• تاریخ انشار: 28 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 16081
  • 393 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران حمله به خبرگزاری صدای افغان را محکوم کرد

رئیس مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به پذیرفتن مسوولیت حمله تروریستی امروز به دفتر خبرگزاری صدای افغان (آوا) و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، خاطر نشان کرد: متاسفانه با وجود نابودی مرزهای جغرافیایی داعش و پیروزی جبهه مقاومت در برابر این گروهک تروریستی، همچنان برخی از عناصر این […]

رئیس مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به پذیرفتن مسوولیت حمله تروریستی امروز به دفتر خبرگزاری صدای افغان (آوا) و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، خاطر نشان کرد: متاسفانه با وجود نابودی مرزهای جغرافیایی داعش و پیروزی جبهه مقاومت در برابر این گروهک تروریستی، همچنان برخی از عناصر این گروهک تحت حمایت آمریکا با تمام توان در تلاشند منطقه را نا آرام و سیاست های دخالت کارانه دولت آمریکا را در منطقه پیاده سازی کنند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، محمد واحدی اشتهاردی؛رئیس مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه ای اظهار داشت: حملات متعدد تروریستی و به شهادت رساندن غیر نظامیان در کشور افغانستان مسلما راهبرد آمریکا و متحدانش برای ایجاد نا امنی در منطقه در راستای مشروع نشان دادن حضور نظامی در افغانستان و دسترسی آسان به منابع این کشور در بلند مدت است.

 

در اطلاعیه تصریح شده است، حملات تروریستی در هر کجا و از جانب هر گروه و تحت هر بهانه‌ای، اقدامی سبعانه و مذوم و مردود است و باید با شدت تمام محکوم و بدان پاسخ داده شود. افزایش اقدامات تروریستی در افغانستان هشدار دیگری است که عدم برخورد قاطع با این پدیده شوم و ادامه حمایت برخی کشورها از حامیان این گروه‌های افراطی موجب ایجاد نا امنی در منطقه می گردد و جا دارد تمامی کشورها و جوامع صلح‌طلب در خیزشی بزرگ موضوع افرط‌گرایی و ریشه‌های رشد و نمو آن و مروجان و حامیان آنها را با جدیت تمام مورد بررسی و توجه لازم قرار دهند و تمام اقدامات لازم را برای خشکاندن ریشه تروریسم به کار بندند.

سه حمله همزمان تروریستی به خبرگزاری “صدای افغان” که یک نهاد فرهنگی و رسانه ای است یک بار دیگر پرده از چهره حقوق بشر غربی و دشمنان آزادی و آزادی بیان کنار زد.

در بیانیه آمده است، ایالات متحده آمریکا که مدعی دفاع از حقوق بشر و آزادی بیان در جهان است به اشکال مختلف سعی دارد با سوء استفاده از این مفاهیم مقدس اهداف سیاسی خود را دنبال نماید.

 

واحدی اشتهاردی به نمایندگی از همکاران خود در مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نهاد مستقل حقوق بشری ضمن محکومیت این اقدام تروریستی اعلام کرد: آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان امروز و مسئول اصلی خون بیگناهان در افعانستان است.

 

جمهوری اسلامی ایران همواره و همیشه در شرایط سخت و دشوار در کنار دولت و مردم مظلوم و بزرگ افغانستان خواهد بود.