• تاریخ انشار: ۱۸ اسد ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 20257
  • 510 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

فضای مجازی دریچه ی خوبی برای ترویج و تبلیغ آموزه های اسلامی است

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،علی رضوی از دانشجویان اشتراک کننده در گفتمان علمی پژوهشی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل تحت عنوان “تأثیرات مثبت و منفی شبکه های اجتماعی روی نسل جوان” گفت: شبکه های اجتماعی از تأثیر گذاری قابل توجهی برخوردار بوده و می توانند صدق یک قضیه را کذب و کذب […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،علی رضوی از دانشجویان اشتراک کننده در گفتمان علمی پژوهشی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل تحت عنوان “تأثیرات مثبت و منفی شبکه های اجتماعی روی نسل جوان” گفت: شبکه های اجتماعی از تأثیر گذاری قابل توجهی برخوردار بوده و می توانند صدق یک قضیه را کذب و کذب قضیه را صدق نمایش دهند.

 

وی افزود:  نسل دانشگاهی ما با توجه به استفاده منفی از شبکه های اجتماعی، نقش ارزشی در تعیین سرنوشت عمومی ندارند و بیشتر به مسایلی گرفتارند که دشمنان مردم افغانستان خواستار آن هستند.

 

nf00168638-1

رضوی تصریح کرد:  آنچه امروز در ضرورت استفاده از فضای مجازی احساس می شود، بیشتر برای آگاهی و بیداری مردم به کار رود و مهم تر این که لازمه ی استفاده از شبکه های مجازی، مدیریت آن می باشد و اگر جوانان با مدیریت درست از شبکه های اجتماعی کار نگیرند، به طور حتمی تأثیر تخدیرآمیز و سرگرم کننده خواهد داشت.

 

این فعال دانشجویی عنوان کرد: جوانان طوری از شبکه های اجتماعی مجازی استفاده کنند که برای خود و جامعه مثمر و مفید واقع شوند و اگر این مزایا را نداشت، باعث تخریب ذهنی فرد و جامعه می گردند.

 

خادم حسین افضلی یکی دیگر از شرکت کنندگان این گفتمان دانشجویی ابراز داشت: شبکه های اجتماعی از چنان تأثیرگذاری قابل توجهی برخوردار اند که می توانند یک نسل را به گرداب بدبختی بیاندازند و یا از منجلاب تباهی نجات دهند.

 

nf00168638-2

وی افزود: در شرایط فعلی، فضای مجازی در ترویج و تبلیغ برنامه ی زندگی نقش اصلی داشته و در ترویج تفکر اسلامی و تفکر سکولاریستی به شدت به کار گرفته می شود.

 

افضلی  در ادامه به سخنان برخی از سران غربی اشاره کرد وخاطر نشان ساخت: تأثیر شبکه های اجتماعی از بم اتم پر ثمرتر اند و آنانی که می خواهند نسل جوان را در محور خویش به گردش در آورند می توانند بدون  استفاده از بم اتم از امکانات فضای مجازی استفاده کنند.

 

سیدمحمد سروری یکی دیگر از دانشجویان  به نقش پرخطر فضای مجازی روی نسل جوان اشاره کرد و گفت: جوانان امروز با توجه به اهمیت تأثیر فضای مجازی، محتاط عمل کنند و از مطالب ارزشمند آن درس بگیرند و از مسایل خطرخیز و تخدیرآمیز شبکه های اجتماعی پرهیز نمایند.

 

nf00168638-3

وی گفت: فضای مجازی دریچه ی خوبی برای ترویج و تبلیغ آموزه های اسلامی می باشد و بایستی جوانان طوری پیش بروند که به ترویج فرهنگ انسانی و اسلامی منتهی گردد نه اتخاذ برنامه های غربی و دین ستیز.

 

جمع دیگری از دانشجویان نیز در حاشیه ی گفتمان علمی پژوهشی “تأثیرات مثبت و منفی شبکه های اجتماعی روی نسل جوان” ابراز داشتند: استفاده ی مثبت از شبکه های اجتماعی، زمینه ساز تحولات مثبت  شده و جوانان می توانند در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اخلاقی نقش سازنده و ارزشی بازی کنند و اگر از جهت منفی شبکه های اجتماعی استفاده شوند، میدان را برای ورود تفکر سکولاریستی فراهم می سازد.