• تاریخ انشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 11240
  • 820 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مردم کشور ما اگر توقع دارند در آینده جنگ و جنایت در کشور متوقف شود، باید از حالا به‌تربیه فرزندان خود توجه کنند(۱)

همزمان با ۱۴ جوزا سالروز رحلت ام‌المومنین حضرت خدیجه کبری(س) و حضرت امام خمینی(ره) مراسم گرامیداشت و یادبود در مسجد امام زمان (عج) برگزار شد.   حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، در این مراسم حضرت خدیجه کبری(س) را یکی از الگو های بزرگ جهان بشریت خواند و حضرت امام خمینی (ره) را شخصیت […]

همزمان با ۱۴ جوزا سالروز رحلت ام‌المومنین حضرت خدیجه کبری(س) و حضرت امام خمینی(ره) مراسم گرامیداشت و یادبود در مسجد امام زمان (عج) برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، در این مراسم حضرت خدیجه کبری(س) را یکی از الگو های بزرگ جهان بشریت خواند و حضرت امام خمینی (ره) را شخصیت انسان ساز و تاریخ ساز عنوان کرد.

 

آقای مزاری با بحث مفصل پیرامون شخصیت حضرت خدیجه کبری(س) و حضرت امام خمینی (ره) تاکید کرد که انسان‌‍‌ها درعرصه‌های مختلف زندگی خود نیاز دارد تا از این شخصیت‌ها الگو گیری کنند.

 

خدیجه‌کبری(س) یکی از الگو‌های بزرگ جهان بشریت است

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با اشاره به‌زندگی حضرت خدیجه‌کبری(س) یادآور شد که آنحضرت در همه عرصه‌های زندگی برای بشریت الگو می‌باشد.

آقای مزاری تاکید کرد که زنان و مردان در عرصه‌های مختلف زندگی خود نیاز به‌الگو دارند و حضرت خدیجه کبری(س) می‌تواند به‌عنوان یک الگوی درس دهنده برای تمام بشریت به‌ویژه زنان باشد.

 

خدیجه کبری(س) در عرصه شوهر داری بهترین الگو برای زنان ما است

مزاری اشاره به‌بحث شوهر داری و مادری حضرت خدیجه کبری(س) کرد و گفت که ‌زنان ما باید برای اینکه بهتر بتوانند به‌عنوان یک خانم و یک مادر نمونه تبارز نمایند، زندگی حضرت خدیجه(س) را مطالعه و پیرامون زندگی این خانم محترمه تحقیق کنند.

 

آقای مزاری علاوه کرد که اگر خانم‌های مسلمان علاقه‌مند اند که در مقامی مثل خدیجه(س) قرار داشته‌باشند، باید از این خانم الگو گیری کنند.

این عالم دینی با اشاره به‌ازدواج پیامبر اسلام(ص) با خدیجه کبری(س) گفت که مقام‌ها و موقعیت‌های معنوی با پول و با خرچ کردن مصارف هنگفت به‌دست نمی‌آید، بلکه با تقوا و پرهیزگاری به‌دست می‌آید.

 

مزاری اضافه کرد که حضرت خدیجه کبری(س) در مقابل ازدواج با پیامبر نه‌تنا ریالی دریافت نکرد، بل تمام ثروت خود را در اختیار پیامبراسلام(ص) گذاشت و از این طریق پیامبر را در عرصه‌های مختلف حمایت کرد.

 

آقای مزاری تاکید کرد که در پیروزی اسلام نقش خدیجه کبری(س) بسیار یک نقش پر رنگ است.

براساس گفته‌های این عالم دینی؛ زنان می‌توانند در فضای خانه زمینه قدرتمند شدن شوهران خود در عرصه‌های اجتماعی را مهیا کنند و آنان را به‌پیروزی برسانند.

 

خدیجه کبری(س) در عرصه فرزند داری موفق بود

آقای مزاری هم‌چنین با اشاره به بحث فرزند داری حضرت خدیجه کبری(س) گفت که آن حضرت در عرصه فرزند داری موفق بود و بالا تر از این چه می‌توان گفت که حضرت زهرا(س) تربیت شده دامان این خانم است و این اهمیت توجه حضرت خدیجه نسبت به تربیت فرزند را نشان می‌دهد.

 

مزاری یادآور شد که خانم‌ها اکنون باید در این بحث همانند حضرت خدیجه(س) توجه خود را به بحث تربیت فرزند متمرکز کنند و زندگی آنان را سامان دهند.

 

عناصر خوب و بد ناشی از تربیت خانواده‌ها است

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان اشاره به‌وضعیت موجود در جامعه کرد و گفت؛ امروز اکثر مشکلات جامعه ما ناشی از تربیت نسل و فرزندان ما است.

 

آقای مزاری افزود: عناصر خوب و مفیدی که در جامعه رشد می‌کنند ناشی از تربیت درست خانواده‌ها است و برعکس عناصری که برای جامعه مشکل می‌آفرینند، ناشی از نارسایی و کم‌توجهی خانواده‌ها در تربیت فرزندان است.

براساس گفته‌های مزاری؛ بسیاری از کسانیکه امروز مزاحمت خیابانی ایجاد می‌کنند؛ مرتکب سرقت می شوند و با کارهای ناشایست برای جامعه جنجال خلق می‌کنند، نا امنی ایجاد می‌کنند و مرتکب انفجار و انتحار می‌شوند، ناشی از تربیت ناسالم خانواده‌ها است.

 

این تحلیل‌گر مسایل اجتماعی علاوه کرد؛ کسانیکه امروز به طور مستقیم در کشور نا امنی ایجاد می‌کنند، این‌ها امریکایی، اسراییلی، پاکستانی و یا غربی نیستند، بلکه همه اهل همین خاک و کشور هستند، ممکن است غربی‌ها و امریکایی ها در حد حمایت و هدایت در پشت این افراد و جریانها قرار داشته باشند، اما این‌ها نقش مستقیم ندارند، بلکه همه نیروهایی که مرتکب جنایت می‌شوند بیش از ۹۰ درصد فرزندان این کشور اند که درست تربیت نشده‌اند.

 

او خاطر نشان کرد که اگر افراد جانی کنونی در زمان طفولیت، نوجوانی و جوانی درست تربیت می‌شدند و مورد توجه پدر و مادر خود قرار می‌گرفتند، امروز در دامان اسلام بودند و برای جامعه ما به‌جای جان گرفتن خود و دیگران، به مردم و کل کشور حیات می‌بخشیدند و در راستای قدرتمند شدن جامعه موثر واقع می‌شدند.

آقای مزاری اضافه کرد؛ اگر مادران جامعه ما در بحث تربیت فرزندان خود درست توجه می‌کردند ما امروز دچار چنین مصیبت‌ها نمی‌بودیم.

 

وقت گذاشتن و صرف امکانات در جهت تربیت اولاد، سرمایه‌گذاری روی آنان است نه هزینه

رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، در ادامه سخنان خود تاکید کرد که مردم کشور ما اگر توقع دارند در آینده جنگ و جنایت در کشور متوقف شود، باید از همین حالا به‌تربیه فرزندان خود توجه کنند.

آقای مزاری خطاب به والدین یادآور شد که در عرصه تربیت فرزندان خود وقت بگذارید و امکانات اختصاص بدهید و این وقت گذاشتن و مصرف کردن روی آنان هزینه‌ای نیست که به‌هدر برود، بلکه سرمایه‌گذاری روی آنان است که در آینده سرمایه‌های بزرگی توسط همین نیروها در کشور ایجاد خواهد کرد.

 

براساس گفته‌های این آگاه مسایل اجتماعی؛ ما امروز نیروهای خوبی در کشور داریم که متاسفانه به‌آنان توجه نمی‌کنیم و اگر توجه می‌کردیم قطعاً مشکلات امروزی را نمیداشتیم.

آقای مزاری در اخیر این بحث تاکید کرد که امروز بسیاری از مشکلات جامعه توسط خود ما و حل آن نیز در دست خود ما است.

مزاری خاطر نشان کرد که همیشه نباید از کشورهای خارجی گلایه کنیم، چون مقصر اولی خود ما هستیم و تقصیر ما از بحث ازدواج و بچه‌دار شدن و تربیت فرزند شروع می‌شود تا نارسایی در دیگر عرصه ها و اگر ریشه این مشکلات را بخشکانیم در زندگی خود موفق خواهیم بود.