• تاریخ انشار: ۷ جدی ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 28514
  • 316 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مراسم شمع افروزی و یادبود از شهدای فرهنگ و رسانه در بامیان برگزار شد

به مناسبت دومین سالیاد شهدای هفتم جدی؛ شهدای فرهنگ و رسانه مراسم شمع افروزی در ولایت بامیان برگزار شد.   جمعی از فعالان فرهنگی و شهروندان ولایت بامیان با روشن کردن شمع با خانواده های شهدا ابراز همدردی کرده و از دولت افغانستان خواستند تا عاملان پیدا و پنهان این جنایت را شناسایی و مجازات […]

به مناسبت دومین سالیاد شهدای هفتم جدی؛ شهدای فرهنگ و رسانه مراسم شمع افروزی در ولایت بامیان برگزار شد.

 

جمعی از فعالان فرهنگی و شهروندان ولایت بامیان با روشن کردن شمع با خانواده های شهدا ابراز همدردی کرده و از دولت افغانستان خواستند تا عاملان پیدا و پنهان این جنایت را شناسایی و مجازات نمایند.

 

سید مهدی بهزاد مسئول خبرگزاری صدای افغان آوا در ولایت بامیان در این مراسم خواهان پیگیری و مجازات عاملان حادثه تروریستی هفتم جدی علیه دفاتر خبرگزاری صدای افغان و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل شده و خواهان نامگذاری یکی از اماکن عمومی به نام شهدای فرهنگ و رسانه شده است.

 

وی افزود: فعالیت های چشمگیر خبرگزاری صدای افغان آوا و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی در افغانستان خار چشم برای گروه های تروریستی و حامیان بین المللی این گروه در افغانستان شده بود بر همین اساس آنان با حملات تروریستی به این خیال بودند که دیگر این مراکز از فعالیت باز خواهد ماند.

 

به گفته وی خبرگزاری صدای افغان آوا، اولین رسانه خصوصی در افغانستان می باشد که در کنار پوشش دقیق رویدادهای روز، یگانه خبرگزاری معتبر است که با درنظر داشت اصول اخلاقی و دینی مردم افغانستان فعالیت دارد لذا گروه های تکفیری تحمل این فعالیت را نداشته و دست به چنین حملاتی علیه این خبرگزاری زدند.

 

دو سال قبل دفاتر خبرگزاری صدای افغان آوا و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل مورد آماج حملات تروریستی قرار گرفت که در این حملات بیش از ۵۰ تن از کادرها و اعضای مهم این تشکیلات شهید و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

 

با گذشت دو سال از وقوع این حادثه تروریستی هنوز هم عاملان این رویداد دستگیر نشده اند.

 

خدیجه حسینی از فعالان فرهنگی ولایت بامیان هدف از حمله تروریستی علیه دفاتر خبرگزاری صدای افغان(آوا) و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان را حمله علیه آگاهی و بیداری خوانده گفت: “خبرگزاری صدای افغان و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی خار چشم بزرگی برای دشمنان مردم افغانستان بود بر همین اساس آنان نتوانستند این جریان بزرگ اجتماعی را تحمل نمایند و دست به چنین حملات هراس افکنانه ای زدند.”

 

وی افزود: ما از حکومت افغانستان میخواهیم تا عاملان پیدا و پنهان این رویداد تروریستی را شناسایی کرده و آنان را شدیداً مجازات نماید.

 

فعالان فرهنگی بامیان از حکومت افغانستان نیز خواستند تا یکی از مکان های آموزشی یا هر مکان عمومی دیگری را به نام شهدای هفتم جدی فرهنگ و رسانه نامگذاری نماید.