• تاریخ انشار: ۳ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 13557
  • 1,017 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مراسم های عزاداری باعث غفلت از انجام واجبات نشود

حجت السلام و المسلمین نعمت الله شیخ زاده در مراسم شب چهارم محرم الحرام در دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان مشهد مقدس گفت: هر کسی که می خواهد به مقام والایی برسد باید نماز را جدی بگیرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مراسم عزاداری شب چهارم محرم الحرام در حسینیه شهید مصباح […]

حجت السلام و المسلمین نعمت الله شیخ زاده در مراسم شب چهارم محرم الحرام در دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان مشهد مقدس گفت: هر کسی که می خواهد به مقام والایی برسد باید نماز را جدی بگیرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، مراسم عزاداری شب چهارم محرم الحرام در حسینیه شهید مصباح از سوی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس با حضور اقشار مختلف مردم برگزار گردید.

 

در این مراسم حجت السلام و المسلمین نعمت الله شیخ زاده؛ از علمای جامعه روحانیت امامیه هرات در خصوص اهمیت  و جایگاه نماز در فرهنگ عاشورای امام حسین (ع) گفت: نماز نورانیت درون انسان است و فکر و اندیشه آدمی تا حد زیادی بستگی به نماز دارد.

 

وی افزود: هر چقدر نماز خود را جدی تر و با حضور قلب بیشتر بخوانیم در واقع بینش و افکار ما نورانی تر می شود.

 

شیخ زاده به اهمیت نمار در کلام امام سجاد(ع) اشاره کرد و گفت: این امام بزرگوار کلامش این بود که خدایا از بزرگترین و با عظمت ترین نعمت هایی که به من عنایت کردی این است که اجازه دادی تا نام تو را با زبانم جاری بسازم.

 

وی اضافه کرد: این که خداوند به ما اجازه داده است تا به در خانه او برویم و با او راز و نیاز کنیم ، بزرگترین لطف الهی است.

 

این عالم دینی، نماز را به چراغی روشن تشبیه کرد و گفت: اگر نماز در زندگی انسان ها نباشد این زندگی جز ضلالت و تاریکی هیچ ندارد بناء ما باید باطنمان را روشن و ارتباط با خدا را بیشتر کنیم .

 

حجت الاسلام شیخ زاده اظهار داشت: هیچ چیز مادی انسان را آرام نمی کند و آرامش واقعی فقط ارتباط با خداوند است . وقتی با خداوند متعال ارتباط داشتی هم در دنیا و هم در آخرت پایدار و جاوید خواهی بود .

 

وی گفت: امام حسین (ع) در نمازشان بسیار جدی بودند و اکثر سخنرانی های این امام بزرگ بعد از نماز بود چون می خواستند بر اهمیت نماز تاکید کنند.

 

این عالم دین متذکر شد: باتوجه به جایگاه نماز، در دوران معاصر هم اکثر فقها و مراجع تقلید تاکید دارند که در مراسم های عزاداری، از واجبات نظیر نماز غفلت نکنند به طوری که تا نیمه های شب به عزاداری مشغول باشند و صبح نمازشان قضا شود.

 

شیخ زاده گفت: ما فقط برای ادای تکلیف نماز می خوانیم در حالی که باید از دید معصومین (علیهم السلام ) به آن بنگریم و تلاش نماییم که نمازهای ما تاثیر گذار و بازدارنده ازگناه و بیدار کننده باشند.