• تاریخ انشار: ۱۴ جوزا ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2664
  • 1,247 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان تلاش های مثمری را برای ترویج اندیشه های امام خمینی انجام داده است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین رضوانی بامیانی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای علمای شیعه کشور در سمینار یک روزه ای تحت عنوان “امام خمینی(ره) و اندیشه راهگشا” ضمن قدرانی از کارکردهای مرکزفعالیت های تبیان در راستای ترویج اندیشه های امام خمینی( ره) گفت: حجت الاسلام و المسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی […]

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین رضوانی بامیانی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای علمای شیعه کشور در سمینار یک روزه ای تحت عنوان “امام خمینی(ره) و اندیشه راهگشا” ضمن قدرانی از کارکردهای مرکزفعالیت های تبیان در راستای ترویج اندیشه های امام خمینی( ره) گفت: حجت الاسلام و المسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شرایطی بسیار دشوار و زمانی که کشورمورد تهاجم فرهنگ غربی قرار گرفته بود، برای ترویج اندیشه و تفکر امام خمینی ره تلاش های مثمری را انجام داد.

وی افزود: در آن زمان راه اندازی برنامه ها برای ترویج تفکر و اندیشه امام خمینی (ره) بسیار کار سخت و دشوار بود و امروز با خروج نیروهای خارجی و کاهش توطئه های آنان، شمار دیگری نیز برای ترویج اندیشه امام خمینی تلاش میکنند که این کار آنها قابل ستایش است.

او با توجه به افزایش برنامه ها برای ترویج اندیشه امام خمینی (ره) گفت که گستردگی این برنامه ها، وابسته به تلاش های همه جانبه ای رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان به عنوان طلایه دار این حرکت در افغانستان است.

آقای رضوانی در ادامه ای سخنان، در رابطه به اندیشه استقلال سیاسی امام خمینی گفت: این حقیقت برای تمام صاحبنظران روشن است که اندیشه امام خمینی رهگشا بوده و است، اما برخی ها شرایط را طوری ساخته اند که میخواهند این حقایق را بپوشانند.

او گفت: با آغاز توطئه های دشمنان اسلام بخصوص در زمان افزایش سلطه غرب بالای جهان اسلام، بیدارگران اسلامی مانند سیدجمال الدین افغانی محمد عبده، عبدالرحمان کواکبی، اقبال لاهوری، میرزای شیرازی و در این اواخر امام خمینی (ره) هر کدام اندیشه های متفاوت برای از بین بردن توطئه های دشمنان اسلام داشتند.

به گفته ی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای علمای شیعه، ایجاد استقلال در جوامع اسلامی از اندیشه های اساسی امام خمینی(ره) بشمار می آید، زیرا به باور آن بزرگوار؛ هر ملتی که میخواهد به سعادت و خوشبختی ابدی برسد، باید استقلال در تمام بخش ها داشته باشد.

وی افزود: اندیشه و تفکر حضرت امام رهگشایی برای آزاد اندیشان بود و در تمام دوره ها زمینه های خوشبختی برای آنان را فراهم ساخت، چرا که این اندیشه برگرفته از توحید و سیره پیامبر گرامی اسلام بود.

او گفت: مشکلات کنونی برخی از کشور اسلامی وابستگی و عدم استقلال می باشد، چرا که دشمنان اسلام میخواهند با ایجاد مشکلات و جنجال ها مردمان این کشورها را به اندیشه های نادرست خویش تسلیم سازند.