• تاریخ انشار: ۲۸ قوس ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 28081
  • 409 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

فعالیت انقلابی مشقت دارد، ولی ثمرۀ آن شیرینی در دنیا و آخرت است

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، در نشستی با حضور جمعی از مسئولین، کادرها و اعضای فعال مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در دفتر این مرکز در شهر مقدس قم به ایراد سخنرانی پرداخت.   حسینی مزاری در ابتدای سخنان خود با قرائت فاتحه و اتحاف دعا به ارواح طیبه […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، در نشستی با حضور جمعی از مسئولین، کادرها و اعضای فعال مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در دفتر این مرکز در شهر مقدس قم به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

حسینی مزاری در ابتدای سخنان خود با قرائت فاتحه و اتحاف دعا به ارواح طیبه مرحوم سیدرضا مبلغ و مرحوم رضا جعفری – دو تن از اعضای جوان دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم که طی سال جاری وفات نمودند- گفت: پر کشیدن این دو جوان که از فعال‌‌ترین نیروهای ما در دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم بودند ضایعۀ بزرگ و بسیار دردناکی بود.

 

مرحوم سیدرضا مبلغ و مرحوم رضا جعفری الگوی تشکیلاتی هستند.

وی افزود: فعالیت های مرحوم مبلغ و مرحوم جعفری به گونه‌ای بود که می‌توان و باید آنان را به عنوان الگوی تشکیلاتی مطرح کرد، چرا که هر دو عزیز دارای ویژگی‌های خاصی بودند که موجب می‌شود از آنان به نیکی و خوبی یاد نمائیم. مرحوم سیدرضا مبلغ نیروی بسیار فعال و دغدغه‌مندی بود که بخصوص در حیطۀ تخصصی خود بسیار کوشا و سرآمد بود. همچنین مرحوم رضا جعفری نیز طلبه‌ای جوان و بااخلاص بود که حتی در شرایط بسیار سخت بیماری و درد جسمی حتی تا سه روز قبل از وفاتش همچنان به فعالیت‌های تشکیلاتی می‌پرداخت.

 

حسینی مزاری در ادامه با بیان اینکه وضعیت کشور به گونه‌ای است که ایجاب می‌کند که نخبگان در صحنه حاضر شوند و به صورت جدی فعالیت کنند، گفت: بستر مرکز تبیان یکی از بسترهای کاملا سالم و انقلابی است و هر نیرویی که عضو آن می‌شود یقین بداند که خداوند به وی توفیق بزرگی عنایت کرده است.

 

مرکز تبیان پیشتاز ترویج تفکر ولایت فقیه در منطقه و جهان است.

وی خاطرنشان ساخت: مرکز تبیان یکی از تشکلات ترویج‌دهندۀ مکتب اهل بیت عصمت  و طهارت(علیهم‌السلام) و پیشتاز ترویج تفکر ولایت فقیه حتی جلوتر از خود ایرانی‌ها در منطقه و جهان است. این مرکز از اوایل دهۀ هفتاد شمسی بدین‌سو در عرصۀ تبلیغ اندیشۀ ولایت فقیه در افغانستان و سایر کشورها حتی اروپا و امریکا، روسیه، هند، پاکستان و جای‌جای کشورهای اسلامی کار و تلاش زیادی داشته است. این صرفا ادعا نیست و می‌توانید هفته‌نامۀ فریاد عاشورا را در طول  دهۀ هفتاد مطالعه کنید.

 

nf00198441-1

 

شیعه باید استکبارستیز باشد.

این آگاه امور سیاسی با بیان اینکه هر انسانی که بخواهد در مسیر توحید و عبودیت حق تعالی گام بردارد باید استکبارستیز باشد گفت: سیاست اسلامی سیاست پیامبر (ص) و ائمۀ معصومین علیهم‌السلام است. آنچه حق باشد در زبان  و عمل یک مسلمان متجلی است و در برابر باطل می ایستد، ازین رو ما حامی مستضعفین و مخالف مستکبرین بوده و در راستای روشن‌گری جامعه حرکت می‌کنیم. بنابراین عزیزان قدر سیستم مرکز تبیان و ساختار آن را  با هدف متعالیش بدانند و به درستی به وظایف خود عمل کنند تا ان‌شاءالله شاهد دستیابی به دستاوردهای بزرگ خود در افغانستان و منطقه باشیم.

 

فعالیت انقلابی مشقت دارد، ولی ثمرۀ آن شیرینی و حلاوت در این دنیا و آخرت است.

حسینی مزاری با اشاره به این نکته که هرگاه اشخاص عضویت یک تشکیلات اسلامی را می‌پذیرند در حقیقت در قبال این عضویت خود متعهد می‌شوند که فعالیت نموده و مسئول و پاسخگو باشند، اظهار داشت: ما در تشکیلات مرکز تبیان وارث خون شهدای اسلام، شهدای مردم افغانستان، به ویژه شهدای ۹ دلو/بهمن و ۷ جدی/دی هستیم. شهدایی که تمام زندگی‌شان را پای اهداف مقدس‌شان گذاشتند، شهدایی که اکنون خانواده‌های آنان در شرایط سختی زندگی می‌کنند. لذا ما نیز نباید لحظه‌ای به فکر آسودگی خود باشیم. هرچند فعالیت انقلابی، سختی و زحمت به دنبال دارد ولی ثمرۀ آن شیرینی و حلاوت در دنیا و آخرت است.

 

رئیس مرکز تبیان با بیان این مطلب که کار هدایت‌گری کار پیامبری است، عنوان کرد: ائمۀ معصومین علیهم‌السلام در راستای هدایت‌گری جامعه به سمت رشد و تعالی فعالیت می‌کردند، پس وظیفۀ نخبگان نیز همین است و برای نیل به این هدف صرفا نیاز به یک ساختار سالم و قابل اطمینان دارند و مابقیِ‌ امور مسائلی فرعی هستند.

 

این آگاه امور دینی، حرکت قانون تشریع و تکوین الهی را در مسیر بیداری انسان‌ها و امر هدایت‌گری دانست و گفت: هر کسی که دلسوزانه و مطابق با شریعت عمل نماید خداوند متعال بدون شک به او کمک خواهد کرد و درب‌های فیوضات الهی به رویش گشوده خواهد شد.

 

ثمرۀ حرکت در مسیر الهی فلاح و پیروزی خواهد بود.

حسینی مزاری با بیان اینکه متاسفانه یک نگاه خیلی بدی در میان نخبگان شکل گرفته است که در آن عنوان می‌شود برای حرکت و فعالیت باید حمایت‌کننده داشت و این حامی نیز باید خارجی باشد، گفت: تنها حامی امام خمینی (ره) خداوند متعال بود. اگر ما نیز در مسیر الهی حرکت کنیم، شما یقین کنید که به فلاح و پیروزی خواهیم رسید.

 

وی با اشاره به میزان و حجم فعالیت‌های دشمنان در جهان اسلام خاطرنشان ساخت: دشمن به شدت کار می‌کند و برای رسیدن به هدفش شب و روز نمی‌شناسد، اما نخبگان ما در حالت انفعال شدید قرار دارند. در حالی که الگوی ما باید ائمۀ معصومین علیهم‌السلام باشند که برای هدایت جامعه و پیروزی جبهۀ حق لحظه‌ای آرام و قرار نداشتند.

 

رئیس مرکز تبیان در ادامه، بر لزوم کار تشکیلاتی و فعالیت بر اساس علم و معرفت و همچنین لزوم ارائۀ تحلیل‌های سیاسی از وقایع جاری کشور و جهان اسلام و ضرورت حضور جدی در عرصۀ فضای مجازی تأکید کرد.

 

همچنین در این جلسه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز تبیان، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سیدذکی موسوی را به عنوان مسئول جدید دفتر مرکز تبیان در شهر مقدس قم به حاضرین معرفی کرد و از زحمات آقای سیدمصطفی احمدی مسئول پیشین این دفتر قدردانی نمود.

 

گفتنی است که این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط آقای سمیع‌الله رضایی برادر شهید خلیل‌الله رضایی آغاز و به وسیلۀ جانباز راه ولایت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن سجادی شروع شد و سپس اعضای حاضر در جلسه به طرح سوالات و پیشنهادات خود پرداختند.

nf00198441-2