• تاریخ انشار: ۱۲ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2973
  • 1,437 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در برگزاری مراسم روز قدس همیشه پیشگام بوده است/ شورای فرهنگی افغانستانی های مقیم ایران انتخابی می شود

رییس شورای فرهنگی افغانستانی های مقیم کشور ایران می گوید که براساس یک سری ملحوظاتی انتخاب اعضای شورا انتصابی بوده ولی در آینده شورای فرهنگی افغانستانی های مقیم ایران انتخابی می شود. حجت الاسلام و المسلمین سید محمد طاهر مدرسی حجازی در ششمین شب برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مهمان ویژه غرفه خبرگزاری […]

رییس شورای فرهنگی افغانستانی های مقیم کشور ایران می گوید که براساس یک سری ملحوظاتی انتخاب اعضای شورا انتصابی بوده ولی در آینده شورای فرهنگی افغانستانی های مقیم ایران انتخابی می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد طاهر مدرسی حجازی در ششمین شب برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مهمان ویژه غرفه خبرگزاری آوا بود که روی برخی از مسایل من جمله نحوه تشکیل شورای فرهنگی افغانستانی های مقیم ایران صحبت گردید.

مدرسی ۱۰ سال در جبهات جنگ علیه شوروی حضور داشته، ۳۶ در صدر جانباز است، در زمان جهاد مسئولیت فرهنگی برخی از نهادها را برعهده داشته و تاکنون ۶ جلد کتاب چاپ کرده است.

وی هم اکنون که ریاست شورای فرهنگی افغانستانی های مقیم ایران را برعهده دارد، می گوید که در این شورا از هرات،کابل،مناطق مرکزی و دیگر مناطق کشورمان عضو وجود دارد.

مدرسی در راستای اهداف این شورا می گوید با توجه به اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران سه دهه میزبان مهاجرین افغانستانی بوده،اما شناخت خوبی این دوملت از فرهنگ و مشترکات خود ندارند که هدف این شورا نزدیک نمودن هرچه بیشتر دو ملت افغانستان و ایران می باشد.

او افزود که این شورا سعی نموده است که شیعه و سنی را در کنار هم قرار دهد و دارای هیچ گونه قیود مذهبی و منطقوی نمی باشد.

این فعال فرهنگی گفت که دفتر این شورا در سال قبل با چهار بخش اصلی ” بخش هنر و ادبیات، رسانه، اجتماعی و تبلیغات” تاسیس گردید و ریاست دفتر نیز هم اکنون به عهده این جانب می باشد.

مدرسی در پاسخ به این سوال که از چند ولایت ایران در این شورا از مهاجرین عضو وجود دارد؟، گفت: با اینکه در مرحله اول تمرکز اصلی روی شهر مشهد مقدس بوده، دو نفر از ولایت تهران هم در این شورا عضو می باشند ولی در نظر است در آینده در شهر های مهاجر نشین شعباتی از این شورا تاسیس شود.

وی همچنین در مورد انتخاب اعضای اصلی شورا گفت که براساس یک سری ملحوظاتی انتخاب اعضای شورا انتصابی بوده ولی در آینده شورای فرهنگی افغانستانی های مقیم ایران انتخابی می شود.

مدرسی تأکید کرد: با توجه به اینکه اعضای این شورا؛ هیئت موسس می باشند، این افراد تاآخر به عنوان هیئت موسس در این شورا حضور خواهند داشت.

حجت الاسلام مدرسی در مورد پشتیبانی و حمایت برخی از نهادهای جمهوری اسلامی ایران از این شورا گفت که تاکنون چندین نهاد فرهنگی ایرانی از ما حمایت معنوی کرده است.

او علاوه کرد که این شورا به هیچ وجه برنامه نظامی ندارد و صرفا در راستای برنامه های فرهنگی فعالیت می کند و خیلی هم دنبال برنامه های سیاسی نمی باشد.

محمد کاظم کاظمی،سید محمد باقر مصباح زاده، داکتر محمد نبی احمدی، غلام سرور حمیدی، محمد اکبر محقق، مولوی سروری، خانم فاطمی و مدرسی حجازی اعضای فعلی این شورا می باشند.

وی همچنین در مورد برنامه های این شورا در برگزاری روز قدس گفت که مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان همه ساله در برگزاری برنامه های روز قدس همیشه پیشگام بوده و امسال نیز باید سعی شود با مشورت این دوستان برنامه ی خوبی در این روز بزرگ اجرا گردد.

مدرسی همچنین در قسمت برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت گفت که بخش اجرایی بین الملل به عهده ما بود و برگزاری نمایشگاه با یک سری مشکلاتی نیز همراه بود.

دهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت با ۷۰۰ غرفه در ۲۷ بخش از ساعت ۶ بعد از ظهر الی ۱۲ شب تا ۱۵ سرطان پذیرای علاقه مندان می باشد.