• تاریخ انشار: ۱۳ حمل ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6652
  • 1,260 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

فرهنگ فاطمی نیاز به تبلیغ و ترویج و ضرورت به فرهنگ سازی جمعی دارد

حسینی مزاری ضمن سپاس از برگزار کنندگان میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) گفت: فرهنگ فاطمی یکی از اموری است که جدا نیاز به تبلیغ و ترویج دارد و توجه بیش از پیش به آن، ضرورت به فرهنگ سازی جمعی احساس می شود. به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری […]

حسینی مزاری ضمن سپاس از برگزار کنندگان میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) گفت: فرهنگ فاطمی یکی از اموری است که جدا نیاز به تبلیغ و ترویج دارد و توجه بیش از پیش به آن، ضرورت به فرهنگ سازی جمعی احساس می شود.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان طی بیانیه ای از برگزار کنندگان میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی و روز زن سپاسگزاری کرد.

 

متن کامل بیانیه حسینی مزاری به شرح ذیل است:

خدا را سپاسگزارم که توفیق عنایت نمود تا با همکاری همکاران خوبم در کابل، هرات، مزارشریف، مشهد مقدس و جای جای کشور، سالروز میلاد حضرت زهرا(س)، ولادت سلاله پاکش حضرت امام خمینی(ره) و روز زن را تجلیل کنیم.

 

واقعیت امر این است که بخش عمده فرهنگ سازی یک امری در جامعه، بستگی به میزان پرداختن به آن دارد و یکی از راه های فرهنگ سازی همین برگزاری محافل و اجتماعات پرشکوه است و قطعا در این اجتماعات مطالب و نکات بکری نیز عنوان می گردد که علاوه بر مخاطبین حاضر در اجتماعات، بازتاب دادن آن از طریق رسانه ها، میلیون ها نفر تحت تاثیر قرار گرفته و بدینترتیب مردم مسلمان برای گرویدن به سمت و سوی خاص و علاقه گرفتن به موضوعی و تبعیت از راه و روش و فرهنگ آن، تشویق، ترغیب و روشن می گردند.

 

فرهنگ فاطمی یکی از اموری است که جدا نیاز به تبلیغ و ترویج دارد و توجه بیش از پیش به آن، ضرورت به فرهنگ سازی جمعی احساس می شود.

 

چه اینکه وجود فرهنگ فاطمی در زندگی انسانها و قراردادن آن در متن تعاملات بشری، تحولات شگرفی در زیست جمعی ایجاد می کند و یقینا توجه به پرداختن به این فرهنگ و آشنا کردن مردم با آن و تأسی عمومی به این فرهنگ از ضروریات امروزی بشر به خصوص مسلمانان و اخصا مردم افغانستان است.

 

اگرچه مردم مسلمان کشور به ویژه در سالهای اخیر، اقبال مناسبی به مناسبت های مذهبی پیدا کرده و به هر نحو ممکن سعی دارند با برپایی مراسم و مجالس متعدد به یادبود و تجلیل آنها پرداخته و اقدام به استفاده اعظمی از خصوصیات و درسهای محور مناسبت می کنند، اما انصافا مسؤلین و کادرهای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این راستا سعی بیشتر کرده و می کنند تا خشت تمام بگذارند.

 

اصولا سنگ بنای مرکز تبیان توأم با پرداختن جدی به این مناسبت ها و توسل عمیق به امامان معصوم خود گذاشته شده و مسؤلین آن اهتمام جدی به مناسبت های مذهبی داشته و دارند و همواره سعی کرده اند در این راستا پیشگام باشند و اینک؛ همزمان با سالروز میلاد فاطمه زهرا(س)، ولادت حضرت امام خمینی(ره) و روز زن نیز، تلاش خوبی روی دست گرفتند تا از این مناسبت با برگزاری مجالس باشکوه در جای جای کشور به خصوص در ولایات کابل، هرات، مزارشریف و مشهدمقدس، تجلیل مناسب به عمل بیاورند.

 

این اهتمام چه در عرصه برگزاری محافل و مجالس و ایراد سخنرانی های تحلیلی و تحقیقی و چه در عرصه رسانه ای کاملا محسوس و مشهود بوده است.

 

اگرچه پرداختن به مناستهای مربوط به ائمه اطهار(علیهم السلام) و به این بهانه به تحلیل و بررسی گرفتن شخصیت، رفتارها و گفتارهای آنها و بهره برداری اعظمی از خصوصیات وجودی شان و سازماندهی زندگی فردی و اجتماعی انسانها به تاسی از امامان معصوم(ع) بیش از این جا دارد و بایستی وقت و هزینه قابل اعتنایی در این عرصه مصرف گردد، اما با آنهم و با توجه به شرایط موجود و امکانات دست داشته مردمی، احساس می گردد اقبال عمومی به این سمت و سو سال به سال بیش و بیشتر می گردد که این خود جای شکران و سپاس مزید دارد.

 

اینجانب از تمام مردم، شخصیتها، سازمانها، نهادها و احزاب تجلیل کننده کشور، و نیز مسؤلین، کادرها و اعضای فعال مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، هرات، مزارشریف و مشهد مقدس و سایر نقاط افغانستان و خارج کشور که خالصانه و عاشقانه در جهت تجلیل از سالروز میلاد مادرمان حضرت زهرا(س) و ولادت رهبرمان حضرت امام خمینی(ره) و روز مبارک زن و مادر تلاش بی شایبه ای کردند تشکر و سپاس می گویم و امیدوارم که خدای متعال این قلیل زحمات را به درگاه خود قبول کند و حضرت فاطمه زهرا(س) و فرزند برومندش حضرت امام خمینی(ره) شفیع ما در روز جزا بوده و در روز قیامت با آن حضرات محشور شویم.

 

والسلام علیکم من اتبع الهدا و دین الحق

سیدعیسی حسینی مزاری

۱۳-۱-۹۵