• تاریخ انشار: ۷ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 28331
  • 302 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عزم راسخ خانواده های شهدا، دشمن را نا امید می سازد

به گزارش خبرگزاری  صدای افغان(آوا) – کابل: “سید احمد ضیایی” برادر شهید سید عندلیب ضیایی گفت:  وقتی که خبر شهادت برادرم را شنیدم خیلی متاثرشدم و واقعاً برایم غیر قابل تحمل بود، اما زمانیکه به مقام شهادت فکر کردم دردم اندکی تسکین پیدا کرد. وی افزود: به قدرت پروردگار، این غم و اندوهی که در […]

به گزارش خبرگزاری  صدای افغان(آوا) – کابل: “سید احمد ضیایی” برادر شهید سید عندلیب ضیایی گفت:  وقتی که خبر شهادت برادرم را شنیدم خیلی متاثرشدم و واقعاً برایم غیر قابل تحمل بود، اما زمانیکه به مقام شهادت فکر کردم دردم اندکی تسکین پیدا کرد.

وی افزود: به قدرت پروردگار، این غم و اندوهی که در سینه داشتم، اندک اندک و به مرور زمان تسکین پیدا کرد از آن لحظه فهمیدم که روح شهدا تسکین دهنده دردها و مصیبت ها است، از این جهت ما خوشحال هستیم که در راه خدا شهید دادیم و جزء خانواده های شهدا، در کنار هزاران خانواده شهید دیگر قرار گرفتیم.

برادر شهید ضیایی ادامه داد: هرچند فقدان شهید ضیایی خانواده را متاثر ساخت، اما مقام و منزلت او نزد خداوند باعث شادمانی ما گردیده  و با افتخار به دشمنان زبون می گوییم که ما به هیچ عنوان زیان نکردیم و این شما سیاه رویان هستید که با کشتن افراد بی گناه مورد غضب خداوند قرار می گیرید.

 

“عبدالله احمدی” برادر شهید خداداد احمدی نیز  اظهار داشت: هرچند لایق ترین و با استعداد ترین برادر خود را در حادثه هفتم جدی از دست داده ام، اما از اینکه او به مقام شهادت نایل آمده خوشحال هستم.

 

وی از تمام خانواده های شهدا به خصوص مسئولین مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان آوا، خواست که راه شهدای فرهنگ و رسانه را ادامه دهند و نگذارند که دشمن دین و دیانت و ارزشهای انسانی خوشحال شوند.

 

احمدی با اشاره به هدف برادرش گفت: شهید خداداد احمدی اگر ۵ در صد برای خود تلاش داشت ۹۵ در صد برای مردم و جامعه تلاش می کرد و حضور درمرکز تبیان را نیز وسیله ای برای هدف اجتماعی و مردمی خود میدانست.

وی عنوان کرد: هرچند شهید خدا داد احمدی کمر خانواده را شکست، اما خود به درجه بزرگی نایل شد و مقام عظیمی را کسب کرد که نزد خداوند مقام بالاتر از آن وجود ندارد.

 

احمدی  یادآور شد: افتخار می کنم که در زمره خانواده های شهدا قرار گرفته  و در روز قیامت انتظار شفاعت از این شهید گرانقدر را داردم.

 

درهمین حال، برادر شهید “عبدالواسع” در دومین سالگرد شهادت برادرش در مصاحبه با آوا، اظهار داشت: شهادت نه یک مردن، که یک انتخاب است و به فرموده قرآن کریم “ولا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون  ، هر کسی را که در راه خدا کشته و شهید شد، مرده نپندارید؛ بلکه او زنده و جاوید است ولیکن شما این حقیقت را در نخواهید یافت.

 

به عقیده وی، شهید همواره زنده است و مرگ او در واقع انتقال از حیات جاری در سطح طبیعت به حیات پشت پرده آن می‌باشد چرا که شهید مصداق عینی شهادت است، با انتخاب آگاهانه و در کمال خلوص، هستی خود را یکجا به آفریدگار جهان تقدیم می کند و به سرچشمه بقا و حیات، پیوند می یابد.

 

وی تصریح کرد:  درک مقام شهید از توان و ظرفیت فهم ما خارج است و تنها منبع وحی الهی است که شمه ای از این مقام را برای ما بازگو کرده است، برای کسانی که در راه خدا کشته می شوند نگویید مردگانند (کلمه اموات را درباره شهدا به کار نبرید) بلکه آنها زنده اند، لکن شما درک نمی کنید.

 

برادر  شهید عبدالواسع ضمن قدردانی از ارج گذاری مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان آوا، به شهدای هفتم جدی، افزود: تکریم و تعظیم شهیدان، تلاشی مقدس است در برافراشتن پرچم‌های سرخ استقلال و آزادی بشریت، از یوغ ذلت و اسارت و گام بلندی است در راستای احیای ارزش‌های مکتب توحید و عدالت؛ زیرا که، “شهادت” مرگ در راه ارزش‌هاست و هر شهید، مشعلی است که در بلندای عزت و سرافرازی یک ملت، جاودانه می‌درخشد.

 

وی ادامه داد، شهید، زیباترین زخم بر پیکر هستی و “شهادت” زیباترین غزلی است که از لبهای سرخ حقیقت می‌تراود. شهادت بیداری را معنا می‌کند و بینایی را شفاف می‌سازد   و بالاخره شهادت مشعلی است که خداوند در جان برگزیدگانش برمی‌افروزد، تا تاریکی از شانه‌های زندگی بگریزد.

 

شهید چشمه آتشی است که خرمن ظلم را می‌سوزاند و آب روانی است که بر کویر تشنه عدالت جاری می‌شود هر شهید سپیده‌ای است که در افق آسمان‌ها طلوع می‌کند و پیام‌آور صبح می‌شود، شهادت شهید به طور یقین بسیار پرارزش‌تر و مؤثرتر از حیات اوست”شاهد” از اوصاف خداوند است و زمانی که کسی به آن درجه از خلوص برسد که به مقام شهادت نایل آید او مخلوقی است ملحق شده به خالق .

 

“سید حسن حسنی” برادر “شهید سید حسین حسنی” نیز ابراز داشت:  با اینکه شهید حسنی با رفتن خود تمام خانواده را داغدار کرد واطفالش یتیم شد، اما درعین حال برای خود و خانواده شان با کسب مقام شهادت افتخار آفرید.

 

 

سید حسن حسنی که خود شاهد صحنه غم انگیز رویداد خونین هفتم جدی سال ۱۳۹۶  بود و پیکر خون آلود برادرش را بر دوش خود حمل کرده بود، گفت:  اکنون بر اراده و عزم او برای ادامه راه شهدا افزوده شده است.

 

وی خاطر نشان ساخت: شهادت نصیب هرکس نمی شود و تنها بندگان مخلص خداوند در این درجه و مقام نایل می شوند، بنا براین انسان باید همواره دعا کند تا خداوند شهادت را نصیبش گرداند.

 

حسنی  ادامه داد: دشمنان که این حمله نا جوانمردانه را سازمان دهی کرده بودند باید بدانند، شمعی را که شهدای هفتم جدی برای آگاهی و بیداری روشن کرده بود هرگز خاموش نخواهد شد.

 

درهفتم جدی سال ۱۳۹۶ دقیقاً دو سال پیش از امروز حادثه خونینی حمله انتحاری در مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان آوا اتفاق افتاد که به اثر آن تعداد زیادی از فرهنگیان و نخبگان جامعه درد کشیده افغانستان شهید و تعداد دیگری نیز مجروح شدند و صدها خانواده را بر گلیم غم نشاند.