• تاریخ انشار: 7 سپتامبر 2021
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 30784
  • 43 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز تبیان هرگز از به چالش کشیدن استکبار جهانی غافل نبوده‌است

آگاهان امور سیاسی و فرهنگی در هرات می گویند که که مبارزه با استکبار، استثمار و استعمار جهانی در برنامه‌ها و تمامی موضع گیری های مقامات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان قرار داشته، به عنوان یک هدف استراتژیک همیشه مد نظرشان بوده‌است. به گفته آگاهان، مرکز تبیان هرگز از حمله به دشمن غافل نبوده و همواره دشمن و استکبار جهانی را به چالش کشیده است.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) – هرات: محمد داوود افشار؛ فعال فرهنگی و آگاه امور سیاسی در هرات طی گفتگویی با خبرنگار آوا در پیوند با سی‌امین سالگرد تاسیس مرکز تبیان بیان داشت: یکی از مهم ترین ویژگی های مرکز تبیان، اهداف و دورنماهای اصیل آن بر محور اسلام ناب محمدی(ص) است که در دستور کارش قرار داده و در طول این سال‌ها در راستای این ایده، هدف و مرام، جانانه ایستادگی کرده و از این صراط مستقیم خود عدول نکرده است.

وی همچنین علاوه کرد که مبارزه با استکبار، استثمار و استعمار جهانی در برنامه‌ها و تمامی موضع گیری های مقامات این مرکز قرار داشته و به عنوان یک هدف استراتژیک همیشه مد نظر شان بوده است. آنها هرگز از حمله به دشمن غافل نبوده و همواره دشمن و استکبار جهانی را به چالش کشیده اند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد که تربیت نیروهای ولایی و انقلابی مبتنی بر ایده های اسلام ناب محمدی(ص) و ایده های عاشورایی از جمله دیگر خصوصیات این مرکز است که ما از نزدیک شاهد آن بوده ایم.

به بیان این آگاه امور فرهنگی، جمع شدن تعدادی از جوانان خوش‌فکر، خوش طرح و با ایده های انقلابی در این مرکز از دیگر ویژگی های مثبت مرکز تبیان است.

محمد داوود افشار همچنین خاطرنشان ساخت که آینده افغانستان پس از تحولات اخیر نیازهای جدیدی را اقتضا می کند. خواسته های جامعه، تحولات سیاسی و واکنش های موجود در سطح اجتماع نیازمند طرح ها و ایده های جدیدتری است که با مقتضیات زمان هماهنگ باشد و مرکز تبیان حتما در این راستا گام برخواهد داشت و ما هم انتظار داریم که با یک استراتژی متناسب با زمان و مکان برنامه های شان را در دهه چهارم با قدرت پیش ببرند‌.