• تاریخ انشار: ۲ ثور ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 9928
  • 1,076 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

قوت تروریست ها ذاتی نیست بلکه از ضعف و زبونی مسؤلان به اصطلاح حکومت وحدت ملی است

در پی حمله تروریستی علیه قول اردوی شاهین، حسینی مزاری طی بیانیه ای گفت که ذات دشمن ضربه زدن و وظیفه ما نیز مبارزه کردن است اما قوت او ذاتی نه، بلکه از ضعف و زبونی مسؤلان به اصطلاح حکومت وحدت ملی است   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی […]

در پی حمله تروریستی علیه قول اردوی شاهین، حسینی مزاری طی بیانیه ای گفت که ذات دشمن ضربه زدن و وظیفه ما نیز مبارزه کردن است اما قوت او ذاتی نه، بلکه از ضعف و زبونی مسؤلان به اصطلاح حکومت وحدت ملی است

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان در واکنش به حمله تروریستی بالای قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ولسوالی دهدادی ولایت بلخ که منجر به شهادت بیش از ۱۵۰ نفر و زخمی شدن تعداد دیگری شد، طی بیانیه ای گفته است: زمامداران تا دیر نشده دست از اختلافات بردارند و منافع شخصی، گروهی و طایفه ای را فراموش کرده، به فکر منافع ملی و تمامیت ارضی کشور باشند. تنها در اینصورت است که همگان به همه چیز خواهند رسید و کشور را از بحران بیرون نموده و به سمت قله های ترقی و تعالی رهنمون خواهند کرد.

 

متن کامل بیانیه سید عیسی حسینی مزاری دبیر کل حزب اسلامی تبیان در واکنش به حمله تروریستی بر قول اردوی شاهین

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«و من یقتل مؤمنا متعمدا فجزاؤه جهنم خالدا فیها و غضب الله علیه و لعنه و أعد له عذابا عظیما» (نساء/ ۹۳)

 

بزرگترین حمله تروریستی سال ۹۶ را در قول اردوی ۲۰۹ شاهین در روز جمعه اول ثور، به تجربه نشستیم. حادثه ای که دل سنگ را آب می کند و کوه های غم و اندوه را بر قلب و شانه های هر انسانی بار می نماید.

 

سنگینی حادثه به اندازه ای شوک آور و تکان دهنده است که گمان نکنم با این چند سطر بتوانم بازگو کنم و یا پیرامون آن تحلیلی قلمی نمایم اما یک مطلب پرواضح می نماید که اثرگذاری و تخریب گسترده و بی رویه حرکت دشمن از قوت او نیست بلکه از ضعف ماست و آن ضعف هم بیش از هرچیز دیگری وجود اختلافات و کشمکش های کشنده در درون دستگاه اجرایی حکومت به اصطلاح وحدت ملی است.

 

به جای آنکه مسؤلان به فکر حال و روز مملکت و مردم باشند و منفذهای ضعف را ببندند و در راستای ارتقای زندگی عموم در عرصه های مختلف تلاش نمایند، شب و روز در صدد توطئه علیه آن دیگری هستند که فلان شخصیت و منطقه جریان مقابل را چگونه براندازند و از سر راه خود بردارند و فساد دستگاه های مختلف هم که غوغا می کند و همین عامل نیز باعث می گردد تا عناصر دلسوز و کار فهم گمارده نشوند و به جای آنها افراد کم سواد، بی تجربه و در نهایت فاسد و به فکر مصالح شخصی و گروهی خود به مناصب مهم دست پیدا کنند.

 

در نهایت می توان اذعان کرد که در خصوص دشمن نمی توان گفت کاری نکند و آرام بنشیند، چون ذات کار آن چون مار و عقرب، نیش وارد کردن و ضربه زدن و در نهایت نابود نمودن است، اما عامل بسیاری از بدبختی های کنونی، دست اندرکاران حکومت موجود از ارگ گرفته تا مجلس نمایندگان و مجلس سنا است و اگر مجریان امر به وظایف اسلامی و انسانی خود حد اقل مطابق قانون اساسی و سایر قوانین نافذه کشور به درستی عمل کنند، نه تنها معضلات و مشکلات امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی رو به ازدیاد نخواهد رفت که افق های روشنتری در فراروی مردم نمایان خواهد شد و کشور از آسیبها و بحرانهای کشنده نجات یافته، مسیر رشد و ترقی را خواهد پیمود.

 

به هر حال اینجانب حادثه تروریستی علیه قول اردوی شاهین را به شدت محکوم کرده، از خدای متعال، برای شهدا جایگاه متعالی و برای زخمیها شفای عاجل و برای بازماندگان صبر و اجر خواهانم و قطعی نیز خواهد بود که جای انتحارکنندگان و قاتلان مردم مظلوم افغانستان، جهنم سوزان بوده و در جهان آخرت جواب سختی در پیشگاه خدای متعال خواهند داد.

 

با تروریستها حرفی ندارم، چون کار او ایستادن در برابر منافع ملی و تمامیت ارضی کشور است و وظیفه ما نیز مبارزه تا پای جان با آنها خواهد بود. با آمریکایی ها نیز تماسی نمی گیرم و زحمت خطاب کردن و هشدار دادن آنها را به خود نمی دهم، چه اینکه آنها نیز برخلاف وعده های داده شده و انعقاد پیمانهای استراتژیک و امنیتی با دولت افغانستان، دروغ می گویند و جز منافع ملی خود، به هیچ عهد و پیمان دیگر پابند نبوده، حتی به قیمت قربانی کردن تمام مردم افغانستان، مسیر دستیابی به خواستهای نامشروع خود را چه در مسایل داخلی کشور و چه منطقه و دنیا، می پیمایند و به حامیان آمریکا و غرب و انعقاد پیمانهای استراتژیک و امنیتی نیز، همانها که روزگاری گلو دریدند و تلاش کردند تا نیات شیطانی غربی در کشور به بار بنشیند حرفی برای گفتن و مطلبی برای مطرح کردن ندارم، چه اینکه این طیف یا مزدور اند و خود فروخته و یا نا آگاه اند و سطحی نگر، اما خطاب من به زمامداران کشور است که به همه آنان هشدار می دهم که راهی را که در پیش دارند، به اضمحلال و نابودی ملت و مملکت ختم خواهد شد که هیچ، خود آنان نیز راه فنا و نابودی را طی خواهند کرد و گمان نکنند که به قیمت دست یافتن به مطامع شخصی شان، مردم را در گرداب هلاکت رها کرده، خود خواهند توانست زندگی مرفه را در داخل و یا خارج در پیش بگیرند.

 

تا دیر نشده دست از اختلافات بردارند و منافع شخصی، گروهی و طایفه ای را فراموش کرده، به فکر منافع ملی و تمامیت ارضی کشور باشند. تنها در اینصورت است که همگان به همه چیز خواهند رسید و کشور را از بحران بیرون نموده و به سمت قله های ترقی و تعالی رهنمون خواهندکرد.

 

چشم دوختن به کمک شیطان عبث است و باطل، وقتی خدایی با آن عظمت داریم چرا توکل نکنیم، وقتی امامانی با آن بزرگی و شرافت داریم چرا به آنها توسل نجوییم و وقتی مردمی با آن همه نجابت و شرافت و صبر و مقاومت و فکوری داریم چرا تکیه نکنیم و به آن توجه ننماییم و با حمایت آنها برای مبارزه با دشمن و منهدم کنندگان منافع و تمامیت ارضی داخلی و خارجی مقابله ننماییم و کشور را از چنگال اهریمن نجات داده به سمت و سوی ارتقا و اقتدار سوق ندهیم.

 

پس تا دیر نشده بشتابیم و همه دست به دست هم داده با توکل برخدا و توسل به ائمه معصومین(علیهم السلام) برای بیرون کردن کشور از بحران و ساختن و توانمند کردن آن حرکت نو را در دست اقدام بگیریم.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

۲ ثور/اردیبهشت ۱۳۹۶