• تاریخ انشار: ۲۶ میزان ۱۳۹۹
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 30633
  • 310 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

قرآن، معجزه‌ای تمام نشدنی/ محمد (ص) پیام‌‌آور عشق و دانش و آگاهی است

  دوست محمد راغب مدیر مدرسه و مسجد جامع امیرالمومنین علی (ع) می‌گوید: زمانی که پیامبر اسلام به رسالت برانگیخته می‌شود خداوند متعال به جبرئیل امر می‌کند که به محمد (ص) بگو بنام دانایی آغاز کن؛ دین ما دین دانایی و دانش می‌باشد.   خبرگزاری صدای افغان (آوا) ـ بلخ: روز گذشته طی مراسمی که […]

 

دوست محمد راغب مدیر مدرسه و مسجد جامع امیرالمومنین علی (ع) می‌گوید: زمانی که پیامبر اسلام به رسالت برانگیخته می‌شود خداوند متعال به جبرئیل امر می‌کند که به محمد (ص) بگو بنام دانایی آغاز کن؛ دین ما دین دانایی و دانش می‌باشد.

 

خبرگزاری صدای افغان (آوا) ـ بلخ: روز گذشته طی مراسمی که به مناسبت رحلت پیامبر اکرم و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهاالسلام در ولایت بلخ برگزار شد، جوایز مسابقه کتابخوانی قرآن و امام حسین (ع) و گواهینامه حضور در کارگاه مدیریت فرهنگی نیز اهدا گردید.

 

این مراسم از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان در بلخ و با حضور مولوی حق‌جو رئیس علمای اهل تسنن، مسوولین مکاتب خصوصی و مراکز فرهنگی، شخصیت‌های حقیقی و حقوقی، دانشجویان و صدها تن اشتراک‌کننده  در صحن این مرکز برگزار شد.

 

حکیمه احمدی مسوول بخش دانشجویی بانوان نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان در بلخ ضمن خوش آمدگویی به مهمانان، سالروز رحلت پیامبر مهربانی‌ها و پیامبر رحمت حضرت محمد (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رئوف و مهربان امام رضا (ع) را به همه مسلمانان جهان تسلیت عرض کرد.

 

او در ادامه صحبت‌هایش افزود: امروز سالروز رحلت پیامبری است که در دوران جاهلیت عرب ظهور کرد و مانند درختی مردم را زیر سایه‌ی خود گرفت.

 

احمدی اضافه نمود؛ مردانی در آن دوران زندگی می‌کردند که آشنایی با فرهنگ و دانش را مختص به شعرگویی راجع به اجدادشان می‌دانستند و پیامبر در سرزمینی ظهور کرد که زندگی مردمش در شعر و شتر و شمشیر خلاصه می‌شد.

 

وی ابراز داشت: پیامبر معجزه‌ی شکافتن دریا، اژدها شدن عصا و شفای مریض و نابینا را نداشت، معجزه‌ی آن حضرت کتاب خدا بود که با وجود امی بودن پیامبر، جزو بزرگترین معجزات الهی بشمار می‌رود.

 

احمدی در ادامه گفت: وقتی حضرت محمد از کوه برمی‌گشت بر او وحی نازل شد و آن حضرت به پیامبری مبعوث شد، در این هنگام بود که سنگینی بار را بر شانه‌هایشان احساس می‌کرد زیرا باید مردم جاهل و بیسواد عرب را که غیر از شعر و شتر چیزی نمی‌دانستند آموزش می‌داد و در مقابل آن کتاب و قلم را به دست آنها می‌داد.

 

وی با استناد به آیه‌های قرآن اظهار داشت که خداوند بر بنده‌های خوب خود منت نهاد و از جنس خودشان در میان آنها برانگیخت تا آیات خود را برای آنها بخواند و حکمت را به آنان بیاموزد و این لطفی می‌باشد که در حق همه‌ی بندگان خود کرده است.

 

احمدی گفت: بعد از جنگ بدر وقتی پیامبر شمشیر را از دست قریشی‌ها گرفت، به آنها گفت راه درست زندگی کردن در فهمیدن و خواندن می‌باشد و هر اسیری که برای ده مسلمان علم بیاموزد آزاد خواهد شد.

 

وی بیان کرد: حضرت محمد (ص) پیام‌‌آور عشق، دانش و آگاهی بوده، قرآن معجزه جادوانه او و کتاب فخر و دانایی است که شعور و رمز خاتمیت پیامبر را می توان در آن دید، بطوری‌که در آخر تمام سوره‌های قرآن آمده است که چرا نمی‌دانید! بفهمید و بدانید. قرآن همه را به تعلیم و تفکر سفارش کرده است و معجزه‌ای تمام نشدنی است.

 

nf00220861-1

 

دوست محمد راغب، مدیر مسوول مدرسه و مسجد جامعه امیرالمومنین علی (ع) و سخنران این همایش با اشاره به حدیث پیامبر می‌گوید: کسی که در جلسه‌ای بنشیند و چیزی را یاد نگیرد از خدا دور شده است.

 

او در ادامه اشاره به حدیث امام صادق علیه السلام کرد که ایشان فرمود‌ه‌اند: رنگ قلم علمای عامل از خون شهیدی که در سنگر جهاد می‌کند بهتر است اما جایگاه دانشمند رفیع و بلند است.

 

راغب گفت: زمانی که پیامبر مبعوث به رسالت می‌شود خداوند متعال به جبرئیل امر می‌کند که به محمد (ص) بگو که بنام دانایی آغاز کن دین ما دین دانایی و دانش می‌باشد.

 

گفتنی است که اهدای جوایز مسابقه بزرگ کتاب خوانی قرآن و امام حسین علیه السلام و گواهینامه حضور در کارگاه مدیریت فرهنگی در سطح ولایت بلخ که قبلا توسط استاد سجاد عباسی در مدرسه امیرالمومنین تدریس شده بود توسط بزرگان این همایش تحویل داده شد.