• تاریخ انشار: ۱۵ جوزا ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 7399
  • 1,196 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ما باید از شخصیت امام خمینی(ره) تجلیل کرده و همیشه به یاد ایشان باشیم

در مراسم گرامیداشت بیست و هفتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات دایر گردید، مولوی “سیداحمد آخوندزاده” یک تن از علمای سرشناس اهل سنت و رئیس شورای اخوت اسلامی هرات طی سخنانی گفت که امام خمینی(ره) رهبر جمهوری اسلامی ایران بود اما مردم […]

در مراسم گرامیداشت بیست و هفتمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات دایر گردید، مولوی “سیداحمد آخوندزاده” یک تن از علمای سرشناس اهل سنت و رئیس شورای اخوت اسلامی هرات طی سخنانی گفت که امام خمینی(ره) رهبر جمهوری اسلامی ایران بود اما مردم در نقاط مختلف جهان یاد او را زنده نگه می‌دارند.

 

وی در جواب اینکه برخی ها می‌پرسند که چرا ما در افغانستان مراسم یادبود برای امام خمینی(ره) برگزار می‌کنیم، گفت که ما باید چنین مراسم‌هایی را برگزار کنیم.

 

آخوندزاده گفت که طبق حدیث پیامبر(ص) اگر کسی شکران عملکرد و خدمتگزاری مسلمان را به جا نیاورد، شکر نعمت‌های خدا را نکرده است.

 

این عالم سرشناس دینی در هرات همچنان گفت که بر همه واضح و آشکار است که انقلاب ایران در سال ۵۷ به پیروزی رسید و امام(ره) توانست یک ابر قدرت و نظام ۲۵۰۰ ساله پهلوی را با عصای دست خود با سقوط مواجه کند و جمهوری اسلامی را در ایران پایه‎ریزی نماید.

 

او با اشاره به کودتای هفت ثور سال ۵۷ در افغانستان گفت که متاسفانه در همان سال ۵۷ بر اثر کودتای ننگین هفتم ثور عده‌ای از وطن فروشان که به خدا و پیغمبر وابسته نبوده و از دست نشانده‎های خلق و پرچم بودند، حکومت جمهوری افغانستان را سرنگون کردند.

 

وی با اشاره به زیر بناهای اقتصادی ی که در زمان حکومت سردار “داوود خان” ایجاد شده بود گفت که تمام کارهایی که در حال حاضر به بار نشسته و افتتاح می‎شود، طرح و برنامه‌ی آن در همان زمان تنظیم شده بود.

 

رئیس شورای اخوت اسلامی هرات خاطر نشان ساخت که اگر در کشور ما کودتای هفت ثور رخ داد، در کشور ایران نظام جمهوری اسلامی تحت رهبری امام خمینی(ره) ایجاد شده و تمام مرزها برداشته شد.

 

وی تاکید کرد که ما باید از شخصیت امام خمینی(ره) تجلیل کرده و همیشه به یاد ایشان باشیم.

“سیداحمد آخوندزاده” رئیس شورای اخوت اسلامی هرات در پایان تصریح کرد که در زمان جهاد، مجاهدین ما از طرف جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی می‎شدند.