• تاریخ انشار: ۱۸ حمل ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 18532
  • 792 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز تبیان خواستار همکاری مردم برای تکمیل فهرست و پرونده شهدای حادثه تروریستی ۷ جدی شد + اسامی شهدا

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با انتشار فهرست شهدای شناسایی شده حمله تروریستی ۷ جدی ۱۳۹۶ بر این مرکز و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، خواهان همکاری مردم برای تکمیل فهرست شهدا و تشکیل پرونده برای خانواده‌های این شهدا شده است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در یک اطلاعیه مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان […]

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با انتشار فهرست شهدای شناسایی شده حمله تروریستی ۷ جدی ۱۳۹۶ بر این مرکز و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، خواهان همکاری مردم برای تکمیل فهرست شهدا و تشکیل پرونده برای خانواده‌های این شهدا شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، در یک اطلاعیه مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در این مورد آمده است که این مرکز پس از حادثه تروریستی ۷ جدی ۱۳۹۶ و شهید و زخمی شدن بیش از ۱۴۰ نفر از یاران، بخشی را تحت عنوان شهدا و ایثارگران تأسیس کرده تا با تشکیل پرونده و تکمیل فرم خانواده شهدا، مسئولیت اسلامی و انسانی خویش را در قبال بازماندگان شهدا انجام بدهد.

 

قرار است بخش شهدا و ایثارگران مرکز تبیان ابتدا به سامان‌دهی خانواده‌های شهدای ۷ جدی در کابل بپردازد و سپس به عموم شهدای ترور توجه نماید.

 

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان خاطرنشان کرده است که اگرچه مراجع ذیربط حکومتی تعداد شهدای فاجعه تروریستی ۷ جدی علیه دفاتر مرکزی مرکز تبیان و خبرگزاری آوا را ۵۲ نفر اعلام کردند، اما بخش شهدا و ایثارگران این مرکز تاهنوز ۴۳ نفر را شناسایی کرده و اقدام به تشکیل پرونده برای آن‌ها نموده است. بنابراین از عموم مؤمنین هموطن تقاضا نموده در صورتی که شهیدی را می‌شناسند که در این حادثه به شهادت رسیده، اما اسامی‌شان در لیست منعکس شده از سوی مرکز تبیان وجود ندارد، اقدام به معرفی این شهید و بازماندگان آن کنند.

 

اسامی شهدای شناسایی شده حمله تروریستی ۷ جدی ۱۳۹۶ بر مرکز تبیان به این شرح است:

۱ـ شهید سیدعندلیب ضیایی

۲ـ شهید سیدخادم حسین هاشمی

۳ـ شهید محمدرضا بهرامی

۴ـ شهید شیرحیدر(اخترعلی) نظری

۵ـ شهید عبدالرووف مهدوی

۶ـ شهید سیدخداداد احمدی

۷ـ شهید خلیل رضایی

۸ـ شهید غلامرضا ژیان(بیگ راهنما)

۹ـ شهید سیدحسین حسنی

۱۰ـ شهید صبور مقصودی

۱۱ـ شهیده سمیرا یعقوبی

۱۲ـ شهیده الهه حسنی

۱۳ـ شهیده فرشته فاطمی

۱۴ـ شهیده کامله کریمی

۱۵ـ شهیده شکیلا کریمی

۱۶ـ شهید سیدرحمت الله عارفی

۱۷ـ شهید عبدالرحمن محمدی

۱۸ـ شهید سیدحسین حسینی

۱۹ـ سیدمهدی حسینی

۲۰ـ شهید سیدعارف حسنی

۲۱ـ شهید سیدعلی سجاد عمرانی

۲۲ـ شهید سیدیاسر شهیدزاده

۲۳ـ شهید عبدالرحمن اندیشور

۲۴ـ شهید عبدالواسع حسن زاده

۲۵ـ شهید علی اصغر حسنی

۲۶ـ شهید علی پیمان مقصودی

۲۷ـ شهید علی دادخانی

۲۸ـ شهید علی والله احمدی

۲۹ـ شهید غلام رسول نوری

۳۰ـ شهید فضل الله زاهدی

۳۱ـ شهید محمد حسنی

۳۲ـ شهید محمدرضا حسنی

۳۳ـ شهید محمد شریف اخلاقی

۳۴ـ شهید محمدعلی زاده

۳۵ـ شهید محمد مهدی صمدی

۳۶ـ شهید محمد هادی ابراهیمی

۳۷ـ شهید محمد یاسین ابراهیمی

۳۸ـ شهید مهدی علیزاده

۳۹ـ شهید نعمت الله هاشمی نژاد

۴۰ـ شهید میرزا حسین

۴۱ـ شهید حمید حسینی

۴۲ـ شهید رضا قاسمی

۴۳ـ شهید محمد حسینی

 

از سوی دیگر، مرکز تبیان با بیان این‌که در اولین اقدام در رابطه با شهدای حادثه ۷ جدی ۱۳۹۶، تهیه و ترتیب بیوگرافی شهدا از سوی خبرگزاری صدای افغان(اوا) در دست اجراست و تاکنون ۱۴ قسمت آن منتشر شده، با توجه به محدودیت امکانات خبرگزاری و گستردگی فاجعه تروریستی ۷ جدی و تعداد بالای شهدا، خواستار همکاری مؤمنین جهت ثبت خاطرات شهدا و جمع‌آوری عکس‌های متفاوت این عزیزان شده است.

 

این مرکز در اطلاعیه خود از مؤمنینی که از شهدای معزز ۷ جدی شناخت بیشتر و عکس‌های متفاوت‌تر دارند، درخواست کرده به هر میزان خاطره یا عکسی از شهدا در اختیار دارند، آن را به خبرگزاری صدای افغان(آوا) و یا بخش شهدا و ایثارگران مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل بسپارند.

 

در این زمینه، عموم مؤمنین، دوستان و آشنایان و هم‌چنین خانواده‌های شهدا می‌توانند از طریق شماره تلفن و ایمیل آدرس زیر، با خبرگزاری صدای افغان(آوا) و بخش شهدا و ایثارگران مرکز تبیان به تماس شوند:

۰۷۷۸۹۹۷۹۵۷

avapress@gmail.com