• تاریخ انشار: ۲۶ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 23059
  • 584 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

علما با تمام‌ توان از نیروهای دفاعی و امنیتی خود حمایت می کنند

مسئول مرکز‌ فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال، در‌ مراسم اختتامیه مسابقات قرآن کریم در قول اردوی ۲۰۹ شاهین، خطاب به نیروهای‌ امنیتی گفت: علما با تمام‌ توان از نیرو های دفاعی و امنیتی خود حمایت می کنند. به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در مراسم اختتامیه مسابقه سه روزه قرآن کریم که از سوی ریاست […]

مسئول مرکز‌ فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال، در‌ مراسم اختتامیه مسابقات قرآن کریم در قول اردوی ۲۰۹ شاهین، خطاب به نیروهای‌ امنیتی گفت: علما با تمام‌ توان از نیرو های دفاعی و امنیتی خود حمایت می کنند.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در مراسم اختتامیه مسابقه سه روزه قرآن کریم که از سوی ریاست عقیدتی سیاسی قول اردوی ۲۰۹ شاهین راه اندازی شده بود، سه تن به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.

سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز فرهنگی اجتماعی تبیان در زون شمال، در این مراسم گفت: “جای خوشحالی است که مدافعان وطن ما علاوه بر حضور شان در سنگر های داغ نبرد که در مقابل دشمن ایستادگی می‌کنند، می آیند و وقت شان را در مسیر تلاوت قرآن و این کتاب هدایت می گذارنند.”

آقای موسوی افزود: جای خوشحالی است که بخش عقیدتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین برنامه های قرآنی را راه اندازی می کند تا این نیرو ها در سنگر های شان همراه با قرآن باشند.

وی اضافه کرد: قرآن باید در تمامی لحظات زندگی ما نقش داشته باشد، خداوند در قرآن میفرماید: “من را عبادت کنید، بخاطر اینکه به تو غذا دادم و بعد به تو امنیت دادم.”

به گفته وی، بعد از غذا یکی از نعمت های بزرگ خداوند امنیت است، امنیت نقش خوب در آرامش انسان دارد. وظیفه همه ماست که قرآن را بخوانیم و باید به قرآن نیز عمل‌کنیم.

آقای موسوی خاطرنشان کرد: چند وقت است که مردم در ولسوالی چمتال ولایت بلخ امنیت و آرامش ندارند. همچنان در این هوای سرد شب گذشته دوباره مخالفان بالای ولسوالی چمتال حمله کردند.

او اشاره کرد: تا هنوز قول اردوی ۲۰۹ شاهین در میدان مبارزاتی خوب عمل کرده است و دست آورد های بزرگ در
راستای تامین امنیت داشته است.

به گفته ی آقای موسوی، خداوند در قرآن می فرماید: “در راه من بجنگید و برای حمایت از مظلوم بجنگید و از سوی خداوند اجازه است که برای کمک یک مظلوم بجنگید.”

وی به نیرو های دفاعی افغان گفت من به عنوان یک عالم دین به وجود شما افتخار میکنم، اگر شما و رشادت های شما نباشد من در این جا صحبت کرده نمی‌توانم.

مسئول مرکز تبیان در زون شمال، بیان نمود: نیاز است که ما و شما تلاش را بیشتر کنیم، مردم مظلوم چمتال در حالت بدی قرار دارند و برای نجات مظلومین باید کاری انجام بدهیم.

او گفت: “قرآن می گوید باید خون بدهی، برای چه؟ برای مراکز یهودیت! یا برای مساجد باید تامین امنیت کنی، دشمن با حمله به مراکز عبادی، می خواهد ما عبادت نکنیم، ما قرآن نخوانیم و به دستورات دین عمل نکنیم.”

وی اشاره کرد: “در سال گذشته در خود همین قول اردوی ۲۰۹ شاهین، جوانانی که تازه از وظیفه برگشته بودند و برای سجده کردن در مقابل معبود شان سر بر زمین نهاده بودند، این نابکاران و مفسدین فی الارض، ناجوانمردانه این شجاعان تاریخ را به شهادت رساندند.”

وی علاوه کرد: دشمن از من و شما ترس دارد، اگر ترس نمی داشت، مردانه در سنگر در مقابل من و شما می جنگید، ولی دشمنان، جوانان در حال عبادت ما را به ناجوانمردانه شهادت رساندند و این برای ما افتخار است که در حال عبادت کردن معبود مان، جام شهادت را بنوشیم.

وی در ادامه بیان کرد: امروز وظیفه من و شما حمایت از دولت و از کسانی است که برای نظام و امنیت نظام تلاش می کنند. با اینکه در بدنه دولت مشکلاتی است، ولی باید دولت و نظام کنونی خود را حمایت کنیم.

او در پایان گفت: علما با تمام توانی که دارند، از نیرو های امنیتی حمایت می کنند و انشاءالله پیروزی از آن ماست.