• تاریخ انشار: 30 ژانویه 2020
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 29011
  • 513 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ما باید زندگی حضرت زهرا(س) را سرمشق زندگی خویش قرار بدهیم تا به سعادت دنیا و آخرت برسیم

خبر گزاری صدای افغان(آوا) – کابل: در مراسمی که به مناسب فرارسیدن سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شرق کابل برگزار شد، خانم فاطمه ابراهیمی؛ استاد حوزه و مداح اهل بیت(ع) در سخنانی گفت: تنها میراثی که از کوثر پیامبر برای ما مانده است؛  […]

خبر گزاری صدای افغان(آوا) – کابل: در مراسمی که به مناسب فرارسیدن سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شرق کابل برگزار شد، خانم فاطمه ابراهیمی؛ استاد حوزه و مداح اهل بیت(ع) در سخنانی گفت: تنها میراثی که از کوثر پیامبر برای ما مانده است؛  چادر، حجاب و سیره عملی آن حضرت است.

 

خانم هاشمی در این مراسم که با حضور جمع گسترده ای از بانوان برگزار شد گفت:  وقتی این چادر (چادر حضرت زهرا(س)) را به سر میکنیم، همان طور باید رفتار،  گفتار و کردار ما نیز باشد، بنابراین نه تنها در گفتار بلکه در عمل نیز پیرو سیره حضرت فاطمه زهرا(س) باشید.

 

فاطمه(س) در تمام امور زندگیش نظیر نداشت، چه از لحاظ حیا و عفت، چه از لحاظ صبر تحمل و شجاعت و چه از لحاظ همسرداری، تربیت فرزندان.

 

وی گفت: حضرت زهرا(س) بهترین مادر جهان است، وی فرزندان شجاعی مثل امام حسین(ع)، حضرت زینب(س) تربیت نمود و به اسلام تقدیم کرد. باید از مادر چون زهرا(س) تربیت  فرزند را یاد گرفت. وی و خاندانش از طفل شش ماهه اش از جوانش از عیالش  در راه  رضای خدا گذشت کرد. برای ما مسلمانان علل خصوص بانوان جای افتخار است همچو شخصیتی مثل حضرت زهرا (س) مادر و الگوی ماست.

 

به گفته بانو ابراهیمی، دشمنان اسلام تلاش دارند که با حمایت از داعش، وهابیت، طالبان و… چهره آنها را دینی معرفی کرده و به دین اسلام ضربه بزنند  واز سویی دیگر با گسترش بی حجابی در کشور، رسانه های مبتذل، مد و فشن و… جامعه اسلامی را از دین گریزان کنند.

 

استاد حوزه علمیه گفت: انصاف نیست که خون شهدا را زیر پا نماییم و از حجاب و چادر زهرایی بگذریم. حرمت این حجاب و چادر را بدانیم چون این چادر برسر کسی بوده که  خیلی سختی ها را کشیده است، سیلی خورده، کتک خورده، پس به عنوان مسلمان واقعی حجاب اسلامی را رعایت نماییم.

 

وی دراخیر افزود، ما باید زندگی دخت رسول خدا(ص) را سرمشق زندگی خویش قرار بدهیم تا به سعادت دنیا و آخرت برسیم.

 

او گفت: جامعه امروزی ما مورد تهاجم فرهنگی قرار گرفته، پس بر ما بانوان لازم است، وارد جامعه شویم، اما با چادر زهرایی و زهرا گونه عمل نماییم.

 

در همین حال، خانم نصیبه هاشمی سخنران و مبلغ دین گفت، خداوند در قرآن میفرماید:  اگر (آیین) خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گامهایتان را استوار می‌دارد.

 

بانو هاشمی گفت: حضرت زهرا(س) فرمودند؛ “بهترین چیزی که دوست دارم تلاوت قرآن است.” بنابراین کسی که مسلمان است وعقیده مسلمانی بر خود دارد به حرف قرآن عمل کند،  قرآن رهبر مسلمان هاست. چون برای مسلمان ها اخبار و اخطارآورده که  آلوده نشوید، گناهگار نشوید، بی نمار نشوید، حرام خور نشوید، اگر به اخبار قرآن عمل نکنیم، اخطار آورده و میگوید عمل شما چه جزایی در پی دارد.

 

این بانوی فرهنگی علاوه کرد: کشورهای غربی قصد دارند ما را به فرهنگ  شوم شان دعوت کنند. و درهای کفر را به سوی ما باز کنند و درهای حقیقت را بسته نمایند تا ما را ضعیف و ناتوان بسازند.  پس وقتی دشمن اینقدر کار میکند، چرا ما باید کاری نکنیم؟!

 

خانم هاشمی گفت: دشمنان بر این باورند که اگر قرآن را از جوانان بگیریم، در واقع آن ها ناتوان، ضعیف، بی دین و جاهل میشوند.

 

حضرت زهرا(س) بهترین زن است که  حتا در قرآن ذکر شده است، اگر قرآن بخوانیم، شخصیت زهرا(س) را واقعا درک میکنیم  و می توانیم زهرا(س) را الگو برای خود قرار بدهیم، چون وی بی بی دو عالم و دختر رسول خداست.

 

وی نیز گفت: حضرت زهرا(س) زنی بود که انفاق داشت، خودش گرسنگی را تحمل می کرد، اما برای اهالی کمک میکرد و غذا درست میکرد. چون وی بنام خدا کمک میکرد و بنام خدا مشکلاتش را حل میکرد تا خدا راضی باشد و در راه خدا انفاق میکرد.

 

فاطمه(س) زنی بود که نگذاشت ارزشها زیر پاشود، پس ارزش ها را حفظ نمایید و مانند زهرا(س) باشید و حجاب تان را رعایت کنید .

 

وی اضافه کرد: حضرت زهرا(س) میفرماید: چادر من  سپر من، عزت من آبروی من، وقار و ارزش من  و تیر در چشمان دشمنان  است.

 

وی در اخیر گفت: اگر حقیقت را بشناسیم، پس چرا رسم کفار را انجام بدهیم،  چرا مثل کفار رفتار نماییم  و لباس  قرآنی  را کنار بگذاریم و لباس های غربی را بر تن نماییم.