• تاریخ انشار: ۱۸ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 11255
  • 1,101 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ماه رمضان بهترین فرصت برای تقویت و حصول ملکه تقوی است

ماه رمضان بهترین فرصت برای تقویت و حصول ملکه تقوی و رسیدن به صفات برجسته الهی همچون کرامت است.   به گزارش خبرگزاری آوا، این مطلب توسط حجت الإسلام والمسلمین سید محمد موسوی ؛ مسوول بخش دانشجویی مرکز تبیان در مشهد مقدس،در نشست هفتگی بخش علمای این مرکز تحت عنوان “رمضان و کرامت”  بیان شد. […]

ماه رمضان بهترین فرصت برای تقویت و حصول ملکه تقوی و رسیدن به صفات برجسته الهی همچون کرامت است.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، این مطلب توسط حجت الإسلام والمسلمین سید محمد موسوی ؛ مسوول بخش دانشجویی مرکز تبیان در مشهد مقدس،در نشست هفتگی بخش علمای این مرکز تحت عنوان “رمضان و کرامت”  بیان شد.

 

آقای موسوی با اشاره به حوادث تروریستی یک هفته اخیر در کابل و هرات و تهران، فجایع اتفاق افتاده را تاسف بار خواند و شهادت جمعی از مردم خصوصا قشر علما و طلاب حوزه علمیه را حادثه ای جبران ناپذیر برای کشور بیان کرد و آن را محکوم نمود.

 

این عالم دینی، کرامت را به معنای دوری از هرگونه پستی و رذالت برشمرد و گفت: «برخی به اشتباه کرامت را به بخشندگی معنا می کنند که این درست نیست. بلکه بخشندگی یکی از وجوه کرامت است.

 

وی دنائت و پستی را نقطه مقابل کرامت بیان کرد و دنیا را هم ظرف و محمل پستی ها عنوان نمود و گفت: کسی که دنبال کرامت است آن را در امور دنیایی محض نمی تواند پیداکند چون دنیا خودش به معنای پستی و حقارت است، حال چگونه میتواند افراد را به بزرگی و کرامت برساند؟

 

مسوول بخش دانشجویان مرکز تبیان در مشهد مقدس با اشاره به آیه از قرآن کریم گفت: قرآن می فرماید «إن اکرمکم عندالله اتقیکم» یعنی با کرامت ترین اشخاص نزد خداوند با تقوا ترین آنها هست بنابراین کسی که خواهان کرامت است باید آن را در تقوی جستجو کند.

 

این عالم دینی خاطر نشان کرد و گفت: ماه رمضان بهترین فرصت و موقعیت برای کسب صفات اخلاقی از جمله کرامت است؛  در این ماه پر فیض انسان به تقوا نزدیک تر و زمینه برای حصول ملکه تقوا مهیا تر است

 

وی همچنین عوامل حوادث تروریستی اخیر در کشور را افرادی پست و حقیر توصیف کرد که درک درست و شناخت عمیق از مبانی معرفت دینی ندارند و بنام اسلام، مسلمان کشی می کنند.

 

آقای موسوی این اقدام تروریستها را در نقطه مقابل کرامت و بزرگی نفس تفسیر کرد و افزود:یکی از راه های مقابله با این ناامنی ها تبیین و ترویج همین مسائل قرآنی و روایی در جامعه است.