• تاریخ انشار: ۲۸ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 27485
  • 398 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

قلب شیعه واقعی از هر گونه ناخالصی، کینه و کدورت نسبت به مومنین پاک است/ حب امام حسین(ع) به ما کمک می کند تا شیعه واقعی شویم

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد جواد قاسمی با بیان این که چطور حُب امام حسین در دل ما بی افتد تا شیعه واقعی شویم،گفت: امام حسین چراغ هدایت و کشتی نجات است، اما این کشتی با کشتی های دیگر فرق دارد ،کشتی های مسافرتی را باید خودمان برویم سمتش، اما کشتی امام حسین(ع) خودش می آید. […]

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد جواد قاسمی با بیان این که چطور حُب امام حسین در دل ما بی افتد تا شیعه واقعی شویم،گفت: امام حسین چراغ هدایت و کشتی نجات است، اما این کشتی با کشتی های دیگر فرق دارد ،کشتی های مسافرتی را باید خودمان برویم سمتش، اما کشتی امام حسین(ع) خودش می آید.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد جواد قاسمی سه‌شنبه شب در مراسم دعای توسل که از سوی جلسه متوسلین به امام صادق (ع) در دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود در رابطه با صفات شیعه خاص امیرالمومنین از زبان آقا امام حسین(ع) صحبت نمود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد جواد قاسمی در ابتدای صحبت های خود با نقل روایتی گفت: مردی نزد امام حسین(ع) آمد و این طور خطاب کرد،من از شیعیان شما هستم،امام برای این که فرد را نسبت به سنگینی ادعای شیعه  متوجه سازد  این طور فرمودند: از خدا بترس از این ادعای بزرگی که کردی و گفتی من شیعه شما هستیم؛شیعه ما کسی است که قلبش از هر گونه ناخالصی ، از هرگونه کینه و کدورتی و درویی پاک باشد.

امام فرمودند، باید بگویید  من از محبین شما هستم،  اگر بگویی شیعه شما هستم ولی  پشت سر ما حرکت نکنید، دروغ گفته اید.

 

وی در تشریح مطلب فوق بیان کرد: این حدیث می فرماید شیعه گویا دو نوع است، شیعه عام و شیعه خاص؛شیعه کسی است که پیرو امیرالمومنین و فرزندان  و همچنین امامان معصوم باشد،اما شیعه واقعی کسی است که پیرو محض امام باشد و پا جای آن بگذارد.

 

آقای قاسمی یادآور شد،  در تاریخ داریم که سلمان پشت امیر المومنین راه می رفت، او  حتی در راه رفتن ظاهری هم سعی می کرد، همانند امام علی(ع) راه برود ،سلمان در سطح بالایی تابع امام(ع) بود.

 

او با طرح این سوال که آیا ما واقعا شیعه ای شبیه سلمان  هستیم،گفت: سخت و دشوار به نظر می رسد که یک لحظه از امام غافل نشویم و تمام دستورات و فرامین امام را رعایت کنیم.

 

موصوف گفت: امام حسین(ع) می فرمایند کسی که واقع در ظاهر تابع ماست، قلبش از هر گونه ناخالصی، کینه و کدورتی نسبت به مومنین پاک است، از هر گونه فریب کاری و دغلی پاک است، این معنای شیعه واقعی است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمی با بیان این که ما باید شیعه بودن را در عمل پیاده کنیم ، تصریح کرد: هر شخص مسلمان باید تلاش کند تا  جز شیعیان مخلص امیرالمومنین  قرار گیرد.

 

او در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این که چطور حب امام حسین به ما کمک می کند تا شیعه واقعی شویم،گفت: امام حسین چراغ هدایت و کشتی نجات است، بدان معنی که این کشتی به سوی فرد نیازمند هدایت می آید تا نجات یابد.

 

قاسمی در تشریح مطلب فوق اظهار داشت:برای این که کشتی نجات امام حسین(ع) ما را نجات دهد، باید توسل کنیم،گریه و زاری کنیم؛در این مجالس که ما برپا می کنیم عزاداری نماییم ، همین فریادها باعث می شود، امام حسین (ع) به نجات ما برسند، ما را این گرداب گناه نجات بدهند.