• تاریخ انشار: 6 سپتامبر 2021
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 30779
  • 31 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز تبیان همواره کانون انسان‌سازی بوده‌است

شماری از فرهنگیان در ولایت غزنی از کارکردهای ۳۰ ساله مرکز فعالیت های فرهنگی – اجتماعی تبیان به نیکی یاد کرده، می گویند که این مرکز کانون انسان‌سازی بوده و می باشد.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) – غزنی: همزمان با فرارسیدن سی‌امین سالگرد تاسیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان، شخصیت های سیاسی و فرهنگی از کارکردهای درخشان آن به نیکی یاد کرده و از آن به عنوان الگو برای سایر نهادهای فرهنگی و دینی نام می برند.

فعالیت های این مرکز مورد توجه فعالین فرهنگی و دینی در ولایت غزنی نیز قرار گرفته است.

علی صادقی؛ یک روحانی و فعال فرهنگی در ولایت غزنی در این رابطه به آوا گفت: هرچند که بنده از نزدیک با مرکز تبیان سر و کار نداشته ام؛ اما چند سال است که فعالیت های این مرکز را از طریق سایت خبرگزاری آوا و صفحه استاد سید عیسی حسینی مزاری دنبال می کنم که واقعا برنامه های متنوع در راستای بیداری جامعه و انسان سازی دارد و در یک کلام گفته می توانم که این مرکز کانون انسان سازی است.

صادقی در ادامه افزود که این مرکز با برگزاری گفتمان ها در چند ولایت و همیچنین راه اندازی وبینارهایی روی مسایل مختلف در تلاش بیداری جامعه است و باید این مرکز الگو برای سایر مراکز فرهنگی نیز باشد.

وی همچنین یکی از ویژگی های بارز مرکز تبیان را تداوم کار آن عنوان کرده و ابراز داشت که سایر مراکز فرهنگی چند هفته و یا چند ماه بیشتر دوام نیاورده و سقوط کرده اند و یا کارگزاران آن دلسرد شده اند؛ اما این مرکز فرهنگی و بیداری گفته می شود که در حدود ۳۰ سال فعالیت کرده است و تا هنوز فعالیت های آن با جدیت دوام دارد.

از سوی دیگر، انور محمدی؛ یک فعال فرهنگی دیگر در ولایت غزنی نیز از کارکردهای مرکز تبیان به نیکی یاد کرد و ابراز داشت که این مرکز صدای مظلومان عالم است و همیشه صدای ملت مظلوم فلسطین و سایر مظلومان عالم بوده است.

محمدی همچنین تاکید کرد که تنها مرکزی که دغدغه دین و دنیای مردم افغانستان را دارد همین مرکز است؛ سایر مراکز فرهنگی و سیاسی ما متاسفانه مرکز تجارت بوده و به فکر اصلاح جامعه نیستند.
وی از دست اندرکاران مرکز تبیان قدردانی کرد.

گفتنی است که مرکز فعالیت های فرهنگی – اجتماعی تبیان در خارج و داخل کشور از ۳۰ سال به این سو با مدیریت شخصیت توانا حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری و ده ها عضو این مرکز فعالیت دارد و حتی حمله مرگبار انتحاری بر علیه این مرکز نیز باعث توقف فعالیت های آن نشد.