• تاریخ انشار: ۱۳ جدی ۱۴۰۰
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 31543
  • 41 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مردم دنیا مجاهدت های شهید سردار سلیمانی را از یاد نخواهند برد

مسئول امور علما و روحانیون دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات می گوید که سردار سلیمانی کسی بود که قلوب امت اسلامی و انقلابیون دنیا را به هم پیوند زد و مردم دنیا بویژه مردم خاور میانه مجاهدت این مرد بزرگ را از یاد نخواهند برد.

خبرگزاری صدای افغان(آوا)-هرات، حجت الاسلام و المسلمین مهدی علیزاده بامیانی، مسوول امور علما و روحانیون دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در رابطه با شخصیت شهید سردار قاسم سلیمانی به خبرنگار آوا گفت: حاج قاسم سلیمانی یک شخصیت فرا مرزی و یک شخصیت تاثیر گزار در جهان اسلام بود.

وی افزود: سردار سلیمانی کسی بود که قلوب امت اسلامی و انقلابیون دنیا را به هم پیوند زد و مردم دنیا بویژه مردم خاور میانه مجاهدت این مرد بزرگ را از یاد نخواهند برد.

به بیان این فعال فرهنگی در ولایت هرات، مجاهدت های سردار سلیمانی در دفاع از حریم اهل بیتِ عصمت و طهارت(ع) و مبارزه با تروریسم جهانی در عراق، سوریه از اذهان مردم جهان پاک نخواهد شد.

بامیانی ادامه داد: شهید حاج قاسم سلیمانی همیشه به یاد مردم افغانستان بود و به هیچ وجه دست از حمایت مردم مظلوم افغانستان بر نداشت و در شرایط بسیار دشوار یعنی در زمان جنگ علیه شوروی وقت، همیشه در کنار ملت شهید پرور افغانستان بود.

این فعال فرهنگی تصریح کرد:  امروز نیز ما به عنوان یک انسان آزاده و مسلمان افغانی باید وظیفه مان را در قبال شهدا مخصوصا شهید والا مقام شهید حاج قاسم سلیمانی ادا کنیم و گرفتن مجالس و محافل برای تبیین شخصیت ایشان، کوچک ترین کاری است که در قبال این شهید عزیز میکنیم.

مسئول امور علمای مرکز تبیان در هرات همچنان یاد آور شد: مکتب حاج قاسم سلیمانی یعنی اخلاص و تدین، یعنی پاکی و پرهیزگاری، هرکسی که در خط حاج قاسم باشد باید مثل او زندگی کند و جا دارد همه انقلابیون و مجاهدین دنیا که در خط مبارزه با استکبار ستیزی هستند راه و روش او را سرلوحه کار خود قرار داده و از او درس بگیرند.

امروز سیزدهم جدی مصادف بود با دومین سالروز شهادت شهید سردار قاسم سلیمانی که در حادثه ای تروریستی درمیدان هوایی بغداد به درجه رفیع شهادت نائل شدند.