• تاریخ انشار: ۲۵ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 29886
  • 734 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

ما به شفاعت شهدا و توجه مجروحین نیاز داریم/ آقای سجادی سند حقانیتِ کار و حرکت ماست

جلسۀ پرسنل دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مقدس قم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در دفتر این مرکز برگزار شد. خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری با بیان اینکه نظم در امور، یکی از اصول کار تشکیلاتی و سازمانی است، گفت: کسی که قدر و قیمت وقت […]

جلسۀ پرسنل دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مقدس قم با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در دفتر این مرکز برگزار شد.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -قم: حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری با بیان اینکه نظم در امور، یکی از اصول کار تشکیلاتی و سازمانی است، گفت: کسی که قدر و قیمت وقت را نداند قدر هیچ کس و هیچ چیزی را نمی‌داند. کسی که اوامر و دستورات اسلام را محترم نشمارد، به هیچ کس دیگری احترام نخواهد نداشت. اگر مومنین و مسلمانان از وقت خود بالاترین بهره‌برداری را نموده و در زندگی خود تقوا پیشه کنند، قطعا توان و اثرگزاری آنها را هیچ کسی نمی‌تواند داشته باشد.

به گفتۀ وی، اگر خواستار آن هستیم که زندگی ما رونق پیدا کند باید تقوا پیشه کنیم، چرا که اگر تقوا در زندگی باشد، آن هنگام در همه‌ی ابعاد زندگی پیشرفت خواهیم کرد.

رئیس مرکز تبیان ضمن تاکید بر این مطلب که کار سازمانی و تشکیلاتی همان ایجاد انسجام و اقتدار نیروی انسانی است، اظهار داشت: وقتی که امام خمینی (ره) می‌گوید حفظ این نظام از اوجب واجبات است، به این معنا است که اگر این نظام نباشد نمازی هم در کار نیست، اگر این نظام نباشد روزه و سایر واجبات برپا نمی‌شود. بنابراین ما باید اولا معتقد به کار سازمانی باشیم و دوما اگر ادعا داریم که ولایی و پیرو آقا و امام زمان (عج) هستیم، باید ابتدا پیروی و نظم را از تشکیلات خودمان شروع کنیم.

حسینی مزاری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر لزوم توجه همکاران به خانواده‌ی شهدا و مجروحین، خاطرنشان کرد: توجه به خانواده‌ی شهید خیلی با ارزش است و ما از نظر معنوی به شفاعت و توجه شهدا به خود و کارهایمان و مرکزمان نیاز داریم.

وی ادامه داد: امروز الحمدلله مرکز تبیان از یک منبع غنیِ وجود شهدا برخوردار است. درست است که ظرفیت‌های بسیار مهمی از دست ما رفتند و از دست دادنِ چنین ظرفیت‌هایی خیلی باعث تاسف است اما خود شهدا و یاد شهید و امتیازات و شاخصه‌هایی که دارند، اینها نباید فراموش شود؛ نه تنها فراموش نشود بلکه ما باید مراسم و مجالس مختلف برای شهدایمان برگزار نموده و اهداف و شاخصه‌های آنان را تبیین کنیم تا سرمشق و سرلوحۀ کار ما و سایرین قرار بگیرند.

رئیس مرکز تبیان افزود: ما باید برای خانواده شهدا هم بخاطر خدا بصورت جدی احترام داشته باشیم. علاوه بر آن نیاز است که جامعه‌ی ما از طریق خانواده‌ی شهدا با فرهنگ شهادت و شهادت‌طلبی آشنایی پیدا نموده و انس بگیرند. خود خانوادۀ شهدا هم باید نسبت به این مسئله متوجه باشند که کی هستند و در چه موقعیتی قرار دارند. آنان باید در جهت تاثیرگزاری روی اجتماع کاملا فکرشان جمع باشند و عمل درست و جدی داشته باشند.

حسینی مزاری همچنین بر لزوم توجه و احترام به مجروحین و جانبازان نیز گفت: اکنون در جمع ما و شما آقای سجادی است که در دفتر حضور دارد. گذشته از مسولیت ایشان، ما باید ابتدا بخاطر خدا آقای سجادی را تحویل بگیریم. ما خدا را دوست داریم و ایشان هم در راه خدا اینگونه شده است. آقای سجادی مسیری را رفته که خداوند می‌خواسته و در محیطی حاضر شده که محیط معنوی و دینی و در مسیر اندیشه‌ی ولایت فقیه بوده است، پس اگر ما خدا و مسیر و خط خدا را دوست داریم باید کسی را که در مسیر خدا و خط خدا ایثارگری و جان‌فشانی کرده را بی نهایت تحویل بگیریم و از وجودش بهره‌برداری معنوی نماییم.

وی خاطرنشان کرد که اگر ما یک قدم به سمت آقای سجادی برداریم و او را تحویل بگیریم خداوند ده قدم بطرف ما برمی‌دارد. لذا این تعداد و کل دوستان باید با نیت خدایی و با اخلاص آقای سجادی را بصورت فوق‌العاده تحویل بگیرند.