• تاریخ انشار: ۱۰ سرطان ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7770
  • 1,229 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

عملیاتهای انتحاری ناشی ازضعف حکومت وحدت ملی

در پی عملیات انتحاری علیه جوانان اکادمی پولیس ملی، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، بیانیه ای صادر کرد. رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در این بیانیه آورده است: سران حکومت وحدت ملی، با سردادن شعارهای درون خالی صلح با گروه های مسلح ضد ملی، فرصت را سوزانده، عشق و علاقه […]

در پی عملیات انتحاری علیه جوانان اکادمی پولیس ملی، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، بیانیه ای صادر کرد.

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در این بیانیه آورده است: سران حکومت وحدت ملی، با سردادن شعارهای درون خالی صلح با گروه های مسلح ضد ملی، فرصت را سوزانده، عشق و علاقه نیروهای خودی برای حضور درمیدان های مبارزه با دشمن را از میان برده، ولی انگیزه و توان تروریست ها را افزوده و کشور را در ورته سقوط قرار داده اند.

 

متن بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الحمن الرحیم

عملیاتهای انتحاری ناشی از ضعف حکومت وحدت ملی

امروز باردیگر توحش و بربریت سر باز کرد و عوامل اربابان زور و زر و تزویر، با شقاوتمندانه ترین وجه، آن هم جوانانی را از مردم و خانواده های شان گرفتند که به تازگی دوران آموزش در اکادمی پولیس ملی را به اتمام رسانده، در آستانه عید فطر،عزم رفتن به سوی خانه و کاشانه خود داشتند.

 

آری! عملیات انتحاری امروز پنجشنبه ۱۰ سرطان، پس از انفجار مقر ریاست ده امنیت ملی، بزرگترین و مهیب ترین حرکت تروریستی در کابل به حساب می آید و این در حالی است که دولتیان همچنان شعار صلح و برگشت گروه های تروریستی را به حوزه فعالیت های سیاسی و مدنی سر می دهند.

 

در رابطه با جنایت فجیع امروز علیه ده ها جوان آکادمی پولیس ملی، نکاتی قابل یادآوری به نظر می رسد:

۱ – درست است که عملیات های انتحاری و ده ها و صدها نوع جنایت دیگر ازسوی دشمنان منافع اسلامی و ملی ما، با هدایت سرویس های استخباراتی خارجی و مزدوران وابسته داخلی، صورت می گیرد، اما جای شکی نیست که در این میان، حکومت وحدت ملی، یکی از طرف های متهم جدی به نظر می رسد، چه اینکه اگر غیر ازین باشد، در مرحله اول؛ زمامداران حکومت به اصطلاح وحدت ملی، مصالح اسلام و مردم را در نظر گرفته، به هم دست وحدت و برادری داده، با رفع ضعف های درونی و بستن منفذهای نفوذ دشمن، در برابر بدخواهان داخلی و خارجی این آب و خاک قاطعانه می ایستادند و در راستای برگرداندن صلح و ثبات تلاش نموده، رفاه اقتصادی را به مردم و کشور به ارمغان آورده، در جهت ارتقای سطوح معنوی جامعه از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزیدند.

 

اما مطالعه اوضاع داخلی حکومت وحدت ملی، تلاش در راستای اتخاذ یک چنین رویکردی را نشان نمی دهد. هیچگونه علاقه ای به رفع تنش های فیمابین نیست. کمترین گام در خصوص مبارزه با ناهنجاری های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه برداشته نمی شود و نه تنها عزم جدی در مبارزه با دشمنان با هر قد و قواره ای ندارند، بلکه با سردادن شعارهای درون خالی صلح با گروه های مسلح ضد ملی، فرصت را سوزانده، عشق و علاقه نیروهای خودی برای حضور درمیدان های مبارزه با دشمن را از میان برده، ولی انگیزه و توان تروریست ها را افزوده و کشور را در ورته سقوط قرار داده اند.

 

ازین رو، مسؤلان و دست اندرکاران حکومت وحدت ملی هرچه زود تر نگاهی به خود کرده، به روند کار و برنامه کنونی خویش تجدید نظر کنند، در غیر آن بایستی پارلمان کشور، هر دو رئیس حکومت وحدت ملی را استیضاح نموده، رای عدم اعتماد به آنها داده و زمینه انتخابات سالم را فراهم کنند.

 

۲- احزاب، جریان های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، اگرچه تاکنون و در هیچ مقطعی از تاریخ ۱۵ ساله اخیر در برابر هیچ جنایتی ولو کوچک، اقدام به موقع و انقلابی نکرده اند، اما گمان می رود حالا وقت آن رسیده تا در صحنه ورود و ضعف های دولت را بازگو و زمامداران را وادار به پذیرش اشتباهات شان کرده و مجبور به تجدید نظر درسیاست های داخلی و خارجی خود کنند، در غیر آن با سازماندهی اعتراضات مدنی و تظاهرات ملیونی، تقاضای اصلاح سران نظام و یا استعفای آنان را نمایند تا شاید پس از برگزاری انتخابات دیگر، افق روشنی در فراروی مردم افغانستان نمایان گردد.

 

۳- اگرچه تاثیر گزار ترین طیف جامعه ما علما و روحانیت بزرگوار اند اما به خصوص پس از پیروزی جهاد و اخصا در دوران پس از سقوط طالبان، علما و روحانیت در عرصه های سیاسی و اجتماعی کلان، به وظایف خود به صراحت و وضاحت عمل نکرده اند، اما اینک شرایط هر روز بد تر از دیروز گردیده و اگر در یک چنین مقطعی، این طیف وارد عمل نگردیده و به مسؤلیت های اسلامی و انسانی خویش عمل نکنند، بایستی اول در پیشگاه خدا و سپس در نزد مردم پاسخگو بوده، آماده حساب و کتاب این دنیا و نیز آن دنیا گردند.

 

به هرحال شرایط کنونی کشور بحرانی تر از هرزمان است و از حکومت گرفته تا احزاب و جریانهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی، علما و روحانیت و قاطبه مردم، مسؤلیت های خطیر تاریخی دارند و می طلبد تا با هماهنگی و وحدت برای مقابله با دشمن، برگرداندن صلح و ثبات به کشور و فراهم کردن زمینه های رشد و تعالی معنوی و اقتصادی عمومی یک نهضت عمومی را روی دست بگیرند.

 

اینجانب ضمن اینکه حملات انتحاری علیه فرزندان جوان و مظلوم وطنم در اکادمی پولیس ملی را به شدت محکوم می کنم، شهادت این عزیزان را به بازماندگان شان و تمام مردم افغانستان تسلیت گفته، از خدای متعال برای شهدا جنت برین و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

سید عیسی حسینی مزاری

کابل- افغانستان

۱۰-۴-۹۵