• تاریخ انشار: 21 می 2020
  • سرویس: بین الملل
  • کد خبر: 30085
  • 270 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

فضای مجازی بستری مناسب برای مقابله با توطئه‌های صهیونیسم است

پروین سادات حسنی مسئول بخش بانوان مرکز تبیان در شهر مقدس قم، روز قدس را یک روز جهانی و دارای پیامی بین‌المللی دانسته و معتقد است که بیداری اسلامی در جهان و دسترسی گسترده‌‌‌ی جامعه بشری به فضای مجازی فرصت مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در مقابله با رژیم اشغالگر اسرائیلی فراهم کرده […]

پروین سادات حسنی مسئول بخش بانوان مرکز تبیان در شهر مقدس قم، روز قدس را یک روز جهانی و دارای پیامی بین‌المللی دانسته و معتقد است که بیداری اسلامی در جهان و دسترسی گسترده‌‌‌ی جامعه بشری به فضای مجازی فرصت مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در مقابله با رژیم اشغالگر اسرائیلی فراهم کرده است. به باور وی حضور گسترده‌ی جوانان متدین در این فضا توانسته مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و رژیم صهیونیسم بزند.

 

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: خانم حسنی طی مصاحبه با آوا با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس گفت که روز قدس نماد صف‌بندی حق در مقابل باطل می‌باشد. به گفته‌ی وی هرچند دشمنان سعی کرده‌اند در طول این سال‌ها این نماد را تضعیف کنند، اما باید بدانند روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز امت اسلامی و فریاد رسای مسلمانان علیه سرطان کشنده‌ی صهیونیسم می‌باشد که به وسیله‌ی دست متجاوز اشغالگرانِ قدرت‌های استکباری به جان امت اسلامی افتاده است.

 

این فعال فرهنگی افزود: قدس یک روز جهانی بوده و یک پیام بین‌المللی دارد و تبری به قلب توطئه‌ی دشمنان است. با این وصف بسیاری از کشورهای اسلامی حتی با داشتن محدودیت‌هایی که در کشور خود دارند روز قدس را گرامی می‌دارند و این حرکت عظیم از شرقِ دنیای اسلام اندونزی تا غرب دنیای اسلام آفریقا و نیجریه و هرجا که حکومت‌ها به مردم اجازه دهند به میدان آمده نیت، اراده و احساس خود را در روز قدس نشان می‌دهند که در همین راستا ملت شهیدپرور افغانستان نیز سال‌هاست با حمایت از نهضت مقاومت فلسطین در مبارزه و پشتیبانی از خواست فلسطینیان و مقابله با صهیونیسم حرکت می‌کنند.

 

حسنی ادامه داد: اگر چه امسال ویروس کرونا شرایط سختی را برای جهان ایجاد کرده و امکان تظاهرات خیابانی وجود ندارد، اما همه‌ی مردم آزادی‌خواه جهان در کشورهای اسلامی بویژه مردم افغانستان از طریق فضای مجازی فعالیت‌های گسترده‌ای را در راستای مقابله با صهیونیسم انجام داده‌اند.

 

مسئول بخش بانوان مرکز تبیان در قم تصریح کرد: برادران و خواهران مسلمان نیز با حضور منسجم و حساب‌شده‌ی خودشان در شبکه‌های اجتماعی اهداف روز قدس را به امید تحقق آزادی این سرزمین دنبال می‌کنند. با توجه به اینکه بیداری اسلامی در جهان و دسترسی گسترده‌ی جامعه بشری به فضای مجازی فرصت خوبی را برای فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و سیاسی در مقابله با رژیم منحوس و اشغالگر اسرائیلی مهیا کرده و توانسته مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و رژیم منحوس صهیونیستی بزند.

 

وی با بیان اینکه مهمترین تعاملات در قبال روز جهانی قدس، توانایی‌های ملت‌های اسلامی و عربی با هدف آزادسازی فلسطین از جنایات صهیونیست‌ها می‌باشد، گفت: عدم موفقیت امریکا و رژیم صهیونیستی در سایه‌ی بیداری و هوشیاری دنیای اسلام است که نیازمند وحدت و مشارکت بین‌المللی مسئولین، مردم و سران کشورهای اسلامی و جوانان مسلمان در بیداری امت‌های اسلامی است.

 

حسنی تاکید کرد: هرچند تعدادی از رژیم‌های عربی عملا با اسرائیل هستند و گروهی نیز بی‌تفاوت‌اند یعنی نه با اسرائیل و نه با فلسطین، اما با این حال نگاه مردمی در بیشتر نقاط کشورهای جهان اعم از سودان، مغرب، یمن، سوریه، اندونزی، مالزی و افغانستان انقلابی بوده و پرچم مقاومت و حمایت از مردم فلسطین را برافراشته نگه می‌دارند.

 

مسئول بخش بانوان مرکز تبیان شهر قم، تاثیر تجلیل از روز قدس بر مردم را آگاه‌سازی بیشتر جامعه عنوان کرد و ابراز داشت: تقویت روحیه‌ی وحدت و مشارکت ملی، زنده نگه داشتن ارزش‌های دینی و اعتقادی مردم، مقابله با استکبار جهانی، حفظ روحیه آزادیخواهی جوانان و تقویت باورهای اعتقادی آنان و معرفی چهره‌ی منحوس اسرائیل به نسل آینده، از مهمترین عوامل تاثیرگذار تجلیل از روز قدس در جهان می‌باشد.

 

وی یادآور شد: با توجه به فرمایشات امام خامنه‌ای، تنها راه نجات قدسِ شریف مقاومت و ایستادگی جامعه‌ی بین‌المللی و عدم دخالت آمریکا و مراجعه به آرای عمومی فلسطینی‌هایی اصیل اعم از مسیحی، یهودی و مسلمان می‌باشد؛ چرا که بزرگترین مصیبت دنیای اسلام قضیه‌ی فلسطین است که ملتی را از خانه و سرزمین‌شان آواره کرده است.

 

حسنی با بیان اینکه مشکل فلسطین تنها با همدلی مسلمانان در اقصی نقاط دنیا حل خواهد شد، گفت: در واقع این امر وظیفه‌ی همه دنیای اسلام است که بایستی برای محو اسرائیل و رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را انجام بدهند و مردم فلسطین نیز باید در هر نقطه از دنیا که هستند به این موضوع توجه داشته باشند، چرا که آزادسازی فلسطین و قدس شریف یک مسئله‌ی مهم برای امت اسلامی است و بدون شک مبارزه و مقاومت تنها راه نجات فلسطینیان مظلوم و تنها نسخه‌ی شفابخش جراحت وارده بر پیکره‌ی این ملت شجاع و مظلوم می‌باشد.

 

این فعال فرهنگی با تاکید بر این نکته که کوتاه آمدن و سازش در مقابل رژیم غاصب صهیونیستی خطای بزرگی می‌باشد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم فلسطین طی سه دهه مبارزه و مقاومت قهرمانانه و مستمر دستاوردهای عظیمی را برای ملت فلسطین به دست آورده‌اند. هرچند تاکنون نتوانستند به هدف نهایی خودشان که آزادی فلسطین است دست پیدا کنند، اما توانسته‌اند فلسطین را در دنیا و جهان اسلام زنده نگه داشته و به جهان ثابت کنند که برای رسیدن به هدف خود که آزادی قدس شریف می‌باشد تا پای جان ایستاده و به مقاومت و ایستادگی ادامه می‌دهند.