• تاریخ انشار: ۱۷ اسد ۱۳۹۳
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 999
  • 1,994 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

غربی ها به دنبال یک حکومت ضعیف و ذلیل در افغانستان هستند

غربیها به دنبال این هستند تا یک حکومت بسیار ضعیف و ذلیل در افغانستان به وجود بیاید تا این دولت به شدت محتاج امریکایی ها باشد و بلافاصله پس از انتقال قدرت، پیمان امنیتی امضا شود تا آنها حضور جدی در افغانستان داشته باشند.

غربیها به دنبال این هستند تا یک حکومت بسیار ضعیف و ذلیل در افغانستان به وجود بیاید تا این دولت به شدت محتاج امریکایی ها باشد و بلافاصله پس از انتقال قدرت، پیمان امنیتی امضا شود تا آنها حضور جدی در افغانستان داشته باشند.
به گزارش خبرگزاری آوا از مشهدمقدس، مطلب فوق توسط حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان شب جمعه، در جلسه ای که جهت تجدید دیدار با دوستان و همکاران و نیز تبادل نظر پیرامون فعالیت های اعضاء در داخل و خارج و ارائه گزارش از نحوه کارهای مرکز تبیان، از سوی دفترنمایندگی مرکزتبیان و با همت و فراخوان بخش روابط عمومی و فرهنگی این نمایندگی در مشهد مقدس برگزار شد، مطرح گردید.

در این جلسه تعدادی از شخصیت ها به عنوان مهمانان ویژه و جمع کثیری از مسؤلین، کادرها و فعالین تشکیلاتی مرکزتبیان، مسؤلین و کارمندان وخبرنگاران خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مسئولین و کارکنان دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی، مسئولین، کارمندان و اعضای فعال بخش علمای مرکز تبیان، درمشهدمقدس، مسئولین و کادرهای مرکز تبیان در شهرهای تهران، قم و کاشان ایران و ولایات هرات، کابل و سمنگان حضور داشتند.

در این جلسه گزارشی از نحوه عملکرد فعالیت های مرکز تبیان در چهار ماهه اخیر توسط سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس کل این مرکز به اعضا و پرسونل ارائه گردید.

وی در این جلسه بابیان اینکه یکی از عمده ترین کار مرکز تبیان در این چهار ماه ورود وفعالیت درعرصه انتخابات ریاست جمهوری بود، گفت که ما در عرصه انتخابات حضور جدی و پرتلاش داشتیم و تنها تشکیلاتی بودیم که توانستیم بایک سازو کار اثرگذار وارد بحث انتخابات شویم.

وی افزود که اتخاذ موضع و حمایت از کاندید مشخص بر اساس نظر اعضاء و مسئولین تشکیلات مرکز تبیان بوده است که در این مورد با ۱۰۴۴ نفر از همکاران در داخل و خارج مشورت صورت گرفت و با بیشترین آرا قرار شد که از داکتر عبدالله حمایت کنیم.
رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) با اشاره به پروسه دور اول و دوم انتخابات، گفت که مردم افغانستان در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری در حقیقت امتحان خوبی دادند و وظیفه خودشان را با حضور در پای صندوق های رأی دهی به نحو احسن به انجام رساندند.

وی افزود که پس از حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای دهی، شرایط افغانستان به گونه ای شد که ما یقین کردیم دشمنان نمی خواهند تا روند انتخابات به صورت طبیعی پیش برود، بلکه آنها نمی خواستند انتخابات ما یک انتخابات خوش نامی باشد و مردم افغانستان با نام نیک بحران ها را پشت سر بگذارند و یک دولت قدرتمند تشکیل بدهند.

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان، گفت: در اوایل تحلیل ها این بود که غربی ها از یک تیم خاصی حمایت می کند، اما آهسته اهسته برای عموم مردم آشکارگردید که آنها نه عاشق چشم وابروی اشرف غنی است و نه شیفته شخصیت داکترعبدالله بلکه آنها به دنبال این هستند تا مردم با این غرور آفرینی که درعرصه های دور اول ودوم انتخابات ریاست جمهوری کردند وبا حضور حداکثری خود به کاندید مورد نظر خویش رأی دادند، شاهد آثارنقش آفرینی خود نباشند و در نتیجه یک کاندید قوی با پشتوانه گسترده مردمی را به ارگ ریاست جمهوری نفرستند، بلکه، مردم از یک طرف خسته شوند واز دیگرسو بدانند که بدون پادرمیانی غربی ها هیچ چیزی سرجایش قرار نمی گیرد و کاندیداها هم در قد وقواره ای نیستند که مطابق منافع مردم افغانستان و کشورخود پیش بروند، و تنها وفقط به دنبال منابع حزی وباندی خود هستند.
مدیر مسئول روزنامه انصاف، افزود که امریکایی ها می خواستند هردو نامزد انتخاباتی تضعیف شوند تا هیچ یک از آنها برنده انتخابات با آرای کامل نباشد، تا دست حکومت کشور ما همیشه جلو غربیها دراز باشد.
مزاری گفت که امریکا نمی خواست در افغانستان یک حکومت قدرتمند مبتنی با آرای مردم تاسیس شود تا بعدا این دولت در مقابل منافع آنها مشکل ساز شود.

رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در تکمیل مطلب فوق گفت که غربیها به دنبال این هستند تا یک حکومت بسیار ضعیف و ذلیل در افغانستان به وجود بیاید تا این دولت به شدت محتاج امریکایی ها باشد و بلافاصله پس از انتقال قدرت پیمان امنیتی امضا شود تا آنها حضور جدی در افغانستان داشته باشند.
وی گفت: متاسفانه تا حدودی اجانب به مقصد خود رسیده اند، روند انتخابات راخدشه دار کرده و در راستای تضعیف کاندیداها و بی آبرو نمودن آنان در داخل کشور، منطقه و دنیا به توفیقاتی نایل شده اند.
حسینی مزاری تاکید نمود که فعلا مشکلاتی در انتخابات وجود دارد و ناامنی ها گسترش پیدا کرده است، اما در سطح عموم مردم شادابی، طراوت، زندگی و حضور در صحنه خیلی جدی وجود دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش با بررسی وضعیت جهان اسلام و عملکرد گروه تروریستی داعش در عراق و جملات وحشیانه رژیم منحط اسراییل در سرزمین غزه و قتل عام و زحمی کردن هزاران نفر، و اعلام مجدد آمادگی خود جهت حضور در عراق و دفاع و حمایت از مکان های مذهبی شیعیان و مبارزه و مجاهده قاطع و فراگیر علیه دشمنان اسلام، گفت: افغانستان و جهان اسلام در شرایط بسیار حساسی قرار دارند و ضروری است که ما بیش از گذشته در صحنه حضورداشته باشیم و باید هماهنگی در میان شخصیت ها، جریانها و نهادهای مختلف وجود داشته باشد. آمادگی هم در حد و اندازه ای باشد که هرلحظه آماده حضور در عرصه های دفاع از کیان امت اسلامی و حمایت از افکار، عقاید و اندیشه های ائمه معصومین(ع) در هرکجایی از سرزمین های اسلامی باشیم.

وی افزود که امروز دشمن پشت دروازه های ما دق الباب می کند، اگر ما خواب باشیم دشمن بیدار است، امروز دشمن علیه نابودی اسلام متحد شده کما اینکه در بحث سوریه و عراق شما شاهد هستید که دشمن چگونه مسلمانان و حتی مسیحیان را وحشیانه می کشد.

رئیس خبرگزاری صدای افغان، گفت که مهاجرین باید بیدار و در صحنه و هوشیار باشند و باید حرکت ما ولایی و برمبنای ولایت فقیه باشد، چرا که این تفکر در نهایت اثر گذار است.

وی از حاضرین خواست تا با اطلاع رسانی درست وفعالیت گسترده وسازمان یافته زمینه همکاری بیشتر اقشار مختلف مردم را با مرکزتبیان هموارسازند تا مردم با حضور خود درصحنه درکنارمرکزتبیان باشند و عده ای با تبلیغ وزبان خود و نیز تجار و کسبه با پول وامکانات خویش دست مسؤلین ودست اندرکاران مرکزتبیان رابگیرند تا آنها بتوانند با توان بیشتر درعرصه خدمات رسانی به مردم کارجدی وفراگیرنمایند.

آقای مزاری گفت: معنا ندارد که مردم در چنین شرایطی بی خیال باشند و تمام ساعات و روزها و ماه های زندگی را فقط به خود اختصاص دهند، اگر شرایط اینطوری باشد ما در میادین نقش افرینی، ضعیف خواهیم بود.
وی گفت: مردم باید بخشی از اوقات خود را در خدمت به اسلام بگذارند و قسمتی از پول و امکات خویش را در اختیار مسؤلان و فعالین سیاسی، فرهنگی و دینی قراربدهند تا بدینترتیب همگی سهیم در راستای ترویج تفکردینی، حمایت و دفاع از ثغور و مرزهای اعتقادی و هست وبود اسلامی و مسلمانان باشند.

آقای مزاری از مرکزتبیان به عنوان یکی از تشکلات قدرنمند و جدی ی نام برد که جلودار مبارزات اسلامی است و برای مکتب اهل بیت(ع) کارمی کند و سزاوار حمایت همه جریان ها و حلقات به ویژه مردم متدین و خدا جوی کشور و مسلمانان است و در این راستا نیاز جدی نیز وجود دارد.

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله مکارم شیرازی در ادامه صحبت هایش پیرامون مشکلات مهاجرین و فعالیت هایی که این مرکز در این عرصه انجام داده است، گزارشی به حضار ارائه نمود.

آقای مزاری در پایان علاوه برتقدیر و تشکر از فعالیت های شایسته همکاران در همه بخشها و نمایندگی ها در داخل وخارج، آرزوی خدمت شایسته در مسیر خواست امام زمان(عج) و سایر ائمه معصومین(علیهم السلام) و خشنودی روح آنها و نیز حضرت امام خمینی(ره) از مسؤلین وفعالان مرکزتبیان نمود و از خدای متعال تقاضای سلامتی و طول عمر حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و سایر مراجع خدمت گذار به خصوص حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، کرد.

قبل ازین، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین حسینی واعظی، مسئول بخش روابط عمومی و فرهنگی دفترنمایندگی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در دفترمشهدمقدس که مراسم و جلسه نیز با فراخوان و سازماندهی ایشان دایر گردیده بود، علاوه بر خیرمقدم گویی و اعلام هدف و انگیزه برگزاری جلسه، در رابطه با برنامه های قابل اجرا در دفترنمایندگی مرکزتبیان در مشهدمقدس و گستره این فعالیت ها صحبت نموده، از عموم همکاران تقاضای فعالیت بیشتر ومنسجم تر کرد.

وی گفت: امروزه مرکزتبیان به عنوان بزرگترین تشکیلات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی که تمام کارها و برنامه هایش برمحوریت اسلام اصیل و اندیشه های ولایت فقیه استوار است، درخدمت هموطنان است و لازم به نظر می رسد که ازین فرصت حسن استفاده شده وهمگان علاوه براینکه به همکاری با این تشکیلات همت جدی بگمارند، از خدمات این تشکیلات نیز بهره برداری نمایند.