• تاریخ انشار: ۱۸ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8414
  • 1,074 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عقیده وهابیت در رابطه با زیارت قبور ائمه کاملا رد است

n00136277-b

عقیده وهابیت در رابطه به اینکه زیارت قبور را شرک می دانند کاملا رد می باشد، چرا که متوسل شدن به ائمه و اولیاء خداوند تبرک است و آنها وسیله برای قبولی دعا در پیشگاه خداوند متعال می باشند.   به گزارش خبرگزاری آوا، گفتمان آزاد دانشجویی با موضوع “وهابیت؛ فرقه ضاله” در میان جمعی […]

عقیده وهابیت در رابطه به اینکه زیارت قبور را شرک می دانند کاملا رد می باشد، چرا که متوسل شدن به ائمه و اولیاء خداوند تبرک است و آنها وسیله برای قبولی دعا در پیشگاه خداوند متعال می باشند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، گفتمان آزاد دانشجویی با موضوع “وهابیت؛ فرقه ضاله” در میان جمعی از علما و دانشجویان در سالون اجتماعات نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف، دایر گردید.

 

کارشناسان این هفته؛ مولوی مطیع الله از ریاست حج و اوقاف ولایت بلخ و سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز تبیان در بلخ بودند.

 

کارشناسان اشاراتی به جنایات وهابیت و نحوه فعالیت آنها در کشورهای اسلامی داشتند و در ادامه به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.

 

مولوی مطیع الله گفت: اسلام بهترین دین در بین ادیان الهی است که تمام پیروان اش را به وسط و میانه روی هدایت می کند.

 

او علاوه نمود که هر کسی بخواهد بنام اسلام افراط گرایی کند یا بدون اسناد و دلیل چیز را به پیامبر بزرگ اسلام ربط بدهد، در حقیقت بدعت کرده و از جمله مردودین قرار میگیرد.

 

به گفته وی امروز دقیقا وهابیت چنین می کند و با افکار فاسد شان عقیده ها را زیر تاثیر خود آورده و هر عقیده ای که خلاف شرعیت باشد، باطل است.

 

وی خطاب به حاضرین گفت: شما و تمام مسلمانان وظیفه دارید که مذاهب حقه را بشناسید و مذاهب اربعه اهل سنت هیچ ارتباطی با سلفی ها ندارد، در حقیقت وهابیت تفکر یک عده از دشمنان اسلام با استفاده از نادان ها می باشد.

 

مولوی مطیع الله با اشاره به باطل بودن فرقه وهابیت افزود: راه حل فقط همان سخن پیامبر است که فرموده هر شخص نخست باید خودش را بشناسد و سپس خدا را، یعنی باید در قدم اول از خود شروع کنیم و تاثیرات وهابیت را در اجتماع خود تشخیص بدهیم و بعد در صدد مبارزه باشیم.

 

وی افزود: عقیده وهابیت در رابطه به اینکه زیارت قبور را شرک می دانند کاملا رد می باشد، چرا که متوسل شدن به ائمه و اولیاء خداوند تبرک است و آنها وسیله برای قبولی دعا در پیشگاه خداوند متعال می باشند.

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول دفتر تبیان در بلخ اشاراتی به نحوه شکل گیری وهابیت داشت و افزود: وهابی ها خود را سلفی میدانند؛ سلف به معنای برگشت است، یعنی احکام صدر اسلام از بین رفته و این ها می خواهند دوباره احکام را زنده کنند.

 

موسوی تصریح نمود که تفکرات وهابیت در قرن هشت توسط شخصی به نام ابن تیمیه شکل گرفت، اما در ادامه علمای چهار مذهب حنبلی، شافعی، مالکی و حنفی ابن تیمیه را شخصی تندرو دانستند و چندین مرتبه وی را به خاطر افکارش به زندان انداختند که بالاخره در زندان هم از دنیا رفت.

 

او علاوه نمود: بعد از ابن تیمه در قرن ۱۲ ریاست مستمرات انگلیس در کشور های اسلامی با شعار ” تفرقه بیانداز و حکومت کن” جاسوسان خودشان را وارد مناطق مسلمان نشین کردند و در صدد بوجود آوردن مذاهب جعلی اقداماتی را انجام دادند که از جمله مستر همفر موفق شد تا محمد بن عبدالوهاب را وادار کند تا گروه وهابیت را شکل دهد.

 

موسوی گفت: تفکرات محمد بن عبدالوهاب و پشتی بانی انگلیس باعث شد تا وهابیت شکل بگیرد و به قتل و غارت کشورهای اسلامی بپردازند.

 

موسوی افزود: این فرقه ضاله در ۱۵ سال اول حدودا ۵۰ جنگ به راه انداخت که مهمترین آنها حمله به کربلا و تخریب ضریح امام حسین (ع) و همچنین تخریب قبور ائمه در قبرستان بقیع بود.

 

در ادامه کارشناسان برنامه به سوالات دانشجویان پاسخ گفتند.

 

مولوی مطیح در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که وهابیت در افغانستان چگونه نفوذ پیدا کرده است؟ گفت: یک از حامیان بزرگ وهابیت پاکستان است که با تربیت ملا های فاسد برای ترویج وهابیت در افغانستان کوشش می کند و ما در مقابل باید اول از دین خود اطلاعات کافی داشته باشیم تا به دام و فریب این ملاهای فاسد نیفتیم.

 

گفتمان آزاد دانشجویی به ابتکار دفتر نمایندگی مرکز تبیان بیش از یک سال است که هرهفته روزهای جمعه ساعت ۹/۳۰ صبح در شهر مزارشریف برگزار می گردد.

 

این گفتمان ها هرهفته با حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه و دانشجویان اعم از خواهران و برادران با موضوعات دینی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دایر می شود.

 

در این گفتمان ها در بخش اول برنامه مهمانهای دعوت شده هرکدام به مدت ده دقیقه نظریات خودشان را پیرامون موضوع بیان می کنند و در بخش دوم نیز دانشجویان نظریات خودشان را مطرح و بخش سوم برنامه به پرسش و پاسخ اختصاص دارد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>