• تاریخ انشار: 2 ژانویه 2020
  • سرویس: حوزه و دانشگاه
  • کد خبر: 28657
  • 432 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز تبیان و خبرگزاری آوا، فراغت ۵۰ دانشجو را در هرات جشن گرفت

خبرگزاری آوا – هرات: همایش بزرگ جشن دانایی، به مناسبت فراغت دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه های دولتی و خصوصی از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا در ولایت هرات برگزار شد. خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ هرات: مراسم جشن فراغت ۵۰ دانشجو امروز پنج شنبه(۱۲جدی) از سوی دفتر نمایندگی مرکز […]

خبرگزاری آوا – هرات: همایش بزرگ جشن دانایی، به مناسبت فراغت دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه های دولتی و خصوصی از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری آوا در ولایت هرات برگزار شد.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ هرات: مراسم جشن فراغت ۵۰ دانشجو امروز پنج شنبه(۱۲جدی) از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) با حضور جمع کثیری از فرهنگیان، اساتید دانشگاه و حوزه، چهره های سیاسی، دینی و خانواده های فارغ التحصیلان در هرات برگزار گردید.

در این مراسم “عبدالغفور ناظر سیغانی” دانش آموخته رشته حقوق دانشگاه هرات و عضو فعال مرکز تبیان در هرات با اشاره به اهمیت فراگیری علم و دانش در جامعه گفت: هر جامعه ای که با سلاح علم و دانش مجهز باشد هیچ گاه با شکست مواجه نمی شود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت کنونی کشور اظهار کرد: اگر امروز تصمیم گیری ها و اختیارات کشور در دستان خود ما نیست و افغانستان در فلاکت و بدبختی به سر می برد به دلیل نبود علم کافی و دانش در جامعه می باشد.

آقای سیغانی همچنان در ادامه به پدر و مادران وطن نوید داد که ناامید نباشند چرا که فرزندانشان با کسب علم و دانش، کشور را از این وضعیت نجات و از استعمار و استثمار کشورهای غرب و شرق رهایی خواهند بخشید.

nf00199512-2

این فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه هرات همچنان با اشاره به برگزاری این محفل دانشجویی از سوی مرکز تبیان بیان داشت: مرکز تبیان همواره افتخار داشته تا میزبان چنین برنامه ها و فعالیت هایی جهت تشویق هر چه بیشتر نسل جوان و سرمایه های ملی کشور باشد.

وی علاوه نمود: مرکز تبیان پس از گذشت سه دهه در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، دینی، اقتصادی و رسانه ای فعالیت های ارزنده ای داشته و در تربیت کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز و بوم بخصوص تشویق، معرفی و بورسیه جوانان جهت تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی لیسانس، ماستری و دکترا در خارج از کشور نقش مهم و قابل ملاحظه ای را بازی کرده است.

این عضو فعال مرکز تبیان در هرات، همچنان خاطر نشان ساخت که مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان آگاهی و بیداری جامعه را از اصول کاری خود می داند و در این عرصه موفق بوده و موفق نیز خواهد بود.

از سوی دیگر، حجت الاسلام والمسلمین محمد مطهری گفت: از نظر علمی عوامل موفقیت انسان ها در هر جامعه دانستن، خواستن و توانستن است.

وی تصریح کرد: علم و دانایی در صدر تمامی کمالات قرار داشته و خداوند درجه علم را پس از ایمان قرار داده و فراگیری علم آنقدر ارزش و اهمیت دارد که پایان و انتهایی ندارد.

حجت الاسلام مطهری در ادامه سخنانش با اشاره به اهمیت مطالعه و کتابخوانی تاکید کرد که هر چه سطح تحصیلات مان بالاتر می رود باید میزان مطالعه مان نیز افزایش پیدا کند تا جایی که در رشته مربوطه مان متخصص و صاحب نظر شویم.

nf00199512-1

وی در ادامه گفت: نیاز است تا در جامعه فهم و دانش خود را نسبت به موضوعات مختلف بلند برده و به نقطه کمال برسانیم تا مشکلاتی که امروز در جامعه دامنگیرمان می باشد را برطرف سازیم.

این آگاه امور سیاسی در هرات، از پدران، مادران، تاجران و سرمایه گذاران کشور خواست تا در زمینه تحصیل جوانان فقیر جامعه سرمایه گذاری نموده و زمینه رشد فکری و علمی آنها را در جامعه فراهم نمایند.

در همین حال، دانشجویانی که امروز فراغت شان را از دانشگاه جشن گرفته اند با ابراز خرسندی می‌گویند که چهار سال از عمرشان را در راه کسب علم و دانش سپری کرده اند و تدریس علوم معیاری و هماهنگ با دانش جهانی در دانشگاه های کشور، از ضروریات تحصیلات عالی در افغانستان می باشد.

سکینه مبارز یک تن از این فارغ التحصیلان دانشگاه هرات، نقش پدران و مادران در پیشرفت و تربیت سالم فرزندان شان را مهم و موثر دانسته تاکید کرد که بایستی خانواده ها بر روی سرمایه های ملی کشور سرمایه گذاری نموده و آنها را برای حضور در اماکن آکادمیک تشویق و آماده سازند.

او همچنان خطاب به دانشجویان فارغ شده از دانشگاه، آنان را به حساس بودن به سرنوشت شان فراخوانده خاطرنشان ساخت که ازاین پس مسئولیت شما در برابر مردم و جامعه بیشتر شده است.

همایون اکبری فارغ التحصیل رشته طب دانشگاه هرات همچنان بیان داشت: این خواست تمامی دانشجویان است تا دانشگاه ها و مکان های تحصیلی کشور با استندردهای جهانی برابر باشد تا دانشجویان بتوانند در سطح بین الملل به رقابت های علمی بپردازند.

nf00199512-3

اوهمچنان تاکید کرد: دانشجویان در زمان فراغت از نظر اندوخته علمی باید حرفی برای گفتن داشته باشند و در صورتی که سطح علمی و آموزشی در دانشگاه ها بلند برده شود، دانشجویان خودشان می توانند کار آفرین شوند.

در لابلای این برنامه همچنان پیام های تبریکی موسسات علمی، فرهنگی، آموزشی، دینی در پیوند به فراغت این دانشجویان به خوانش گرفته شد.