• تاریخ انشار: ۲۹ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 21617
  • 474 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مادر مسلمان به عنوان مربی جامعه، فرزندان انقلابی و مبارز تحویل جامعه می دهد

مادر مسلمان به عنوان مربی جامعه، فرزندان انقلابی و مبارز تحویل جامعه می دهد مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با بیان اینکه مادر مسلمان به عنوان مربی جامعه، فرزندان انقلابی و مبارز تحویل جامعه می دهد گفت زنان مسلمان در کنار این که می توانند یک مادر و همسر […]

مادر مسلمان به عنوان مربی جامعه، فرزندان انقلابی و مبارز تحویل جامعه می دهد

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با بیان اینکه مادر مسلمان به عنوان مربی جامعه، فرزندان انقلابی و مبارز تحویل جامعه می دهد گفت زنان مسلمان در کنار این که می توانند یک مادر و همسر باشند می توانند یک بانوی مبارز، انقلابی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در جامعه باشد و فرزندی را وارد جامعه بکند تا بتواند جامعه ای را به درستی مدیریت بکند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) زنان عاشورایی و زینبی(س) در شهر هرات با تجمع گسترده در حسینیه اهل بیت(ع)‌ منطقه چهار سونک  از سالروز شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و ۷۲ یار وفادارش با مرثیه خوانی، اجرای سرود، مداحی، ذکر مصیبت و سخنرانی تجلیل به عمل آوردند.

 

در این مراسم، سید عبدالله نایاب؛‌ مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات با قرائت این حدیث پیامبر اکرم(ص) که می فرماید “همانا در شهادت حسین بن علی( ع) آتشی در دلهای مومنین افکنده شده که هرگز خاموش نمی شود” طی سخنانی گفت: سالانه میلیون ها انسان با تحمل و پذیرفتن خطر ناامنی و جانی، مشکلات و معضلات و گرفتاری ها و گذشتن از تمامی مصروفیت ها و اولویت های کاری زندگی شان نزدیک به یک الی دو ماه در مراسم عزاداری حسین بن علی(ع) شرکت می کنند.

 

وی در ادامه همچنان بیان کرد: عاشورا به قلمرو، زمان و مردم خاص اختصاص ندارد بلکه برای تمامی جهانیان و تمامی نسل ها می باشد و هر روز می تواند عاشورا و هر سرزمین می تواند کربلا باشد.

 

آقای نایاب با اشاره به این که عاشورا برای همه نسل ها پیام دارد علاوه کرد: عاشورا چشمه ای زلال است که از سرزمین کربلا سرچشمه گرفته است که هر کسی از این چشمه خود را سیراب نموده به رستگاری رسیده و هر کسی از آن دوری جسته است ذلیل و خوار شده است.

 

وی با اشاره به جایگاه زنان عاشورایی در ماندگار شدن قیام اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: اگر بیانات فصیح و تبلیغ های جانانه حضرت زینب(س) نبود قیام عاشورای امام حسین(ع) همانجا در کربلا دفن می شد و امروز میلیون ها انسان را به پای علم ایشان نمی کشانید.

 

این فعال فرهنگی تاکید کرد: زنان مسلمان در قبال سرنوشت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه شان مسئولیت دارند و می توانند در کنار برادران شان زینب وار حضور پیدا بکنند.

 

وی با اشاره به این که پیام عاشورا برای زنان واضح و روشن است ‌گفت: حضرت زینب (س) پس از شهادت امام حسین(ع) از صحنه خارج نشد بلکه در هر مجلس و مکانی برای افشاگری و بیان حقایق به سخنرانی پرداخته و چهره یزیدیان را معرفی و نزد جهانیان رسوا نمودند.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات همچنان علاوه نمود: زنان مسلمان در کنار این که می توانند یک مادر و همسر باشند می توانند یک بانوی مبارز، انقلابی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در جامعه باشند.

 

وی در ادامه با تاکید بر این که زنان مسلمان باید مربی جامعه باشند اظهار داشت: تنها حضرت زینب(س) و خانواده امام حسین(ع) در سرزمین کربلا نبودند که افتخار آفریدند بلکه زنان،‌ مادران و نوعروسانی نیز در این قیام حضور داشتند که با فدا کردن عزیزان شان در راه اسلام از آرمان های امام حسین(ع) جانانه حمایت کردند و نام ماندگار از خود در تاریخ باقی گذشته و الگویی روشن برای زنان جهان به جا گذاشتند.

 

آقای نایاب با اشاره به این که مادران با یک دست خود گهواره و با دست دیگر خود جهان را تکان می دهند علاوه کرد: مادر مسلمان به عنوان مربی جامعه، فرزندان انقلابی و مبارز تحویل جامعه می دهد و باید فرزندی را وارد جامعه بکند تا بتواند جامعه ای را به درستی مدیریت کند.

 

این فعال فرهنگی همچنان تاکید: کسانی که زینبی هستند در مقابل نامحرمان حیا،عفت و حجاب را حفظ می کنند و در کنار فعالیت های اجتماعی ارزش ها را حفظ نموده و برای خود خط قرمزی را تعیین می کنند.

 

وی با اشاره به یکی دیگر از پیام های عاشورا که حمایت از دین می باشد، گفت: خاندان بنی امیه و یزیدیان دین را به سخره گرفته بودند و بر این باور بودند که اسلام و پیامبری وجود ندارد و حکومت از آن خاندان بنی امیه است؛ اما از آنجایی که امام حسین(ع) معصوم و برحق است، امام امت، رهبر و پیشوای مطلق، حجت و خلیفه خداوند بر روی زمین است برای یاری از دین حرکت نموده و دین را یاری نمودند.

 

این فعال فرهنگی در اخیر سخنانش در پاسخ به این سوال که چرا امام حسین(ع) در زمان شدت جنگ و درگیری، نماز ظهر را به جماعت همراه یارانشان اقامت کردند؟ گفت: امام حسین(ع) با برپایی نماز به لشکریان دشمن نشان داد که آنها باطل بوده و بر علیه حق به جنگ آمده اند و همچنین به نسل های آینده و عاشورائیان آن زمان تا این زمان نشان داد که امام حسین (ع ) برای اقامه نماز به شهادت رسیده است.