• تاریخ انشار: ۲۰ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2796
  • 1,581 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مردم افغانستان در همه شرایط و تا آزادی قدس شریف، حاضر اند که از فلسطینی ها حمایت کنند و تا آخر در کنارشان باشند

برگزاری روز جهانی قدس با دست اندرکاری عمده دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل   تظاهرات روز جهانی قدس با حضور هزاران تن از شهرواندان کابل با دست اندرکاری عمده و محوری دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی-اجتماعی تبیان، و همکاری تعدادی احزاب و نهادهای فرهنگی آموزشی، در شهر کابل برگزار شد. […]

برگزاری روز جهانی قدس با دست اندرکاری عمده دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل

 

تظاهرات روز جهانی قدس با حضور هزاران تن از شهرواندان کابل با دست اندرکاری عمده و محوری دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی-اجتماعی تبیان، و همکاری تعدادی احزاب و نهادهای فرهنگی آموزشی، در شهر کابل برگزار شد.

 

راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، همزمان با دیگر کشورهای اسلامی، با حضور علماء، شخصیت های علمی فرهنگی؛ رهبران جهادی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و اقشار مختلف مردم شریف و متدین اعم از زن و مرد و پیر و جوان شهر کابل تجلیل شد.

 

در این مراسم با شکوه هزاران تن از شهروندان متدین و روزه دار شهر کابل با سردادن شعار “مرگ بر اسرائیل، مرگ بر امریکا، مرگ بر داعش”، نفرت و انزجار خویش را از جنایات رژیم اسرائیل و صهیونیست های غاصب و مزدوران شان علیه مردم مسلمان و بی دفاع فلسطین، غزه، عراق، سوریه، یمن و بحرین اعلام کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی هچنان با سر دادن شعارهایی نظیر زنده باد مردم فلسطین، مرگ بر رسانه های غرب گرا، زنده باد اسلام، حمایت جدی خویش را از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین اعلام کردند. مظاهره کنندگان با تجمع در چوک شهید مزاری راهپیمایی خویش را در مسیر کوته سنگی الی پارک کابل آریانا ادامه دادند.

 

پس از پایان تظاهرات، محفل با شکوه سخنرانی، در محوطه هوتل آریانا کابل برگزار شد و سخنرانان ضمن گرامیداشت از روز جهانی قدس، این روز را روز برائت مسلمین از دشمنان اسلام به خصوص رژیم غاصب اسرائیل و روز وحدت مسلمانان اعلام کردند.

 

 

اهمیت روز جهانی قدس

حجت اسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان وبنیان گذار روز جهانی قدس در افغانستان و از برگزارکنندگان محوری روز جهانی قدس در کابل، که اولین سخنران این محفل بود، ضمن قدردانی از ستاد برگزاری این روز تاریخی گفت: روز قدس یک روز مهم در تاریخ معاصر دنیای اسلام بوده است و این روز همه ساله از سوی مسلمانان در سراسر جهان تجلیل می شود.

 

آقای مزاری گفت: ضرورت تجلیل از این روز به دلیل این است که این فراخوان عمومی بر اساس فرمان یک مرجع بزرگ جهانی حضرت امام خمینی(ره) به منصه اجرا گذاشته شده است.

 

به گفته او، روز جهانی قدس به همت والای شخصیت عالیقدر جهان اسلام حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذاری شد، شخصیتی که توطئه ها و دسیسه های مسموم کننده و شکننده صهیونیزم جهانی را در برابر اسلام و مسلمین به خوبی درک کرده بود.

 

به گفته این فعال سیاسی و اجتماعی، در ادامه این مبارزات سنگین و کوبنده ی حضرت امام خمینی(ره) خلف صالحش حضرت امام خامنه ای امروز در راس این حرکت قرار دارد و نه تنها تاکید دارد بلکه فرمان جدی خویش را در ادامه برگزاری هرچه با شکوه تری این روز جهانی اعلام کرده است.

 

به گفته آقای مزاری، سایر مراجع بزرگوار نیز تاکید به برگزاری روز جهانی قدس دارند، زیرا این یک حرکتی است که بر اساس احکام قرآن و سیره ائمه معصومین(ع) صورت گرفته است و مربوط به قوم و جغرافیای خاصی نیست.

 

رییس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان تصریح کرد: روز جهانی قدس یک روز قرآنی است و روزی است که ائمه معصومین(ع) در طول زندگی شان در همین راه مشی کردند و در برابر دشمنان قسم خورده اسلام(قوم یهود) ایستادگی کردند.

 

به گفته او، امروز نیز مراجع عظام تقلید با تاسی از سیره رسول خدا و ائمه معصومین(ع) نسبت به برگزاری این روز تاکید فراوان دارند که از آن جمله حضرت آیت الله العظمی ناصرمکارم شیرازی و آیت الله العظمی نوری همدانی شرکت در تظاهرات روزجهانی قدس را یک عمل عبادی اعلام کرده اند.

 

به گفته او، اگر امروز تمام مسلمانان جهان به خصوص مردم افغانستان در صحنه حضور داشته باشند، در حقیقت به یک وظیفه دینی و انسانی خود عمل کرده اند.

 

اما به گفته این عالم برجسته دینی، امسال روز جهانی قدس با در نظرداشت اوضاع و احوال آشفته و نابهنجار دنیای اسلام متفاوت تر از سالهای دیگر برگزار شده است.

 

به گفته مزاری، روز جهانی قدس، از این نظر نسبت به سالهای دیگر اهمیت دارد که امروز دنیای اسلام در برابر توطئه های بیشتر دنیای کفر قرار گرفته است.

 

به گفته او، آنچه مسلم است این است که در شرایط امروزی، تمام دنیای کفر دست را یکی کرده است؛ تا در برابر دنیای اسلام منویات شوم خود را عملی کنند و ضربات سنگین مرئی و نا مرئی را بر پیکر اسلام و مسلمین وارد کنند.

 

 

 

تلاش استکبار برای انحراف افکار مسلمانان از موضوع فلسطین و غزه

وی با اظهار تاسف گفت: امروز به خاطر گرفتاری مسلمانان و انحراف افکار ملت های مسلمان، از قضیه اول مسلمانان که موضوع قدس و فلسطین اشغالی است؛ اغلباً چشم پوشی صورت می گیرد و این چیزی است که دشمنان اسلام می خواهند.

 

آقای حسینی مزاری در ادامه افزود: امروز استکبار جهانی، گروههای تکفیری را در کشورهای اسلامی مانند عراق، سوریه، بحرین، یمن، لبنان و حتی افغانستان تاسیس کرده اند؛ تا جنگهای مذهبی و نیابتی مورد خواست خود را بوجود آورده که از یکسو افکار مسلمانان را از موضوع فلسطین و غزه منحرف کند و از سوی هم امت اسلامی را در درون خود شان گرفتار کرده و از قدرت وحدت آنان بکاهند.

 

به باور او، هدف استکبار جهانی همواره این بوده است که مسلمانان را از درون به ضعف بکشاند؛ تا خود شان آرام و آسوده آنچه در نیت دارند، در تمام جهان به خصوص دنیای اسلام عملی کنند.

 

“برای همین است که از چند سال به این طرف دشمنان اسلام سرزمین سوریه را به تلی از خاک تبدیل کرده و مردمش را آواره و سرگردان ساخته اند و همچنین مشکلات عدیده ای را در کشورهای عراق، یمن، و سرزمین افغانستان بوجود آورده اند که تمام این مشکلات بر اساس خواسته های نامشروع استکبار جهانی همچنان ادامه دارد.

 

به گفته آقای حسینی مزاری، امروز بحث فلسطین و قبله اول مسلمانان به عنوان یک منطقه استراتژیک و خطرخیز در راس و سرلوحه کار استکبار جهانی قرار دارد؛ تا وضعیت را در فلسطین به صورت آشفته حفظ کند و از این طریق به هدف شان برسد.

 

 

 

اهداف راه‌پیمایی روز جهانی قدس

آقایی مزاری به اهداف راه پیمایی روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: مردم افغانستان با درک مسوولیت خویش و اوضاع جاری جهان اسلام، امروز به صحنه آمدند؛ تا سه مطلب مهم را به دنیا بفهماند؛ اول اینکه حمایت همه جانبه خود را از مردم همیشه در صحنه فلسطین اعلام کنند. تا از یکسو به وظیفه دینی خود عمل کرده باشند و ازسوی دیگر تقویه دل و روحیه برادران و خواهران مبارز فلسطینی شده باشند.

 

به نظر این عالم دینی، مردم افغانستان در همه شرایط و تا آزادی قدس شریف، حاضر اند که از فلسطینی ها به عنوان برادران و خواهران دینی خود اعلام حمایت کنند و علاوه بر آن، اگر روزی لازم شود خون خویش را در راه آزادی قدس و مردم فلسطین خواهند ریخت.

 

مردم افغانستان همانگونه که پوز پیر استعمار (انگلیس) و ابر قدرت شرق (شوروی سابق) را به خاک مالیده است، در سرزمین شما مردم فلسطین هم حضور پیدا کرده، برای رهایی قدس شریف، در برابر رژیم منحط اسراییل خواهند رزمید و مطمئنا در این مبارزه پیروزی از آن مسلمین خواهد بود.

 

هدف دوم از این تظاهرات این است که به دنیای استکبار اعلام می کینم که “ای جهان خوارانی که در صدد بلعیدن ملت‌ها هستید، متوجه باشید که مردم افغانستان گول نیرنگ و توطئه های شما را نخورده و نخواهد خورد.”

 

به گفته حجت السلام والمسلین آقای مزاری، مردم این سرزمین همه ساله با شکوه تر از گذشته در صحنه حضور دارند و تمام توطئه ها و فریب کاری های شما را درک کرده اند.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان اضافه کرد: به استکبار جهانی اعلام می کینم در طی ۱۴ سال، با وجود اینکه مردم افغانستان را در ابعاد مختلف فکری فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اعتقادی مورد تهاجم گسترده قرار دادید و با وصف اینکه مردم ما با مشکلات متعددی رو برو هستند؛ اما بدانید که چون سرو سرافراز و کوه های بلند بابا و پامیر همچنان در صحنه حضور دارند و مسوولیت های اسلامی و جهانی خویش را ادا می کنند.

 

به گفته آقای مزاری، هدف سوم که مردم افغانستان از روز جهانی قدس دارند، آگاهی دهی برای مسلمانان جهان است و فریاد می زنند که ای مسلمانان بیدار باشید و فریب توطئه های دشمن را نخورید و نیز خاطر جمع باشید که مردم افغانستان نیز به هیچ وجه فریب نخورده بلکه همچنان در صحنه هستند و به ایفای وظایف اسلامی و مبارزاتی خود می پردازند!

 

“مردم افغانستان همانگونه که در طول تاریخ افتخار آفرینی کرده اند، بازهم در بوجود آوردن این صحنه ها و راهپیمایی های دشمن برانداز حضور جدی دارند.”

 

وی خاطرنشان کرد: مردم افغانستان با وجود تمام مشکلات طاقت فرسا، همچنان مجاهد انقلابی هستند و در برابر تمام توطئه ها و دسایس دشمن ایستادگی می کنند و همواره در مسیر اسلام، قرآن و ائمه طاهرین حرکت می کنند.

 

 

 

دست استکبار در قضیه خونین جلریز

هر چند به گفته آقای مزاری، مردم افغانستان در شرایط حساسی قرار گرفته اند و وضعیت امنیتی روز بروز ناراحت کننده تر و شکننده تر می‌شود که تنها در چند شب و روز اخیر تعدادی زیادی از جوانان پاکباز این سرزمین در نقاط مختلف افغانستان آماج گلوله های کینه توزانه دشمنان و تروریست های نادان قرار گرفته اند؛ اما با آنهم، چون سد آهنین در برابر حرکت های مرموزانه دشمن ایستادگی می کنند.

 

به گفته این عالم دینی، تروریست هایی که آله دست استکبار جهانی و دست پرورده اسراییل هستند، جوانان ما را به شهادت می رسانند.

به گفته آقای مزاری، آخرین مورد از این جنایت کاری های دشمن، واقعه ناگوار ولسوالی جلریز است که تعدای زیادی از جوانان ما مظلومانه جان های شان را برای دفاع از ارزش های دینی و نوامیس ملی از دست دادند.

 

وی تاکید کرد که با درک این وضعیت، مردم افغانستان می‌دانند که دشمنان ما کی هستند و چه کسانی این شرایط را بوجود آورده اند.

به گفته او، مردم می‌دانند کسانی که امروز در افغانستان جنایت می‌کنند، در عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، بحرین و یمن و سایرکشورهای اسلامی نیز جنایت می کنند.

 

 

 

حمایت گسترده مردم افغانستان از مردم فلسطین

آقای مزاری ادامه داد: مردم افغانستان خود را شریک غم های امت مسلمه در هر جایی از دنیا می‌دانند و تا آخرین لحظه حیات از این احساس چشم پوشی نخواهند کرد.

آقای مزاری همچنان گفت: یکبار دیگر در چنین روزی به مردم فلسطین اعلام میکینم که مردم افغانستان امروز با شکوه تر از گذشه در صحنه حضور پیدا کرده اند و براین حمایت همه جانبه خود ادامه خواهند داد و تا هر زمانی که جبهه کفر در برابر اسلام قرار دارد، مردم افغانستان در جبهه اسلام و مسلمین حضور خواهند داشت.

 

“مردم افغانستان برای گروه های تروریستی اعلام می کنند که شما گماشته شدگان کفار و انسان های ناجوانمرد در پستوها خزیده و شرایط ناگوار را نه تنها امروز بلکه حتی در دوران جهاد و پس از آن نیز به وجود آوردید، اما نتوانستید کمر مردم افغانستان را بشکنید و منزوی کنید.”

 

این کارشناس سیاسی همچنان گفت: ما در برابر تروریست ها ازدولت افغانستان و ارتش جان برکف این دولت، با وصف آنکه معضلات و مشکلات زیادی در آن وجود دارد و با اذعان به آغاز اصلاحاتی در دولت و ارگانهای تابعه آن، حمایت می کنیم و از مردم افغانستان نیز می خواهیم که در برابر دشمنان ایستادگی کنند و از دولت خود حمایت کنند.

 

آقای مزاری در اخیر از همه جریانهای سیاسی، انجمن های فرهنگی و اجتماعی و همچنین علما و روحانیون و اقشار مختلف مردم که در این تظاهرات شرکت کرده بودند، و نیز وزارت داخله، قومندانی امنیه، پولیس ملی و امنیت ملی که امنیت برگزاری تظاهرات را به عهده داشتند و نیز رسانه های جمعی، که مسؤلان و خبرنگاران آنها سربازان جبهه قدرتمند اسلامی و ارزشهای دینی می باشند، ابراز قدردانی و امتنان کرد.