• تاریخ انشار: 8 مارس 2019
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 24335
  • 637 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز تبیان دوره آموزش زمستانی خود را با بیش از ۱۲۰۰ دانش آموز به پایان رساند

مرکز تبیان در مزارشریف با ۳۰ مدرس مجرب ۱۲۰۰ شاگرد را به صورت رایگان در بخش های آمادگی کانکور، زبان انگلیسی و ادبیات فارسی، قرآن و علوم اسلامی، فن بیان، علوم طبیعی، ریاضیات و سایر مضامین دانشگاه و مکاتب آموزش داده است. به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، بخش آموزشی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی […]

مرکز تبیان در مزارشریف با ۳۰ مدرس مجرب ۱۲۰۰ شاگرد را به صورت رایگان در بخش های آمادگی کانکور، زبان انگلیسی و ادبیات فارسی، قرآن و علوم اسلامی، فن بیان، علوم طبیعی، ریاضیات و سایر مضامین دانشگاه و مکاتب آموزش داده است.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، بخش آموزشی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف با گذراندن دوره سه ماهه آموزشی و به مناسبت میلاد با سعادت امام محمد باقر (ع) محفل تقدیر اساتید و تحسین دانش آموزان را برگزار کرد.

مرکز تبیان در مزارشریف با ۳۰ مدرس مجرب ۱۲۰۰ شاگرد را در قالب ۳۵ صنف درسی به صورت رایگان در بخش های آمادگی کانکور، زبان انگلیسی و ادبیات فارسی، قرآن و علوم اسلامی، فن بیان، علوم طبیعی، ریاضیات و سایر مضامین دانشگاه و مکاتب آموزش داده است.

این مرکز در دوره سه ماه زمستانی ارزش های اسلامی، اخلاق اجتماعی و حجاب را محور فعالیت های خود قرار داده بود.

میلاد حضرت امام محمد باقر (ع) و محفل تقدیر اساتید و تحسین دانش آموزان با حضور پرشور والدین شاگردان در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزارشریف برگزار شد.

سید رضا موسوی مسئول بخش دانشجویی مرکز تبیان در بلخ به عنوان سخنران این محفل ضمن تبریکی میلاد امام محمد باقر (ع) گفت: من و اساتید شما خوشحال هستیم که توفیق پیدا نمودیم مدتی را برای تعلیم فرزندان این وطن و گسترش علم سپری نماییم، دانش آموزان عزیز دین اسلام پاسخ اینکه می گویند چرا انسان خلق شد را دارد و همین جواب را در قرآن چنین بیان می کند ما جن و انس را خلق نکردیم مگر برای عبادت، خب اگر علت خلقت ما عبادت است پس انسان چطور همه امورات زندگی را رها کند و تنها عبادت کردن خداوند متعال را دنبال نماید.

موسوی تصریح نمود: انسان طبق آیات قرآن اگر با پیروی از خداوند و رسولش خود را احیا کند تمام امورات زندگی آن عبادت می شود یعنی تفریح، راه رفتن، درس خواندن، نماز و سایر مصروفیت های زندگی انسان عبادت است و این احیا کردن تنها با کسب و فراگیری علم مهیا می گردد پس جوانان و نوجوانان سه ماه گذشته را شما با درس خواندن عبادت خالق متعال را کردید، امید که همیشه جویای علم باشید.

مسئول بخش دانشجویی مرکز تبیان در بلخ در اخیر سخنانش از زحمات اساتید و اعضای بخش آموزشی سپاس و قدردانی نمود.

از سویی سید سجاد موسوی عضو مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان ضمن اعلام حمایت از نیروهای امنیتی کشور گفت: خرسندم که امروز شاهد محفل تحسین دانش آموزان هستیم اما نباید فراموش کرد که این محافل، فراگیری دانش و تجلیل از زاد روز شخصیت های اسلامی فقط با سعی و تلاش شبانه روزی سربازان کشور مهیا گردیده است، سربازان، قشر ستودنی جامعه ما هستند اعضای مرکز تبیان در بلخ همیشه حامی و همکار نیروهای امنیتی بوده و خواهد بود و متقابلا ارگان های امنیتی همیشه در تامین امنیت برنامه های ملی و دینی مرکز تبیان تلاش کردند.

آجندای این محفل را سخنرانی ها، دکلمه شعر، خوانش مقالات فارسی و انگلیسی، مولودی، تقدیر اساتید، معرفی شاگردان ممتاز و زندگینامه حضرت امام محمد باقر (ع) تشکیل میداد.

همچنان مرکز تبیان از یک عده دختر خانم های محجبه به عنوان الگوی سالم جامعه سپاس گزاری کرده و آنان را با اهدای تحایف تشویق نمود.

در پایان این محفل مرکز تبیان برای عده‌ای از اشتراک کنندگانی که نامشان محمد باقر بود به مناسبت میلاد امام محمد باقر (ع) هدایایی تقدیم کرد.