• تاریخ انشار: ۲۳ میزان ۱۳۹۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 30595
  • 275 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز تبیان به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی کشور در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی می باشد

مسوول مرکز تبیان در هرات می گوید که مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی کشور در راستای ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی و بلند بردن سطح آگاهی جامعه است، که همه ساله در ولایات مختلف از جمله ولایت هرات چندین مرتبه در سال، برنامه ها و مسابقات بزرگ […]

مسوول مرکز تبیان در هرات می گوید که مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی کشور در راستای ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی و بلند بردن سطح آگاهی جامعه است، که همه ساله در ولایات مختلف از جمله ولایت هرات چندین مرتبه در سال، برنامه ها و مسابقات بزرگ کتابخوانی را برگزار میکند که در آخرین مورد، مسابقه بزرگ کتابخوانی” الی الحبیب” را برگزار کرده است.

سید عبدالله نایاب مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات طی مصاحبه ای به خبرنگار خبرگزاری صدای افغان(آوا)_هرات گفت که مرکز تبیان به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی کشور در راستای ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی و بلند بردن سطح آگاهی جامعه همه ساله در ولایات مختلف از جمله ولایت هرات سال چندین بار برنامه ها و مسابقات بزرگ کتابخوانی را برگزار میکند که در آخرین مورد از این دست، مسابقه بزرگ کتابخوانی” الی الحبیب” را برگزار کرده است.

به گفته وی،در حقیقت این کتاب ارزشمند و مفید که در نفس خودش از بین کتاب های اعتقادی، دینی و تربیتی در جمع برترین کتاب ها محسوب می شود که با استقبال پر شور و گسترده ای از جوانان هرات مواجه شد.
نایاب همچنان علاوه نمود: در این مسابقه به تعداد ۳۵۰۰ نفر از سراسر ولایت هرات اشتراک نموده بودند که از آن جمله ۲۰۰ نفر به قید قرعه مستحق جوایز شدند.
به گفته این فعال فرهنگی در هرات، جوایز این مسابقه از سوی مرکز تبیان با همکاری جمعی از خیرین ولایت هرات اهدا گردید که شامل۱۰ پایه کامپیوتر لبتاپ، ۵ پایه ماشین لباشویی، ۱۰ ست موبایل، ۱۰ عراده دوچرخه و سایر جوایز دیگر می باشد.
مسئول مرکز تبیان در هرات اظهارداشت: مسابقه الی الحبیب در ایام محرم و اربعین حسینی در حقیقت سرمشق و خط سیری است در راستای حسینی و محب امام حسین شدن و راه رسمی که ما را به سمت زندگی حسینی میکشاند زندگی که سرشار از معنویت است که در کنار آن یک مبارزه فرهنگی، اصلاح، تربیت شده و در کنار قرآن و اعتقادات قرار می گیرد.

به باور مسوول برگزاری این مسابقه در هرات، مسابقه الی الحبیب با توجه به استقبال گسترده جوانان توانست که در سطح دانشجویان، طلاب، دانشگاهیان و حوزویان اعم از خواهران و برادران اهل تشیع و تسنن مخاطب داشته باشد.

به گفته این فعال فرهنگی، کتاب” الی الحبیب” یکی از یاران امام حسین علیه السلام “حبیب ابن مظاهر” را به معرفی گرفته است و حبیب کسی بود که امام را در برهه های مختلف از زندگی، مخصوصا در سرزمین کربلا یاری کرد.

به نظر وی، حبیب ابن مظاهر با رشادت، مبارزات و فعالیت های فرهنگی و ارزشی که داشتند می تواند سرمشق خوبی برای کسانی باشد که می خواهند حسینی شوند و در نتیجه خدایی شوند.

استاد نایاب همچنان خاطر نشان ساخت: ما در ماه ها و سال های آینده و همچنان در مناسبت های مختلف چنین برنامه هایی باز هم خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد که برگزار شود تا مردم نسبت به فرهنگ ‌کتابخوانی علاقمندی بیشتری پیدا کنند زیرا که گسترش فرهنگ آگاهی دهی جمعی آن هم با تشویق و با اهدای جوایز در فضای رقابتی و در فضایی که جمع زیادی تلاش دارند تا در یک فضای سالم حضور داشته باشند بسیار موثر و مفید خواهد بود.

دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات همه ساله در مناسبت های مختلف با برگزاری مسابقه های بزرگ کتابخوانی جوانان زیادی را به فرهنگ مطالعه تشویق می نمایند.