• تاریخ انشار: 14 ژانویه 2020
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 28851
  • 393 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مردم یا پیرو مکتب عدل و عقل هستند یا شهوت و پول / اگر دشمن را نشناسیم، شب و روز هم تلاش کنیم، بیهوده است

داکتر سید عبدالحمید معصومی؛ پژوهشگر و کارشناس امور دینی سه‌شنبه شب (۱۷جدی) در مراسم دعای توسل متوسلین به امام صادق (ع) در دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود به ایراد سخن پرداخت.   داکتر معصومی در ابتدای سخنان خود به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و آن را غم […]

داکتر سید عبدالحمید معصومی؛ پژوهشگر و کارشناس امور دینی سه‌شنبه شب (۱۷جدی) در مراسم دعای توسل متوسلین به امام صادق (ع) در دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود به ایراد سخن پرداخت.

 

داکتر معصومی در ابتدای سخنان خود به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و آن را غم و انده بزرگی عنوان کرد و گفت: شهید سردار سلیمانی، مرد رشیدی بود که  تاج  شایستگی، لیاقت و صلاحیت را بر سر داشت،او با رفتن خود در دنیا غوغا بر پا کرد.

 

وی ادامه داد: این شخصیت بزرگ به عنوان یک جوان شایسته،افسر لایق،پاسدار با صلاحیت در عرصه ظهور و بروز داشت،این عزتی است که خدا در دنیا به او داده است.

 

داکتر معصومی، شهید سپهبد سلیمانی را الگو برای همه مردم برشمرد و گفت: شهید سردار سلیمانی بزرگ ترین درس،عبرت و آموزش ر برای ما انسان ها داد ،بعد از شهید شدن وی تازه مشخص شده است که وی  چگونه زندگی و چگونه اخلاقی داشته است؛ سردار سلیمانی یک دل داد ولی خداوند میلیون ها دل را در اختیار او گذاشت.

 

این پژوهشگر و کارشناس امور دینی با بیان این که تشییع شهید سلیمانی یکی از بزرگ ترین مراسم ها در جهان بود، افزود: خیابان ها به این بزرگی، در مراسم تشییع این سردار بزرگ، انتهایش معلوم نمی شد،از همه اقشار مردم در این مراسم حضور داشتند.چه کسی این کار را کرد، انسان به آسمان می رسد، این وعده الهی است.

 

داکتر سید عبدالحمید معصومی؛ پژوهشگر و کارشناس امور دینی در بخش دیگری از سخنان خود، جهان را به سوی دو قطبی شدن در حرکت است و گفت: یک قطب که افردش اندک، ولی کیفیتش بالا است، قطب حقیقت خواهان، عدالت خواهان،خداپرستان، موحدان، آن هایی که دنبال فضائل انسانی و اخلاق اند، آن هایی که عدالت می خواهند؛یک قطب دیگر آن طرف است، ممکن است جمعیتشان،کمیتشان، ثروتشان، زیبایی خانه هایشان، یا موتر‌هایشان یا هر چه در اختیار دارند یا لباس های گوناگون در اختیار دارند، مال آن ها باشد، ولی تاجی که بر مغز گذاشته می شود، تاج صلاحیت و لیاقت است، این مالِ ماست، بگذار پا‌های لخت و برهنه مال آن ها باشد، بگذار نشاندادن پوست بدن و موی بدن و ظاهر بدن مال آن ها باشد، ولی حقیقت و باطن و درون و محتوا مال ماست، ما به تفکر می نازیم ، ما به تعقل می نازیم، ما پیرو مکتب عدل و عقل هستیم ولی آن ها پیرو مکتب شهوت و پول هستند.

 

این شخصیت آگاه تصریح کرد: امروز ما باید این شایستگی را پیدا کنیم که به کرسی لیاقت و کرسی شایستگی بنشینیم، با یک دیگر مهربان باشیم و از لغزش های یک دیگر بگذریم و زود از هم دیگر گلایه نکنیم، حوصله پیامبر وار در این امر عظیم از خود به خرج دهیم و بعد دشمن را بشناسیم که اگر ما دشمن را نشناسیم، شب و روز هم تلاش کنیم، بیهوده است.

 

وی افزود: یکی از بزرگواران که چند سالی هم از این دنیا رفته است در کتاب خود نوشته: در زمان بنی امیه درس توحید آزاد بود،اگر کسی کلاس توحید و خدا شناسی می گذاشت، آزاد بود، ولی درس شرک شناسی و بت شناسی ممنوع بود، چرا ممنوع بود؟ خب به خودشان بر می گشت، وقتی کسی به آن کلاس ها می رفت، از کلاس می آمد بیرون،می گفت این علامت، از شما است؛ امروز ما هم از اسلام صحبت کنیم خوب است، اما از طرف مقابل هم صحبت کنیم که روبه روی ما چه کسانی هستند.

 

وی اشاره ای به فعالیت دشمنان کرد و گفت: چه کسی اخلاق جوانان ما را نابود می کند، چه کسی چادر از سر زنان و دختران ما بر می دارد، چه کسی برای ما حرام خوری را یاد می دهد، چه کسی این معده ها را از مشروب مست کننده پر می کند،که در نهایت ما را از خدا باز دارد،این کار ها را اگر رسانه انجام میدهد، خب این رسانه ها را بشناسیم.

 

سید عبدالحمید معصومی، آمریکا را یکی از خبث ترین و ناپاکترین کشور ها برشمرد  و گفت: اگر شما دشمن را شناختید دیگر به راحتی به صدا هایشان گوش نمی دهید، به راحتی برنامه های آن ها را پیاده نمی کنید، آن ها بسیار مهارت دارند  لباس گوسفند می پوشند اما باطن گرگی را در میان ما اعمال می کنند.

 

وی با بیان این که زندگی انسانی زمانی محقق می شود که تفکر عمیق به توحید داشته باشیم، افزود: توحید ما زمانی کامل است،که باطل و بت را بشناسیم و در این زمان باید بت زمان را بشناسیم.