• تاریخ انشار: ۲۹ حوت ۱۳۹۵
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 9481
  • 1,031 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

غربی ها با شعارهای آزادی و تساوی از زنان سو استفاده می کنند

در همایشی به مناسبت گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زهرا(س) ، حضرت امام خمینی(ره) و روز زن،  عنوان شد: غربی ها به بهانه آزادی و تساوی جنسیتی ، از زنان به عنوان کالای های تجارتی استفاده می نمایند و هیچ حقوقی که برای زنان لازم است در نظر نگرفته اند.   به گزارش خبرگزاری آوا، همایش […]

در همایشی به مناسبت گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زهرا(س) ، حضرت امام خمینی(ره) و روز زن،  عنوان شد: غربی ها به بهانه آزادی و تساوی جنسیتی ، از زنان به عنوان کالای های تجارتی استفاده می نمایند و هیچ حقوقی که برای زنان لازم است در نظر نگرفته اند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، همایش تحلیلی تحت عنوان “کوثر رسول آسمانی، الگوی بانوان افغانستانی”، به مناسبت گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زهرا(س)، حضرت امام خمینی(ره) و روز زن، امروز یک شنبه از سوی دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، با حضور علما، روحانیون، فرهنگیان، اساتید، دانش آموزان مکاتب هم اندیشان و لیسه عالی عترت و همچنین اقشار مختلف مردم در کابل برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید عارف موسوی یکی از اساتید مدرسه امام امیرالمؤمنین(ع)، در این مراسم گفت: غربی ها تا قرن ۱۷ حقوق بشر را نمی شناختند، اما در اسلام ۱۴ قرن بیش برای زنان حقوق و وجایبی در نظر گرفته شده بود.

 

به گفته آقای موسوی، غربی ها به بهانه آزادی و تساوی جنسیتی، از زنان به عنوان کالای تجارتی استفاده می نمایند و هیچ حقوقی که برای زنان لازم است در نظر نگرفته اند.

 

وی افزود: حضرت زهرا(س) تمام ابعاد زندگی اش نور است و آنقدر فضایل و رفتارهای نیک داشته است که ما نمی توانیم شمه ای از آن اقیانوس بیکران فضیلت هایش را برشماریم، زیرا وجود او سبب ایجاد عالم است.

 

آقای موسوی، علاوه کرد: اگر زنان مسلمان می خواهند به کمال برسند و از تمام حقوق شان برخوردار شوند باید حضرت زهرا(س) را الگوی شان قرار بدهند.

 

موصوف خاطرنشان کرد: زنان مسلمان باید فریب شعار های غربی ها را نخورند، چون اکنون زنان غربی با مشکلات زیادی رو به رو هستند .

 

به اساس گفته آقای موسوی، گرایش به الگو و تأثیر پذیری از حضرت زهرا(س) در امور مختلف زندگی ی فردی و اجتماعی، از جمله گرایش‌های فطری انسان است.

 

این عالم دین تصریح کرد: فطرت کمال جویی انسان او را وا می‌دارد تا برای رسیدن به هدف و کمال از بهترین الگوها ‌استفاده کند.

 

وی گفت: اگر زنان مطابق قوانینی که اسلام برای شان در نظرگرفته است رفتار نکنند با مشکلات زیادی در زندگی شان مواجه می شوند.

 

موسوی، ابراز داشت: همان گونه که می دانید زنان قبل از اسلام نه تنها از حقوق اولیه انسانی بهره ای نداشتند بلکه در برخی جوامع، زنان پست به شمار می آمدند.

 

وی تاکید کرد: در چنین روزگاری که زن ارزش و اعتباری نداشت پیامبر اکرم (ص) مقام زن را در سطح یک انسان مستقل و دارای حقوق و شخصیت، بالا بردند.

 

وی در اخیر سخنان خود از وزارت حج و اوقاف خواست روز میلاد حضرت زهرا(س) را روز زن در افغانستان اعلام نماید و تاکید کرد: باید از طریق مساجد حقوق زنان گفته شود.