• تاریخ انشار: ۹ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 22743
  • 1,183 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز تبیان و خبرگزاری آوا برای نشر فرهنگ اهل‌بیت (ع) و نجات مردم از ورطه‌های مختلف برنامه‌ها داشته و دارند

n00176854-b

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری ارزشی آوا به زعامت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، برای رهایی مردم از ورطه‌های فرهنگی و دینی و همچنان برای نشر فرهنگ ناب اهل‌بیت (ع)، برنامه‌های فرهنگی و ارزشی مختلفی روی دست دارند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدامین زاهدی -رئیس دفتر مرکز فعالیت‌های […]

مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری ارزشی آوا به زعامت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، برای رهایی مردم از ورطه‌های فرهنگی و دینی و همچنان برای نشر فرهنگ ناب اهل‌بیت (ع)، برنامه‌های فرهنگی و ارزشی مختلفی روی دست دارند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدامین زاهدی -رئیس دفتر مرکز فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی تبیان در کابل- به همراه تعدادی از همکاران و همراهانش در مراسم بزرگداشت از اولین سالیاد شهید سید خداداد احمدی شرکت ورزید.

 

حجت‌الاسلام زاهدی، ابتدا سالیاد این شهید را به محضر امام زمان (عج)، حضار در جلسه، همکارانش و خانواده‌ی محترم‌شان تسلیت و تبریک عرض نمود.

 

وی با بیان این آیه شریفه “ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون” گفت: آنان که در نزد خدا جان خود را از دست داده‌اند، آنها را مرده مپندارید بلکه آنان زندگانی‌اند که در نزد خداوند روزی می‌خورند.

 

آقای زاهدی کلمه «شهید» را یکی از اسمای حسنی الهی دانسته و اظهار داشت که مقام شهادت نصیب کسانی می‌شود که خودشان را در راه دین و هدایتگری آنچنان به خدای متعال خالص و نزدیک کنند که میان‌شان حایل و یا پرده‌ای باقی نماند.

 

به گفته‌ی وی مقامات الهی متفاوت بوده و مقام «لقا» که مقام آخر است برای شهدا، انبیا و اولیا اختصاص داده شده است.

 

رئیس دفتر تبیان در کابل به اوضاع جاری کشور پرداخته و ابراز داشت که اوضاع سیاسی و نظامی افغانستان آن‌چنان آشفته و نامعلوم است که پیش‌بینی اوضاع آینده‌ی کشور از تحلیل کارشناسان ما خارج است. دلیلش نیز عدم تسلط ما بر مقدرات کشور خودمان است.

 

وی بیان کرد: شهدایی که سال گذشته در مرکز تبیان و خبرگزاری آوا جان‌های شیرین‌شان را از دست دادند، از لحاظ تقوا، بینش دینی و سیاسی و هم از لحاظ مراتب ایمانی درجات بالایی داشتند.

 

آقای زاهدی با بیان اینکه جبهه‌ی حق و باطل از بدو هبوط حضرت آدم در کره زمین آغاز گردیده و تا روز قیامت ادامه خواهد داشت ادامه داد: صف حق و باطل بعد از کشته شدن «هابیل» توسط برادرش «قابیل»، برای درک واقعیت‌ها مشخص شد.

 

وی با بیان این حدیث از پیامبر خاتم ص که ” دین اسلام بالاترین و مقتدرترین دین بوده و هیچ دینی و هیچ تمدنی و هیچ فرهنگی بالاتر از دین اسلام نیست” گفت: دین اسلام که یک دین کامل است، توسط حضرت محمد (ص) برای بشر عرضه گردید.

 

موصوف ادامه داد: پیروان دین اسلام در شرایط کنونی، باید هم خودشان را از دام‌ها و تهدیدات دشمن حفظ کنند و هم در جامعه هدایت‌گری کنند. در این راستا مرکز تبیان نیز همین کار را می‌کرد که مورد حمله‌ی تروریستی گروهک تکفیری داعش”>داعش که دشمن بشریت و اسلام است، قرار گرفت و بسیاری از نخبگان این مرکز به درجه‌ی رفیع شهادت نائل شدند.

 

آقای زاهدی افزود: مرکز تبیان و خبرگزاری آوا برای نشر فرهنگ محمدی و اهلبیت (ع) هر گونه زحماتی را متقبل می‌شوند و زحمات شبانه‌روزی می‌کشند تا بتوانند تکلیف خود را ادا کنند. وقتی انسان در صف ناشران فرهنگ اهلبیت قرار بگیرد، شناختن دوست و دشمن و تشخیص راه درست و اشتباه آسان می‌شود.

 

این عالم دین اظهار کرد: تنها چیزی که در افغانستان مظلوم و متروک واقع شده است؛ فرهنگ ناب اسلام و اهلبیت (ع) و همچنین مردم این کشور می‌باشند.

 

وی ادامه داد: برای رهایی مردم از چنین ورطه‌ای، مرکز تبیان و خبرگزاری ارزشی آوا به زعامت حجت‌الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری برنامه‌های فرهنگی و بزرگداشت از مناسبت‌های ملی و مذهبی را در قالب‌های کاریِ این مراکز ایجاد کرده و در پیش گرفته‌اند تا سطح افکار و بینش جوانان و مردم ساکن در جامعه‌ی این کشور بالا برده شود.

 

به گفته‌ی آقای زاهدی وقتی‌ که ما به فرهنگ اهلبیت (ع) گرویدیم، دیگر تبعیض، رشوه‌خواری و بی‌عدالتی و امثال آن در بین ما حاکم نبوده و همدیگرپذیری و انسان‌دوستی جای این خصوصیات ناپسند را خواهد گرفت.

 

وی به مسائلی که دشمن از آن سوء‌استفاده می‌کند اشاره کرده و گفت که به دشمنان مجال ندهید که با ایجاد اختلافات گوناگون در بین ما رخنه کرده و از آن استفاده ببرد.

 

حجت‌الاسلام زاهدی، شهید سید خداداد احمدی را یک شخص فداکار، باتلاش و دارای پشتکار عالی در ترویج فرهنگ ناب و اصیل اسلامی دانست.

 

آقای زاهدی در اخیر خطاب به خانواده ی شهید سید خداداد احمدی گفت: شما باید افتخار کنید که پسر شما در راه و هدف امام حسین(ع) شهید شده است. وی خانواده‌ی این شهید بزرگ را به صبر فرا خوانده و ابراز داشت که «مادر وهب» را الگوی خود قرار دهید.

 

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>