• تاریخ انشار: ۳۱ سرطان ۱۳۹۳
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 900
  • 3,168 بازدید
  • ۱ دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مردم افغانستان با حضور فراگیر و گسترده در راهپیمایی روزجهانی قدس شرکت کنند

حجه الإسلام والمسلمین هاشمی در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی آیت الله مکارم شیرازی در هرات بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس تاکید کرد

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدهاشمی، رئیس دفترنمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در هرات، ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام امیر المؤمنین علی (ع)، و خوش آمد گویی به مهمانان مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی درهرات گفت: شب قدر شب معراج اهل ایمان است، هرمؤمنی می تواند با استفاده از فضائل این شب راه هزار ماهه را در یک شب به سوی قرب الی الله بپیماید وعروج عاشقانه به سوی معبود داشته باشد.

وی در ادامه گفت: جلسه امشب به دو مناسبت برگزار شده است:
1 – به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت امام امیر المؤمنین علی بن ابیطالب (ع) و شب قدر که علماء اعلام به همین مناسبت ازبیانات و مطالب ارزشمند شان مارا مستفید فرمودند

2 – مناسبت دوم افتتاح وآغاز به کار دفتر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی ناصرمکارم شیرازی (دام عزه) در هرات است که امروز به طور رسمی آغاز بکار نموده است، و ما در نمایندگی ایشان ان شاالله از فردا درامور مربوط به دفتر مرجعیت در خدمت مؤمنین و مؤمنات هستیم.

آقای هشمی افزود: همانگونه که مطلع هستید در این شبها و روزها ملت مظلوم وستم دیده فلسطین در نوار غزه مورد حملات وحشیانه ی رژیم غاصب صهیونیستی قرار دارند. رژیم جعلی اسرائیل در راستای اهداف توسعه طلبانه و استعماری خویش از زمین و هوا و با استفاده از پیشرفته ترین سلاح ها، مردم مسلمان غزه را مورد شدید ترین حملات ظالمانه قرار داده است، که قربانیان آن زنان و کودکان و مردم بی دفاع غزه هستند. ما این جنایات ضد بشری را به شدت محکوم می کنیم و از مجامع بین المللی و همه ی انسان های آزاده عالم و وجدان های آگاه می خواهیم تا از هر راه قانونی ممکن سعی در متوقف نمودن این جنایات داشته باشند و رژیم خون آشام صهیونیستی را محکوم نمایند و نیز از مردم مسلمان و آزاده افغانستان می خواهیم که از تمام ظرفیت شان استفاده نموده و با حضور فراگیر و گسترده در راهپیمایی روزجهانی قدس شرکت کنند.

در پایان جلسه، اعلامیه رئوس برنامه های قابل اجرا و پیگیری در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در هرات، به حاضرین در مراسم توزیع گردید.

گفتنی است، اخیرا، جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی ناصرمکارم شیرازی در افغانستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدهاشمی را طی حکمی، به عنوان نماینده خویش در امور نمایندگی مرجعیت و رئیس دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی درهرات، منصوب کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدهاشمی از روحانیون فاضل و فعال در عرصه های دینی و فرهنگی با سطح تحصیلات خارج فقه واصول در حوزه علمیه مشهد مقدس، سالهاست که در عرصه خدمات دینی و فرهنگی درخدمت مردم افغانستان است.
وی ابتدا در شهرهرات فعال بود و سپس به مدت یکسال به عنوان رئیس دفتر نماینده حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان، در دفتر کابل ایفای وظیفه کرد و در ابتدای خزان سال 92 مجددا عازم هرات گردیده و ریاست دفتر نمایندگی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان درهرات را عهده دارگردید.

وی مدتی نیز به عنوان مسؤل بخش علما و مبلغین مرکزتبیان دردفتر مشهدمقدس کارنموده است.
ایشان همزمان، ریاست دفترنمایندگی مرکزتبیان درهرات را نیز عهده دار می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدهاشمی، علاوه براینکه عضو شورای مرکزی مرکزتبیان است، معاون حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در حوزه نمایندگی مرجعیت حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان نیز می باشد.

**مشاهده گزارش تصویری مراسم افتتاح دفتر نمایندگی آیت الله مکارم شیرازی در هرات**