• تاریخ انشار: 16 اکتبر 2018
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22445
  • 579 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مردم افغانستان باید از قیام امام حسین(ع) و سلاله ایشان، امام خمینی(ره) الگو گیری نمایند

از سالروز شهادت حضرت رقیه(س) با حضور داشت جمعی از علما و روشنفکران، در مرکز فعالیت های فرهنگی، اجتماعی تبیان در مشهد مقدس از سوی جلسه ختم صلوات متوسلین به چهارده معصوم بزرگداشت شد.   در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین آقای سید مهدی علوی با اشاره به وضعیت سیاسی و اجتماعی کشور، قیام امام […]

از سالروز شهادت حضرت رقیه(س) با حضور داشت جمعی از علما و روشنفکران، در مرکز فعالیت های فرهنگی، اجتماعی تبیان در مشهد مقدس از سوی جلسه ختم صلوات متوسلین به چهارده معصوم بزرگداشت شد.

 

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین آقای سید مهدی علوی با اشاره به وضعیت سیاسی و اجتماعی کشور، قیام امام حسین(ع) و امام خمینی(ره) را الگوی خوب و راه گشا برای رفع مشکلات فعلی کشور خوانده و تنها راه بیرون رفت از وضعیت فعلی، الگو گیری از این دو نهضت بزرگ در جهان اسلام یاد کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،حجت الاسلام والمسلمین آقای سید مهدی علوی؛ یکی از عالمان دینی در مشهد مقدس با تشریح زندگی و قیام امام حسین(ع) و قیام مردم ایران و رهبری امام خمینی ره گفت:” رهبری درست و دلسوزانه در سطح رهبری قیام مردمی در ایران عامل پیروزی ملت ایران بر نابسامانی و عقب مانده گی در این کشور شده است و مردم افغانستان نیز با الگو گیری از قیام مردم ایران و رهبری انقلاب اسلامی ثبات را در افغانستان حاکم سازند.”

 

وی افزود، زندگی این بزرگوار را بروید و بررسی کنید، می توانست مثل خیلی از رهبرانی که در جامعه اسلامی وجود دارد، زندگی شاهانه داشته باشد و کسی هم نمیتوانست اعتراض کند امام یک زندگی خدا محور و خدا باور دارد که اینگونه پرچم مقاومت را بلند میکند.

 

به گفته آقای علوی ، ۴۰ سال قبل جامعه ایران نیز وضعیت کنونی کشور افغانستان را داشتند اما با یک رهبریت درست و حمایت همه جانبه مردم توانستند این قیام را به درستی مدیریت و امروز عملاً ثمره این قیام را چشیده اند.

 

این عالم دین افزود، جامعه افغانستان نیز باید با اراده کامل و با پیروی از مکتب امام حسین ع کشور را ار منجلاب فعلی بیرون کشیده و با ایجاد یک رهبریت واحد نظام کشور را به خوبی مدیریت نمایند.

 

وی افزود، مدیریت درست امور داخلی کشور تحت رهبری یک حکومت اسلامی واحد و منسجم و نه گفتن به استعمار و سلطه گرایی غرب و آمریکا میتواند پایان بخش وضعیت نابسامان کنونی کشور می‌باشد.