• تاریخ انشار: ۱۲ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 18438
  • 733 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مردم مسلمان فلسطین، ثابت‌کننده تحقق اراده ملت‌ها

  در پی تظاهرات بازگشت فلسطینی ها و به خاک و خون کشیده شدن صدها مسلمان از سوی رژیم کودک‌کش صهیونیزم بین‌المللی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیامی صادرکرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در بخشی از پیام رئیس کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان آمده است: “بیش از هر زمانی واضح و مبرهن […]

 

در پی تظاهرات بازگشت فلسطینی ها و به خاک و خون کشیده شدن صدها مسلمان از سوی رژیم کودک‌کش صهیونیزم بین‌المللی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری پیامی صادرکرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در بخشی از پیام رئیس کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان آمده است: “بیش از هر زمانی واضح و مبرهن می‌گردد که در شرایط کنونی به عنوان تنها گزینه مقابله با استکبار و نجات از دسایس و گرفتاری‌های دشمن، عزم ملت‌ها و قیام آن‌ها با تکیه بر اصول و اساسات اسلام است.

 

متن کامل پیام حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

ولینصرنّ اللّه من ینصره ان اللّه لقوی عزیز(محمد/۷)

یکبار دیگر دنیا  از یک طرف شاهد عزم ملت به پا خواسته ی فلسطینی شد که همچنان برای  برگشت به کشورشان پای می فشارند و خواهان رهایی سرزمینهای اشغالی خود می باشند و برای رسیدن به این هدف حاضر به دادن هر بهای سنگینی حتی جانهای شیرین خویش هستند، و از طرف دیگر  ناظر بر قساوت و سنگدلی صهیونیزم جهانی بود که در مواجهه با صاحبان اصلی سرزمین فلسطین از کشتن هیچ انسان و خراب کردن هیچ زیرساختی از مردم مسلمان روگردان نبوده،  با فجیع ترین وضع دست به کشتار و تخریب می زند.

 

هزاران فلسطینی دیروز جمعه ۱۰ حمل/فروردین به مناسبت چهل و دومین سالگشت “روز زمین” و به منظور تاکید بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی، راهیپمایی گسترده ای را به سمت مرزهای شرقی اراضی اشغالی ۱۹۴۸ برگزار کردند.

 

هدف فلسطینی‌ها در این راهپیمایی تأکید بر قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل است؛ قطعنامه‌ای که در بند ۱۱ آن بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان اشاره  شده است.

 

در جریان برگزاری راهپیمایی “حق بازگشت بزرگ فلسطینیان” ۱۶ فلسطینی به‌ ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به ‌شهادت رسیدند و بیش از ۱۴۰۰ تن نیز زخمی شدند.

 

اگرچه هربار و هرسال این راهپیمایی بزرگ دایر می شود و با ددمنشی اسراییلی ها مواجه است، اما امسال فلسطینیهای مظلوم جنایت و ددمنشی بیشتر را به تجربه نشستند، ولی چشم محافل بین المللی از جمله سازمان ملل و سازمانهای مدافع حقوق بشر چون همیشه تاریخ کور و گوشهای شان کر به نظر رسیده، تا کنون کوچکترین عکس العمل مناسب علیه این جنایت ضد بشری  انجام نداده اند.

 

شاید سوال این باشد که مجامع جهانی در چه خصوصی اقدام مناسب انجام داده اند که در راستای مسایل فلسطین عکس العمل نشان بدهند، چنانچه عراق، سوریه، بحرین، افغانستان و جای جای کشورهای اسلامی زخمهای ناسوری از دست تروریستهایی دارند که از سوی کشورهای قدرتمند تاسیس گردیده و حمایت می شوند و جنایات شان همچنان ادامه دارد؟!، آیا شده است که این مجامع به اصطلاح حقوق بشری به نفع ملت ها به دادخواهی برخیزند؟! یا ملت مسلمان یمن که کاملا بی گناه و مظلوم تحت شدیدترین بمباردمانهای تاریخی از سوی رژیم منحط و ضد دین و خدای سعودی قرارگرفته است، نمیتواند مورد تظلم خواهی و فریاد رسی ملل جهان قرار بگیرد؟

 

جای شکی نیست که امروز متاسفانه مظلوم محکوم است و ظالم مورد حمایت و اما آنچه مایه تعجب است بی اهتمامی و بی اعتنایی جهان اسلام به خصوص حکومت های به اصطلاح اسلامی نسبت به موضوع قدس قبله اول مسلمین است. که در واقع بایستی در صدر مسایل جهان اسلام قرار داشته و اگر نسبت به هیچ حادثه ای واکنشی صورت نمی گیرد حد اقل در رابطه به محل معراج پیامبر اسلام(ص) عکس العمل جدی و اثر گذار صورت بگیرد.

 

اینجاست که بیش از هر زمانی واضح و مبرهن می گردد که در شرایط کنونی به عنوان تنها گزینه مقابله با استکبار و نجات از دسایس و گرفتاری های دشمن، عزم ملتها و قیام آنها با تکیه بر اصول و اساسات اسلام است، چنانچه این روند را ملت مظلوم اما قهرمان فلسطین روی دست داشته، از ده ها سال به این طرف، نه تنها با قیام خود روحیه بخش تمام مسلمانان جهان است که سیلی  محکمی بر صورت نحس رژیم کودک کش اسراییلی نواخته، عزم جزم خود را به کرات نشان داده که از سرزمین آبایی و اجدادی خود نخواهند گذشت و برای به دست آوردن آن از هر جانفشانی ی استفاده خواهند کرد. چنانچه امسال به زیبایی نشان دادند که این عزم اسلامی و ملی را نه فقط اقدام ترامپ مبنی بر شناسایی قدس به عنوان پایتخت سرزمین‌های اشغالی که حتی گلوله های آتشین و کینه توزانه سربازان رژیم صهیونیستی نیز نمی تواند بشکند و با تقدیم صدها شهید و زخمی یکبار دیگر به دنیا نشان دادند که فلسطینی ها نه تنها از پا نشستنی نیستند بلکه این راه را به رغم هرگونه اقدام منطقه ای و جهانی علیه مقاومت ملت فلسطین و خواست آحاد ساکنان اصلی اراضی اشغالی، تا آخر و تا زمان رهایی قدس از چنگال اختاپوسی استکبار ادامه خواهند داد و این است که می توان به طور قاطع اذعان کرد که حرکت مردم مسلمان فلسطین مطابق خواست و اراده خدای متعال است و قطعا براساس وعده های او تعالی پیروزی از آن مردم مبارز مسلمان فلسطین خواهد بود و به دیگر ملل تحت ستم نیز این درس زیبا را داد که اگر شما هم خواهان آزادی و استقلال هستید به پا خیزید و در برابر حتی اراده آهنین دشمن و در مقابل تهدیدات خون ریزانه آن حرکت آهنین تر در پیش بگیرید و لحظه ای درنگ نکرده، باقدرت و عظمت به پیش بتازید که راه رهایی همین است و بس.

 

اینجانب از خواست و اراده فلسطینی ها مبنی بر آزادی سرزمین فلسطین و برگشت آحاد فلسطینی ها از سرتاسر دنیا به وطن آبایی و اجدادی شان حمایت نموده، جنایت ضد بشری سربازان نابکار رژیم پست و منحط صهیونیستی در برابر مردم دست خالی و بی دفاع فلسطینی و شهید و زخمی نمودن صدها نفر را به شدیدترین الفاظ محکوم میکنم.

 

به روح شهدا درود می‌فرستم و از خدای‌ متعال برای زخمی‌های فاجعه شفای عاجل خواهانم.

سیدعیسی حسینی مزاری

یازدهم حمل سال ۹۷