرعلیه حکومت اسلامی معرفی کرده بود، در این لحظه بصیرت، در میان یاران امام حسین  نمایان و تجلی می کند و آنان تا آخرین لحظه برای احیای دین می جنگندند و در راه خدا به شهادت می رسند.

 

نایاب،عنوان کرد: فاصله میان حق و باطل به اندازه باریکی تار موی است که با داشتن بصیرت و آگاهی درست می توانیم در کنار جبهه حق قرار گرفته و ثابت قدم باشیم.

 

وی، وفاداری را سومین پیام قیام امام حسین یاد نموده تصریح کرد: عزاداری ها و عشق و ارادت به امام حسین نباید تنها به ایام محرم و صفر خلاصه شود، این گونه عشق و ارادت مقطعی دردی از دردهای جامعه را دوا نمی کند و تنها با سینه زدن و نوحه خواندن نمی توانیم جوان انقلابی و عاشورایی باشیم.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز تبیان در هرات در ادامه اظهار داشت: زینت و زیبایی یک جوان ادب است و نام جوان با ادب در آمیخته و یکی از پیام های نهضت کربلا؛ ادب است که باید آن را با دل و جان آموخت و فراگرفت.

 

نایاب با اشاره به پنجمین پیام نهضت اباعبدالله الحسین یادآور شد:  پایبندی به ارزش ها از دیگر پیام های ماندگار این قیام است،  امام حسین برای اقامه نماز و احیای ارزش های دینی به شهادت رسیدند.

 

وی افزود: ما بخاطر خیانت و پشت کردن مردم در سال ۶۱ هجری با امام حسین اشک می ریزیم و از آنان نفرت داریم اما خود ما امروز چقدر امام زمان مان را یاری نموده و برای پاسداری از ایشان همت و پشتکار داشته و چقدر برای حمایت از حضرت مهدی (عج) آمادگی داریم؟ ما به عنوان مدعیان و منتظران حضرت قائم(عج) چقدر از نائبان امام زمان که مجتهدین اعلم و علمای عامل هستند پیروی و حرف شنوی داریم؟

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات ادامه داد:  زمانی که حرف اول و آخر را مجتهدین اعلم و مراجع تقلید در جامعه زده و برای مردم و حکومت خطی و مشی تعیین نمودند و بر تعیین سرنوشت جامعه اسلامی حکومت داشتند،  آن زمان می توانیم ادعا کنیم که ما در خط حسینی قرار داریم و برای ظهور و حضور امام زمان مان زمینه سازی نموده و آمادگی کامل داریم.

 

نایاب  گفت: “با فتوای آیت الله سیستانی(حفظ الله) در کشور عراق چه اتفاقی رخ داد؟ دنیای غرب در چهره گروه داعش قصد داشتند کشور عراق و ارزش های موجود در آن را نابود کنند اما با یک فتوای این مجتهد و مرجع دین، صد ها هزار جوان آگاه و بیدار در صحنه حاضر شده و با نعره تکبیر و لبیک یا حسین برخواسته و کشورشان را از چنگ دشمن نجات دادند.

 

وی در اخیر اظهار داشت: دستگاه های تبلیغاتی دشمن سخت در حال فعالیت برای تخریب و نابودی ارزش ها در جوامع اسلامی است، اگر به ارزش های دینی پایبندی نداشته باشیم این دستگاه های و رسانه های تبلیغاتی دشمن ما را مچاله نموده و سست و بی بنیاد خواهند ساخت.

 

گفتنی است که در این مراسم برنامه های قرائت قرآن کریم، نوحه و سینه زنی نیز اجرا گردید.