• تاریخ انشار: 30 دسامبر 2018
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22889
  • 1,215 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز تبیان و آوا طی سه دهه، مبارزانی در جبهه فرهنگ و رسانه تربیت کرد تا به فریاد مظلومان برسد

مسوول پژوهشکده مرکز تبیان در هرات بر این باور است که این مرکز و خبرگزاری آوا نزدیک به سه دهه در میان مردم برای پاسداری از ارزش های دینی و مبارزه با متجاوزین شرق و غرب و روحیه استکباریت آنها جنگید و همیشه صدای رسای ملت مظلوم افغانستان بود.   به گزارش آوا، همزمان با […]

مسوول پژوهشکده مرکز تبیان در هرات بر این باور است که این مرکز و خبرگزاری آوا نزدیک به سه دهه در میان مردم برای پاسداری از ارزش های دینی و مبارزه با متجاوزین شرق و غرب و روحیه استکباریت آنها جنگید و همیشه صدای رسای ملت مظلوم افغانستان بود.

 

به گزارش آوا، همزمان با فرا رسیدن اولین سالروز شهادت بیش از ۵۰ تن از بهترین اعضای فرهنگی و رسانه ای دفاتر مرکزی تبیان و خبرگزاری آوا در کابل، همایشی تحت عنوان؛ همایش ۷ جدی تقابل خونین تروریزم با فرهنگ و رسانه از سوی دفاتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا در هرات برگزار گردید.

 

عباس نادری مسوول پژوهشکده مرکز تبیان در هرات طی سخنانی بیان کرد: دقیقا یک سال از حمله مرگبار تروریستی گروهک تکفیری داعش”>داعش بر دفاتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان (آوا) می گذرد، حمله به مراکزی که نزدیک به سه دهه در میان مردم به پاسداری از ارزش های دینی و مبارزه با متجاوزین شرق و غرب و روحیه استکباریت آن ها جنگید و همیشه صدای رسای ملت مظلوم افغانستان بود.

 

وی در ادامه علاوه کرد: مراکزی که در این سه دهه مبارزانی در جبهه فرهنگ و رسانه تربیت کرد تا مبادا مظلومی آهی کشد و به فریاد صدایش کسی نرسد.

سرانجام این فداکاری ها و تلاش های بی دریغ جوانان فرهنگ و رسانه، بی ثمر نشد.

 

به گفته آقای نادری، جبهه استکبار با پوشش داعش”>داعش جهانی تحمل زیبایی، صداقت و فداکاری را نداشت و سایه ی شوم خود را به سمت نور گسیل داد تا در این کشور مخروبه به دست خود و مزدورانشان، استقامتی در مسیر شوم خود نداشته باشد.

 

وی با بیان اینکه این نور هر چند تکه تکه شد اما فضای های بیشتری را روشن کرد و مسیرهای بیشتری را برای دیگران نشان داد اظهار داشت: جبهه خصم چهره شوم خود را به جهان معرفی کرد. آنقدر دست پاچگی گریبان شان را گرفت که محکومیتی از درون کاخ سفید و خاموش کردن نمادین برج ایفل در جهت عوام فریبی را برنامه ریختند.

 

مسوول پژوهشکده مرکز تبیان در هرات در ادامه تاکید کرد که شهادت پایان نیست، آغاز است، تولدی دیگر است در جهانی فراتر از آنکه عقل زمینی به ساحت قدس آن راه یابد.

 

وی افزود: شهادت قلبی است که خون حیات را در شریان‌های سپاه حق می‌دواند و آن را زنده نگه می‌دارد.