• تاریخ انشار: 30 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16194
  • 439 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

قطرات اشک و خون این ملت مظلوم به طوفان مبدل خواهد شد/ یک عده بی‌شرمانه برف بام جنایت‌کاران را بر بام دیگران می‌اندازند

کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا و شورای اخوت اسلامی صفحات شمال کشور، اقدام بزدلانه و جنایتکارانه انفجار در دفتر مرکزی حزب اسلامی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را که منجر به شهادت ۵۰ نفر و زخمی شدن بیش از پنجاه تن از جوانان با بصیرت و هدفمند گردید را محکوم نموده و این […]

کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا و شورای اخوت اسلامی صفحات شمال کشور، اقدام بزدلانه و جنایتکارانه انفجار در دفتر مرکزی حزب اسلامی تبیان و خبرگزاری صدای افغان را که منجر به شهادت ۵۰ نفر و زخمی شدن بیش از پنجاه تن از جوانان با بصیرت و هدفمند گردید را محکوم نموده و این ضایعه اسفناک و جبران ناپدیر را به احاد ملت مظلوم و به خصوص هیأت رهبری تبیان، تسلیت گفته است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در پیام مولوی عبدالرئوف توانا، دبیر شورای علما و اخوت اسلامی شمال و ریس کانون علمی فرهنگی شهید استاد عبدالقادر توانا آمده است: “یقین است، قطرات اشک و خون این ملت مظلوم به طوفان تبدیل خواهد گردید و ریشه های شجره خبیثه این معتکفین مسجد ضرار را در سرتاسر دنیای اسلام از بیخ و بن قطع خواهد کرد”.

 

مولوی توانا در پیوند به این فاجعه، به شهدای مظلوم تبیان، علو درجات و برای مجروحین، شفای عاجل خواسته و ابراز امیدواری کرده که در سایه الطاف الهی، هرچه زودتر شاهد جمع شدن گلیم جنایت کاران سیاه دل وابسته به دشمنان اسلام باشیم.

 

شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ

از سوی دیگر، در یک پیام شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ در واکنش به حملات روز پنج شنبه بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان آمده است: “با کمال تأثر و تأسف خبر حمله وحشیانه و بزدلانه گروه تروریستی داعش به دفتر مرکزی خبرگزاری آوا و مرکز تبیان در کابل که منجر به شهادت و مجروح شدن ده ها تن ازهموطنان ما گردید، بار دیگر قلوب مردم افغانستان را جریحه دار و صد ها خانواده و مردم ما را به سوگ نشاند”.

 

در ادامه این پیام آمده است: “کار گروه های تروریستی، انتحار، انفجار، به خاک و خون کشیدن مردم بی دفاع، تخریب مساجد و حسینیه ها، تخریب اماکن عام المنفعه و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم است”.

 

شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ تصریح کرده است: “از مزدوران و نوکران بیگانه انتظاری جز این نیست، جای گلایه اینجا است که یک عده در سایه نظام توجیه گری جنایات ضد اسلامی و ضد انسانی گروه های تروریستی می شوند، و بی شرمانه برف بام جنایت کاران را بالای بام دیگران می اندازند”.

 

شورای اخوت اسلامی ولایت بلخ این حمله ناجوان‌مردانه را به شدت محکوم نموده، برای شهدای عزیز علو درجات و برای مجروحین شفای عاجل آرزو نموده، همدردی خود را با خانواده های این عزیزان و مسئولین خبرگزاری آوا و مرکز تبیان ابراز داشته است.