• تاریخ انشار: 6 ژانویه 2020
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 28736
  • 433 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز تبیان در راستای اقتدار اسلام و زنده نگه داشتن خط ائمه در افغانستان تلاش می کند

سید وحید الله حبیبی؛ مسئول مرکز فعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس در نشست هم اندیشی مسئولین،کادر ها و برخی اعضای فعال مرکز تبیان که در ۲۳ قوس در نمایندگی این مرکز برگزار شده بود، صحبت کرد.   وی در ایتدای صحبت های خود کشور افغانستان را در حساس ترین شرایط خود عنوان کرد […]

سید وحید الله حبیبی؛ مسئول مرکز فعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس در نشست هم اندیشی مسئولین،کادر ها و برخی اعضای فعال مرکز تبیان که در ۲۳ قوس در نمایندگی این مرکز برگزار شده بود، صحبت کرد.

 

وی در ایتدای صحبت های خود کشور افغانستان را در حساس ترین شرایط خود عنوان کرد و گفت: دستاورد ۱۴ سال جهاد مقدس در افغانستان وجود دارد و آن را به مخاطره انداخته و امروز شاهد این هستیم که کشورمان تحت اشغال بیش از ۴۰ کشور قرار دارد و این میطلبد که گروه ها و سازمان هایی که به کشورمان علاقمند هستند برای اعاده و استرداد استقلال و هویت اسلامی کشورمان تلاش کنند.

 

سید وحید الله حبیبی در ادامه مطلب خود بیان کرد: قطعا در سطح جامعه ی افغانستان علی الخصوص شیعیان، گروه های فراوانی هستند که رهبری و هدایت جامعه ی تشیع را دارند. ولی درحقیقت می بینیم که جامعه ی ما و شما چه در داخل چه در خارج از تشتت و پراکندگی شدید رنج می بریم.

 

وی تصریح کرد که ما به جرات می توانیم بگوییم یکی از مراکزی هستیم که در راستای اقتدار اسلام و زنده نگه داشتن خط ائمه در افغانستان تلاش می کنیم و تنها گروه شیعه ای هستیم که هم برای هم وطنان داخل افغانستان و هم برای مهاجرین برنامه داریم.

 

مسئول مرکز تبیان در مشهد مقدس گفت: برنامه های مرکز تبیان در جای جای افغانستان و همچنین در قالب مهاجرت به عنوان مثال در جمهوری اسلامی ایران به طور منسجم در مشهد، تهران، قم، اصفهان جریان دارد. برای پیشبرد بهتر اهداف و مقاصد مرکزفعالیت های فرهنگی تبیان، باید احساس مسئولیت بیشتری کنیم و حضور خود را برای ادای تکلیف اسلامی که به دوش مان است، در صحنه پررنگ تر کنیم.

 

حبیبی اظهار داشت: از شما عزیزان که از اعضا، کادرها و فعالین مرکز تبیان هستید، انتظار می رود که برای تبادل افکار، اندیشه و برنامه ریزی و برای اینکه به بدخواهان کشور افغانستان نشان داده شود این خط در افغانستان تنها نیست، بلکه چه در افغانستان  و چه در خارج، افراد زیادی در این راه ثابت قدم هستند، ماهم عاشقانه تر به حمایت از برنامه ها و طرح های مرکز تبیان در صحنه حضور پیداکنیم.

 

موصوف با بیان این که مرکز تبیان توانسته یک بستر خوب اسلامی را به وجود بیاورد، افزود: حیف است که ما از این بستر برای ادای دین خود و انجام تکلیف اسلامی که بر گردن ماهست و برای رشد و ترقی خود و فرزندانمان استفاده نکنیم، اگر در استفاده از این بستر کوتاهی کنیم و صرفا مشغول زندگی روزمره باشیم و به این مسئله توجه نکنیم،در آن دنیا باید پاسخگو باشیم.

 

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت و پتانسیل مرکز تبیان در داخل و خارج از افغانستان بیان کرد: مرکز تبیان آماده است فضا و زمینه را فراهم کند و اگر احیانا حضور پیدا نکردید مطمئن باشید در روز قیامت جزء اولین نفرهایی خواهید بود که یقه تان را میگیریم و می گوییم دعوتتان کردیم و لی لبیک دریافت نکردیم