• تاریخ انشار: ۱ حوت ۱۳۹۲
  • سرویس: گالری
  • کد خبر: 35
  • 1,607 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مراسم رای گیری درون تشکیلاتی پیرامون انتخاب کاندید مورد حمایت انتخابات ریاست جمهوری، در دفتر نمایندگی مرکزتبیان درهرات

آرای جمع آوری شده در این دفتر در کنار ورقه های رای گیری درداخل و خارج سرجمع شمارش گردیده و هرکاندیدی که بیشترین رای اعضای مرکزتبیان را از آن خود کند، ریاست عمومی مرکزتبیان، طی مراسم خاص، از همان کاندید اعلام حمایت خواهد نمود.

در این مراسم، پس از سخنان حجت الاسلام والمسلمین سید محمدهاشمی، رئیس دفترنمایندگی مرکزتبیان درهرات، پروسه رای گیری آغاز و پس از جمعآوری ورقه های رای گیری، یکی از کاندیداها با فاصله زیاد، آرای مسؤلین، کادرها وفعالین تشکیلاتی مرکزتبیان در ولایات جنوب غرب به مرکزیت هرات را از آن خود کرد. آرای جمع آوری شده در این دفتر در کنار ورقه های رای گیری درداخل و خارج سرجمع شمارش گردیده و هرکاندیدی که بیشترین رای اعضای مرکزتبیان را از آن خود کند، ریاست عمومی مرکزتبیان، طی مراسم خاص، از همان کاندید اعلام حمایت خواهد نمود.

گفتنی است: این اولین حرکت در نوع خود درسطح تشکلات فعال در افغانستان است که تصمیم گیری در رابطه با یک موضوع مهم را منوط به آرای تمام افراد واجد شرایط تشکیلاتی نموده است.

قبلا نیز حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری اعلام کرده بود که پس از مشوره با بیش از 1200 تن از مسؤلین، کادرها و فعالین تشکیلاتی مرکزتبیان در داخل در سه حوزه با مرکزیت کابل، هرات و مزارشریف و در خارج در چندین حوزه ازجمله ایران، اروپا، امریکا، استرالیا و برخی کشورهای عربی، روسیه، هند، پاکستان و… تصمیم گرفته خواهد شد که ازکدام کاندید حمایت صورت بگیرد.

اولین جلسه با حضور حدود 100 تن از مسؤلین و کادرهای تشکیلاتی مرکزتبیان در کابل برگزارگردید و قراراست دومین جلسه کابل نیز با حضوربیش از 600 تن از مسؤلین و فعالین تشکیلاتی مرکزتبیان درکابل و برخی ولایات مانند میدان وردک، غزنی، قندهار، ارزگان، دایکندی، بامیان، غور، لوگر، کنر، پکتیا، پکتیکا، ننگرهار، بدخشان، تخار، پروان، بغلان و کندز، به زودی دایر گردد.

ازمرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان دوتن از کاندیداها، یکی داکتر زلمی رسول و دیگری داکتر عبدالله عبدالله دعوت به همکاری و حضور درصحنه انتخابات نموده است.

 

02

03

0405060701