• تاریخ انشار: ۲۰ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8432
  • 1,052 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مادری که الگو بود و جهادگر، با آن که عروج کرد اما قابل تجلیل و تکریم و نیز تبیین زوایای زندگی اش است

n00136376-b

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری با صدور پیامی ارتحال والده ماجده پرتلاش، زحمت کش و جهادگر جنرال حاج سیدظاهر واثق را به بستگان آن تازه عروج کرده تسلیت گفت.   وی در این پیام آورده است: آنگونه که اطلاع یافتم، والده ماجده محترم حاج سیدظاهر واثق، از جمله زنان جهادگری بوده است که عمر […]

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری با صدور پیامی ارتحال والده ماجده پرتلاش، زحمت کش و جهادگر جنرال حاج سیدظاهر واثق را به بستگان آن تازه عروج کرده تسلیت گفت.

 

وی در این پیام آورده است:

آنگونه که اطلاع یافتم، والده ماجده محترم حاج سیدظاهر واثق، از جمله زنان جهادگری بوده است که عمر پربرکت خود را علاوه بر صرف در حوزه تربیت فرزندان برومند، خدوم، مجاهد و مبارز و انسانهای پاک سرشت و مدیر، در عرصه خدمت به جهاد و مجاهدین گذاشت و بسیاری از مجاهدانی که اکنون در عرصه فعالیت های گوناگون سیاسی، نظامی، اجتماعی و فرهنگی حضور دارند از خدمات شایسته این مهربان خانم بهره برده اند و طبیعی است که درگذشت یک چنین زنی آن هم با چنین پیشینه جهادی و مبارزاتی، خداخواه، عابد، زاهد و سرباز ولایت و امامت، غم انگیز، جانکاه و اندوهناک است.

دبیرکل حزب اسلامی تبیان در ادامه آورده است: در شرایطی که کشور مورد هجوم فرهنگ بیگانه بوده و به خصوص عرصه خانه و خانواده هدف قرارگرفته و زنان کشور مورد توجه و تمرکز خانه برانداز این هجوم است، نیاز به تجلیل و تکریم زنانی مانند والده ماجده سیدظاهر واثق است تا به عنوان الگو و نمونه زنان پاک دامن، مبارز و خدوم و علاقمند و شیفته راه و رسم امامان معصوم(علیهم السلام) به ویژه حضرت فاطمه زهرا(س)، مطرح گردیده و زوایای گوناگون زندگی سراسر خدمت و تلاش و مجاهدت شان روشن گردیده و به تبیین گرفته شود تا شاید زنان موجود کشور به چنین زنانی تاسی کرده، زندگی کنونی خود را سامان ببخشند.

 

حسینی مزاری علاوه کرد: والده ماجده سیدظاهر واثق از جمله مادران اسوه و الگو بوده و اهتمام به اقتدا کردن زنان کشور به ایشان نه تنها خوب بلکه لازم و ضرور می نماید و مهمتراز همه اینکه این بزرگ مادر، تنها مادر آقایان واثق نبوده بلکه تربیت کننده و خدمت کننده جمع زیادی از مجاهدان راه خدا در کشور بوده، ازین رو اینجانب نیز که چند صباحی را در سنگر جبهه و جهاد حضورداشتم، قدر این بزرگ مادر را پاس داشته، برای علو درجات وی و شادی روح ایشان دعا می کنم.

وی در پایان افزوده است: ضایعه ارتحال والده واجده جنرال حاج سیدظاهر واثق دستیار اول معاون اول ریاست عمومی امنیت ملی کشور را به این شخصیت فرهیخته، خدوم و پرتلاش و سایر فرزندان و نوه های وی به خصوص جناب سیدفاخرحسین واثق، سایربازماندگان و فامیلهای وابسته و تمام مجاهدان کابل و کل کشور از صمیم قلب تسلیت گفته، از خداوند متعال، برای آن عزیز مادر علو درجات و برای فرزندان اعم از پسران و دختران، بازماندگان و فامیلهای وابسته آن مرحومه، صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم.

 

……………………..

گفتنی است که والده ماجده جنرال سیدظاهر واثق که از جمله زنان مجاهده کشور بوده و در طول جهاد عمر خود را در راستای خدمت به جهاد و مجاهدین گذراند و نیز به تربیت فرزندان برومندی پرداخت و آنان را موفقانه تقدیم جهاد، مقاومت و شرایط پس از سقوط طالبان کرد، بامداد امروز ۱۹ جدی عروج کرد و روح پرفتوحش به اجداد طاهرینش پیوست و به لقای حق شتافت.

مراسم تشیع جنازه این مادر گرانمایه از ساعت ۱۰ صبح و پس از ادای نماز جنازه به وسیله آیت الله علی نقی افشار، از مسجد جامع قهرمان کربلا در چهارراه تایمنی کابل آغاز گردید و با حضور صدها نفر از بازماندگان، بستگان، فامیلهای وابسته، شخصیتهای حقیقی و حقوقی و اقشار مختلف مردم تا زیارت سخی کارته سخی ادامه یافت.

 

جنازه مرحومه با تشریفات خاص و ذکر درود و صلواه حاضرین و با قرائت تلقین میت توسط حجت الاسلام والمسلمین آقای ناصری، به خاک سپرده شد و آنگاه پس از قرائت قرآنکریم، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا حجت یکی از روحانیان سرشناس کابل، به ایراد سخن پرداخت و در ادامه، توسط مداح اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) جناب آقای حسینی ذکر مصیبتی صورت گرفت و در پایان، پس از قرائت قرآن کریم و ذکر فاتحه، مردم با حضور در محضر فرزندان این مرحومه به خصوص جنرال سیدظاهر واثق، ارتحال این مادر مجاهده را تسلیت گفته مرخص گردیدند.

 

مراسم ختم قرآن و تعزیت ارتحال این مادرمهربان روزجمعه ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر در مسجد قهرمان کربلا واقع در چهارراه تایمنی کابل برگزار می گردد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>