• تاریخ انشار: 1 نوامبر 2017
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 15117
  • 474 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عملکرد حضرت زینب(س) برای بانوان کشور باید الگو باشد/ نخستین رسالت زن مسلمان، تقدیم فرزندان سالم به جامعه است

خانم نوریه حسینی، مسوول بخش زنان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان می گوید که نخستین رسالت زن مسلمان، تقدیم فرزندان سالم به جامعه می باشد؛ زیرا افرادی که در کربلا به شهادت رسیده اند، در دامان مادران شهید پرور و ولایت مدار تربیت یافته بودند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، نخستین نشست بانوان […]

خانم نوریه حسینی، مسوول بخش زنان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان می گوید که نخستین رسالت زن مسلمان، تقدیم فرزندان سالم به جامعه می باشد؛ زیرا افرادی که در کربلا به شهادت رسیده اند، در دامان مادران شهید پرور و ولایت مدار تربیت یافته بودند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، نخستین نشست بانوان دفتر مرکزی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان تحت عنوان “تداوم رسالت زینبی؛ مسئولیت زنان امروزی”، به روز شنبه گذشته (۶ عقرب) با حضور بانوان طلبه و مو سفید، جهت ارتقا ظرفیت علمی بانوان برگزار شد.

 

بانو نوریه حسینی در این محفل گفت که وجود و عملکرد حضرت زینب(س) برای بانوان کشور باید الگو باشد و بانوان این سرزمین باید ادامه دهنده خط حضرت زینب(س) از لحاظ علمی، معرفتی و سیاسی باشند.

 

وی با اشاره به ماه صفر که دومین ماه قمری می باشد، افزود که در این ماه تعداد کثیری از بانوان کشور نذرهایی را تحت نام حضرت زینب(س) انجام می دهند؛ اما متأسفانه در این محافل نذور، در بعد معرفتی حضرت زینب توجه اندک صورت می گیرد.

 

به گفته وی، اکنون نذور حضرت زینب(س) حالات ضیافتی و مجالس خوشی را به خود اختیار کرده است و اگر منوال به همین گونه ادامه پیدا کند، این نذورها هیچ مؤثریتی در پی نخواهد داشت.

 

بانو نوریه حسینی با بیان این که یک بانوی کامل، شخصیتی است که دیدگاه و الگویش حضرت زینب(س) باشد، می گوید که بانوان کشور باید از نحوه حجاب حضرت زینب(س) پیروی کند.

 

این بانو در بخشی از گفته هایش بر بعدهای احسن حضرت زینب(س) اشاره کرد و گفت که حضرت زینب(س) شخصیت والایی دارد که بعد از سپری شدن هزار و چهارصد سال، هنوز هم برای شان در میان مردم عزاداری برپا می شود و در کنار اسم حضرت “ابا عبدالله الحسین(ع)”، همیشه نام حضرت زینب(س) ذکر می شود.

 

او گفت که حضرت زینب محصول و میوه دو شجره طیبه است که یکی شان وجود مقدس امیرالمومنین علی(ع) است و دیگر آن حضرت زهرا(س) می باشد و این دو شخصیت هر دو معصوم اند.

 

مسوول بخش بانوان دفتر مرکزی فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت که حضرت زینب(س)، عقیله خاندان بنی هاشم است و عقلانیت و خردمندی در وجودش به گونه کامل رشد کرده است.

 

وی تصریح کرد که حضرت پیامبر(ص) فردی است که هیچ گاه با هوای نفس صحبت نمی کند و این امر بر معصومین(علیهم السلام) نیز صدق می کند و هیچ گاه معصومین از روی عواطف، حرف بر زبان جاری نمی کنند.

 

بانو نوریه حسینی با اشاره به سخنان امام سجاد(ع) گفت که ایشان می فرماید: “عمه تو شخصیت عالم و فهیمی هستی که پیش هیچ فردی، درس فرا نگرفته ای. حضرت زینب(س) علم لدنی داشت(علم ناآموخته‌یی که به واسطه مرحمت خداوند پاک به حضرت زینب(س) اعطا گردیده بود).

 

وی با اشاره به بعد معرفتی این شخصیت فرهیخته بزرگ اسلام، گفت که بعد معرفتی حضرت زینب(س) از خداوند، آن قدر بلند است که می توان دانشجویان و طلابان از روی خطبه های حضرت زینب(س) و خداشناسی این بانو، پایانامه بنویسند.

مسوول بخش بانوان دفتر مرکزی تبیان گفت که حضرت زینب(س) مفسر حقیقی قرآن عظیم الشان می باشد که در تمامی ابعاد قرآن کریم، آگاهی کامل داشته است.

 

در همین رابطه، بانو نوریه حسینی می افزاید که نقش سیاسی و اجتماعی حضرت زینب(س) را در واقعه کربلا، می توان به گونه واضح مشاهده کرد و “این را شهروندان درک کنند که در کنار هر مرد موفق، یک زن ایستاده است”.

 

به گفته وی، “اگر حضرت زینب (س) نمی بود، چیزی از حقیقت و فلسفه عاشورا برای من و شما نمی رسید. حضرت زینب(س) شریک الحسین است و این بانو، فردی است که از آغازین کار جهاد دینی، سیاسی و فرهنگی امام حسین(ع)، در کنار ایشان ماند و بعد از شهادت ابا عبدالله الحسین نیز این جهاد مقدس را ادامه داد”.

 

این آگاه مسائل دینی با اشاره به سخنرانی های حضرت زینب(س) گفت که سخنرانی های ایشان سر منشأ قیام های بعد از عاشورا می باشد و یکی از عوامل عمده بر افتادن حکومت اموی، افشاگری های حضرت زینب(س) در خطبه ها می باشد.

 

وی در پایان گفته های خود بیان کرد که کشورهای غربی، با پخش سریال هایی که با دین اسلام همخوانی ندارد، می خواهند جوانان کشور را به گمراهی بکشانند.

 

شایان ذکر است که نشست بانوان دفتر مرکزی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان، هر ماه یک مرتبه و از ساعت ۲ الی ۳ بعد از ظهر در این دفتر در کابل برگزار می شود.