• تاریخ انشار: ۱۶ سنبله ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 27026
  • 626 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مراسم اختتامیه دومین دوره “کارگاه فن بیان و اصول سخنرانی” در هرات برگزار شد

مراسم اختتامیه “کارگاه فن بیان و هنر گویندگی” روز جمعه (۱۵ سنبله) از سوی موسسه آموزشی پیشگام با همکاری مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات، واقع در شهرک کوره ملی ولسوالی انجیل این ولایت برگزار گردید.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ در این مراسم جمع کثیری از دانش‌آموختگان، اساتید موسسه آموزشی پیشگام، […]

مراسم اختتامیه “کارگاه فن بیان و هنر گویندگی” روز جمعه (۱۵ سنبله) از سوی موسسه آموزشی پیشگام با همکاری مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات، واقع در شهرک کوره ملی ولسوالی انجیل این ولایت برگزار گردید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ در این مراسم جمع کثیری از دانش‌آموختگان، اساتید موسسه آموزشی پیشگام، خانواده‌های دانش‌آموختگان و مسئول و اعضای مرکز تبیان در هرات حضور داشتند.

 

سید عبدالله نایاب مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات و مدرس این دوره از کارگاه فن بیان به خبرنگار آوا گفت که در سال جاری این دومین کارگاه فن بیان و اصول سخنرانی است که از سوی موسسات فرهنگی و آموزشی با همکاری مرکز تبیان برای علاقمندان برگزار می‌گردد.

 

وی علاوه نمود که این دوره از کارگاه به مدت ۲ ماه به گونه فشرده تدریس گردید که شرکت‌کنندگان طی ۱۲ جلسه با مبانی و اصول سخنرانی (درست سخن گفتن و درست تفهیم کردن) به گونه‌ی تئوری و عملی آشنا شدند.

 

nf00191166-1

 

به گفته آقای نایاب، در این دوره از کارگاه بیش از ۷۰ تن از دانشجویان، طلاب حوزات علمیه، معلمین و متعلمین اعم از دختران و پسران شهرک کوره ملی ولسوالی انجیل حضور داشتند که پس از سپری نمودن این دوره و اخذ قبولی، سند فراغت به دست آوردند.

 

در این مراسم که با قرائت قرآن کریم، شعر و مقاله‌خوانی و سخنرانی نیز همراه بود، “بتول موحدی” یک تن از دانش‌آموختگان این دوره از کارگاه فن بیان در رابطه با وظایف جوانان در قبال نهضت عاشورای امام حسین (ع) سخن گفت.

 

بانو موحدی، با اشاره به این سخن گهربار امام خمینی (ره) که می‌فرماید « همه باید بدانیم که آنچه مایه وحدت مسلمین می‌شود عزاداری برای امام حسین (ع) است» بیان داشت که برگزاری مراسم‌های سوگواری و زنده نگه داشتن اهداف قیام سید و سالار شهیدان موجب وحدت و همدلی هرچه بیشتر مسلمانان بخصوص جوانان می‌شود.

 

وی همچنان فراگیری درس‌ها و پندهای نهفته در قیام امام حسین (ع) توسط جوانان را مهم ارزیابی کرده و بیان داشت که باید برای اصلاح جامعه این دروس را آموخته و سپس به دیگران بیاموزانیم، چرا که واقعه‌ی عاشورا تنها برای عزاداری و سوگواری نیست، بلکه مکتب بزرگی برای مسلمانان بیدار جهان است.

 

گفتنی است که از یک سال بدین‌سو مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات بیش از ده‌ها کارگاه فن بیان و اصول سخنرانی را به گونه‌ی رایگان در نقاط مختلف این ولایت برگزار نموده که با استقبال گرم و پررنگ جوانان و علاقمندان به این فن روبرو بوده است.

nf00191166-2

nf00191166-3